הרב אריאל: "הלכתית ומשפטית, לילד לשני זכרים אין הורים" | הלכה

בכינוס לחיזוק המשפחה בישראל תקף הרב יעקב אריאל את מודל המשפחה החד-מיני, טען כי משיכה חד-מינית היא נכות, דיבר נגד המונח "גאווה", והסכים כי בשאלה אם הומוסקסואליות מולדת אם לאו – "ברור שיש כאלה ויש כאלה". צפו בדברים

במסגרת כנס רמלה ה-9 בנושא משפחה: אתגרים וחזון, כנס שהיה לפני כמה ימים ועמד בסימן חיזוק התא המשפחתי הקלסי, נשא דברים הרב יעקב אריאל – הרב הראשי של רמת גן. תחת הכותרת "מגמת ייצוב וחיזוק המשפחה במשפט העברי" תקף הרב אריאל את תרבות המערב ואת מודל המשפחה החד-מיני, טען כי משיכה חד-מינית היא נכות, דיבר נגד המונח "גאווה", וציין את ההשלכות של אותה אווירת גאווה כמו מתן לגיטימציה לנושא בעיקר בקרב בני נוער. בדבר השאלה אם הומוסקסואליות מולדת אם לאו אמר "ברור שיש כאלה ויש כאלה".

"ילד צריך להיוולד אצל שני הורים, שני הורים הכוונה זכר ונקבה", אמר הרב אריאל בהתייחסו למשפחות חד מיניות. "ילד של שתי נקבות או שני זכרים הוא לא ילד נורמטיבי. אני לא מדבר על הצד הפסיכולוגי אלא על התפיסה המשפטית. ההלכתית. ילד כזה אין לו הורים. ואני לא מדבר על הצד הפסיכולוגי שהוא בעייתי בפני עצמו".

0002
תוכניית הכינוס

עוד תקף הרב את תרבות המערב ואמר כי "העולם הולך לקראת אבדון. וקוראים לזה בשם מודרני – קדמה. מילים מזויפות, אין פה קדמה, זו נסיגה אחורנית. אין פה שום מודרנה – מודרנה היא התפתחות, התקדמות. אין ספק שמודל המשפחה שונה, מעמד האישה שונה היום, אבל כל זה אינו מחייב את התפיסה האומרת שההפקרות היא האידאל, היא הדוגמה".

הרב ביקש להדגים את הדבר באמצעות המונח "גאווה" וטען כי משיכה חד מינית היא נכות: "אותו רוצח שרצח את הנערה במצעד הגאווה בוודאי חייב להיות בבית הכלא, הוא עשה מעשה חמור ביותר, רצי זה עברה חמורה. אבל שלא נטעה לומר שמצעד גאווה הוא יהדות. שהוא מושג יהודי. מה הגאווה פה? יש נכות. ושיהיה ברור – כשאין לאדם קשר טבעי למין האחר זאת נכות. להקים משפחה נורמטיבית הוא לא יכול. ונכים צריכים טיפול, צריכים עזרה, וכל זה נכון, אבל גאווה? מה הגאווה של נכים? על מה?"

הרב אריאל ציין את ההשלכות של אותה אווירת גאווה ומתן לגיטימציה לנושא: "הגאווה הזו יוצרת מצבים נוספים. אם נערים בגיל ההתבגרות שזהותם אינה ברורה להם, כתוצאה מהאווירה הזאת הם רוצים להיות יותר מודרניים, יותר מתקדמים. ולהיות מה שנחשב יותר מתקדם. וככה הם משנים את הזהות שלהם בניגוד לטבע האמתי שלהם. ואני לא נכנס לשאלה אם זה מולד או נוצר במשך החיים. ברור שיש כאלה ויש כאלה. בהרבה מקרים זו תוצאה מתקלות שאירעו במשפחה בגיל הילדות, אבל כשבגיל הנערות אנשים מתלבטים נותנים להם דחיפה תשנו את הזהות שלכם כי זה מודרני וזה מתקדם – זה עצמו יוצר בעיה. היהדות שוללת את הגישה הזאת. רחמנות צריך, טיפול צריך, עזרה צריך. והרוצח הזה הוא רוצח, אבל מצד שני – גאווה על מה? זאת לא משפחה. משפחה פירושה מסגרת של משפחה נורמטיבית – בעל, אישה, ילדים. זאת המשפחה".

השופט פיליפ מרכוס, שדיבר מיד לאחר הרב אריאל, הסביר מדוע לא אישר לזוג הומואים להביא ילדה שנולדה להם מאם פונדקאית, וגם דיבר על האחריות שבהקמת המשפחה לפי היהדות.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.