מפגש תשרי תשע"ז: שני סיכומים לטיול חוה"מ סוכות | אירועים ומפגשים

נ' הגיע בפעם הראשונה לכמוך ונהנה מכל רגע: מהאנשים, מהנוף ומהאכפתיות. ט' משתתף ותיק בכמוך הקורא לאנשים להצטרף. סיכום הטיול, גלריית תמונות ענקית, כולל תמונות פנורמיות, וגם שני קטעי וידאו מהנוף הנפלא שראינו בטיול במסלול חוצה כרמל: עמק יזרעאל והרי הגליל

הסיכום של נ' – הגיע בפעם הראשונה לכמוך

זאת הפעם הראשונה שלי בכמוך.

שמחתי שזה טיול ולא הרצאה, ככה יש זמן להכיר ולדבר באמת.

בהתחלה הייתי קצת לחוץ. בכל זאת, להגיע לקבוצה שבה אני לא מכיר אף אחד ועוד יותר צעיר מכולם. אבל החלטתי שאני פשוט קופץ למים – עליתי לאוטובוס שלקח אותנו למסלול, חייכתי לכולם והתחלתי לדבר עם החברה. חשבתי לעצמי, "גם ככה אתה מובך מכל הסיטואציה, בוא נוציא מזה את המיטב".

הטיול היה נהדר. חוץ מהנוף המדהים של הכרמל יצא לי לפגוש קבוצה של אנשים מקבלים וידידותיים שישר פנו אליי, דיברו, שאלו ושתפו.

שמחתי לפגוש פעם ראשונה קבוצת אנשים שמתמודדים עם דברים דומים למה שאני עובר ומבינים אותי באמת.

כמו כן, עניין הגיל שלי שהפחיד אותי בהתחלה לא רק שעבר בגלל האופי הצעיר והקליל בחבורה אלא גם הפך ליתרון במפגש עם אנשים בעלי יותר ניסיון ושעברו יותר דברים בחיים. שמעתי עצות, רעיונות וסיפורים שעזרו לי לחשוב על עצמי.

ובסוף היום, אחד הדברים שהכי שימח אותי היה המאמץ של החברה לשמור איתי על קשר, שהתעניינו איך היה לי הטיול ובכלל ששמחו לפגוש אותי.

נ'

הסיכום של ט' – משתתף ותיק בכמוך

טיול פסח האחרון היה קשה מאוד (עזבו שלמחרת שוב עשיתי מסלול של יום שלם), ולכן הפעם בסוכות לפני הטיול ניסיתי להרגיע כמה חברים שמדובר במסלול מאתגר אבל קל הרבה יותר. גם המדריך תכנן יותר טוב את הזמנים הפעם כך שגם בסוף המסלול הלכנו בנחת.

את המסלול הזה כבר טיילתי בעבר ונזכרתי שאביב הקודם בשיא הפריחה ראיתי צבעוני ענקי, והיה לי קצת חבל שהטיולים של כמוך אינם בשיא עונת הפריחה. אבל אם יש משהו מדהים בטיולים האלה זה האיזון הנכון בין זמן משמעותי לדבר עם חברים טובים ולהכיר בחורים חדשים ונחמדים (שתמיד יש!) באווירה לא רשמית ונעימה ובין משהו פחות יקר משבת כמוך ופחות מפחיד (כי זה יום חול ותמיד אפשר לחזור לאחור ולתפוס אוטובוס או טרמפ, אבל כנראה מי שמגיע מרגיש די מהר שהאנשים נחמדים וזה ממש לא מפחיד).

מאז כתבתי על בנושא "בדידות" לפני כמעט שנה, גיליתי שיש עוד כמה וכמה קבוצות של הומואים (לא של עמותה מסודרת ולאו דווקא של דתיים) שאפשר לבוא ולדבר בהן עם אנשים באווירה כזו בלתי רשמית ולא לוחצת, ואשר כוללות פעילות בתדירות גבוהה והן מקפידות גם על הדיסקרטיות הנדרשת, כגון קבוצת טיולים בטבע (פעם בשבועיים שלושה, פגשתי באחד הטיולים גם חברים מכמוך וגם כאלה שלא הגיעו לכמוך עדיין, וחבל), משחקי קופסה (פעם בחודש) וכמה קבוצות ריצה (פעמיים בשבוע) וספורט שונות.

עד לפני הטיול התלבטתי עדיין אם לבוא לשבת כמוך הקרובה, שבת כמוך 10. אחרי קצת שיחות עם חברים בטיול והבטחה לשיחה עם רב מוכר וחשוב וגם עוד קצת מחשבה על זה שאני רוצה וצריך עוד זמן עם החברים ולהכיר אנשים חדשים – אני יודע כבר שאבוא בע"ה, ואני רק מקווה שיותר ויותר חבר'ה יאזרו אומץ להתקשר, לבקש הנחה וטרמפ אם צריך ולבוא לפגוש אנשים כמותם בשבת כי הקבוצה הזו שהיא מקום בטוח לכל מי שהומו ודתי לדבר על זה ולהיות לא לבד פשוט ממש חשובה.

נפגש בשבת!

ט'

גלריית תמונות מהטיול

תמונות פנורמיות (לחצו לתצוגה מלאה)

img-20161018-wa0096 img-20161019-wa0011img-20161018-wa0117

על המסלול

נחצה את הכרמל ממערבו למזרחו באמצעות הליכה באפיקו של אחד הנחלים המפלסים דרכם בכרמל. בהמשך המסלול נבקר באתר עתיקות מהתקופה העתיקה, וממנו נטפס לאחת הפסגות הגבוהות של הכרמל ונקנח בירידה תלולה יחסית לצדו השני של הכרמל. בדרך נעבור בנופים מגוונים ונחלוף בתצפיות נוף יפיפיות על מרחבי ארצנו הקטנטונת.

שימו לב: ההגעה למסלול כוללת הקפצה הלוך וחזור באוטובוס המיוחד רק לנו.

דרגת קושי

בינוני+

משך

כ-7 שעות

מתי

יום שלישי, ט"ז בתשרי תשע"ז, א' חוה"מ סוכות, 18/10/2016 למניינם

ציוד

נעליים נוחות להליכה (אין לבוא בסנדלים וכדומה), מים לשתייה (כ-3 ליטרים), כובע, מזון, קרם הגנה.

עלות

חבר עמותה – 60 ₪

לא חבר עמותה – 80 ₪ (רוצים להיות חברים וליהנות מהעלות המיוחדת? לחצו כאן והצטרפו חינם)

הרשמה

חובה להירשם מראש, וההרשמה כרוכה בתשלום. ההרשמה פתוחה עד ט' בתשרי, 11 באוקטובר למניינם.

דרכי תשלום

באחד מארבעה דרכים:

א. תשלום באמצעות העברה בנקאית לחשבון העמותה – נא להעביר את התשלום ישירות לחשבון הבנק של עמותת כמוך:
בעבור כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים
בנק הפועלים (12)
סניף 516
מספר חשבון 428519
נא לציין בפרטי ההעברה – "בעבור טיול חול המועד סוכות".

ב. משלוח המחאה בדואר לכתובת העמותה – אנא שלחו את התשלום לכתובת: ת"ד 62105 תל אביב 6162002, לידי "כמוך" בעבור טיול סוכות.

ג. תשלום בכרטיס אשראי – אפשר לשלם לנו גם באמצעות כרטיס האשראי שלכם באמצעות השירות פלא פיי (שירות דומה ל-PayPal).

למשלמים בכרטיס אשראי ניתן לפרוס לתשלומים את עלות ההשתתפות.

השירות אינו כרוך בהרשמה, והוא תומך בכל כרטיסי האשראי הישראלים. מתחת ל"סכום לתשלום" בחרו את התשלום המתאים (תלוי אם אתם חברי עמותה או לא), ואח"כ לחצו על הכפתור "שלם עם פלא פיי", ומלאו את פרטיכם.
שימו לב: בתום תהליך התשלום תקבלו אישור תשלום, שם יופיע ששילמתם לכמוך. ואולם בדפי החיוב של כרטיס האשראי יופיע תשלום "בעבור חברת מור החזקות" ולא "בעבור כמוך", כך שהדיסקרטיות שלכם נשמרת לחלוטין!

לא נבחר סכום לתשלום


ד. לשלם לנו במפגש אלול הקרוב.

נוהל ביטול

ביטול עד תום מועד ההרשמה – החזר מלא. ביטול לאחר מכן – אין החזר.

למותר לציין שאם מישהו מבטל עליו לעדכן אותנו ישירות ולא לעדכן אחרים ולסמוך על כך שהם יעדכנו אותנו.

עוד פרטים

פרטים נוספים יישלחו בדוא"ל למתעניינים ולנרשמים. רוצים להצטרף? שלחו לנו דוא"ל kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש לטיול – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.