הרב לווינשטיין: "הומואים הם סוטים". הרב לאו בתגובה: "מי נתן לך רשות לעלוב בהם?" | הומופוביה

הרב יגאל לווינשטיין, מראשי המכינה הקדם-צבאית בעלי, אמר את הדברים בכינוס בשבוע שעבר. הרב בני לאו הגיב לדבריו. צפו בדברים

בדברים שהשמיע בכנס ציון וירושלים שהיה בשבוע שעברה בירושלים, אמר הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם-צבאית בעלי, את הדברים האלה:

"במסגרת לפלורליזם מחנכים את החיילים ואת הקצינים ליחס אל מה שהוא קרא להם 'גאים', אני לא מעיז לקרוא להם ככה – סוטים אני קורא להם. יש פה תנועה מטורפת של אנשים שפושט איבדו את הנורמליות של החיים, והקבוצה הזאת מטריפה את המדינה, והיא נכנסה לצבא בכל הכוח, ואיש לא מעיז לפתוח את הפה, לצפצף".

והרב מדגים זאת: "בבה"ד 1 יש הרצאות של סוטים, אנחנו לפני שנה הצלחנו להוציא את זה כי אמרנו שזו פגיעה בזכויות הפרט של הדתיים. היו גם סרטים סביב העניין […] שהציגו את אורחות חייהם של הסוטים וחיילים שסירבו לצפות ונשפטו. השיא היה לפני כמה חודשים בקורס טיס, והצבא – במסגרת הבלבול הערכים – הצבא עוסק בהתנדבות אזרחית ושותפות חלקים בחברה החלשים יותר. קורס טיס החליט להיות שותף, אליטה כידוע, גם היא תהיה שותפה ותתנדב בחלקים החלשים של החברה. לפני כמה חודשים בקורס טיס, בשלב מאוד מתקדם בקורס, נלקחו להתנדב לצבוע בהתנדבות מועדון. שאלו לאן הולכים? אמרו במועדון הסוטים בתל אביב. קורס טיס של צבא הגנה לישראל שולח קורס טיס להתנדב, לצבוע מועדון של סוטים בתל אביב. הבחור לא מצמץ ולא התבלבל ואמר 'אני לא הולך מה זה קשור לקורס טיס? זה בניגוד לערכים שלי ומצפוני, אני דתי ולא מוכן להשתתף'. אמר לו המפקד 'פשרה. בסדר, אתה לא תצבע את המועדון אבל אתה לא יכול לפרוש מן החבורה הרי אנחנו נוסעים'. אז הוא נסע ונאלץ לשמוע את עמדתם ותפיסת עולמם של האנשים האלה. אני חשבתי שזה תקלה, ולפני חודשיים הגיע אלינו קצין חינוך ראשי, ובפעם הראשונה נאמרו הדברים בגלוי. כל מה שאני אומר כאן הוא חושב כך, הוא מאמין כך, והוא מחנך כך לכל מה שאני אומר פה. עד אז ראינו רק הבהקים של תופעות, שמנו את כל הדברים על השולחן, שיחה קשה ונוקבת, לפחות אבל ברורה ונאמרו הדברים. סטיות הפלורליזם דתי,  הוא רואה ערך בחינוך לקבלת האחר במסגרת זכויות הפרט, הכר את השונה, והסוטים הם כמובן הדגל הכי חשוב בתחום הזה, והוא באמת חושב שמה שעו בחיל האוויר זה נכון וטוב כי צריך לחנך אותנו לקבל אנשים שונים מאתנו".

התגובה של הרב בני לאו

בסרטון תגובה לדברים של הרב יגאל, אמר הרב בני לאו, רב קהילת רמב"ן בירושלים את הדברים האלה:

לפעמים הדיבור שלך יכול לגרום לפיקוח נפש של ממש. עכשיו אני אומר את הדברים בסערת נפש. אתה קראת לכל הקבוצה הלהט"בית, הומואים ולסביות, אתה קראת להם 'הסוטים'. הטזת את המילה הזו כקללה מצורעת. הוצאת אותם, הוקעת אותם אל מחוץ למחנה. אם זו הייתה הפעם הראשונה שלך הייתי אומר 'יצא לך'. אבל אתה התארח בתיכון הימלפרב בירושלים. עמדת בפני תלמידים שעומדים לפני גיוס. המון תלמידים […] ולעגת בבדיחה רעה כלפי הומואים. השווית אותם לבהמות. עד שקם מנהל בית הספר ואמר 'הרב יגאל אתה אורח כאן בבית הספר, וכאן לא מדברים ככה'. לשבחך – הפסקת. מה שאתה לא ידעת שהיה שם תלמיד שברח מהאולם […] והלך לשלוח יד בנפשו. עצרו אותו […] אני בטוח שגם במכינה שלך יש תלמידים שמחפשים את הזהות המינית שלהם […] מי נתן לך רשות לעלוב בהם? מי נתן לך רשות לזרוק עליהם בליסטראות? בשם איזו תורה אתה עושה את זה?"

תגובת עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים לדברים של הרב יגאל לווינשטיין:

הן בהיסטוריה היהודית והן בכללית משיכה לבני אותו מין לא נחשבה כמשיכה לא-טבעית. היהדות ראתה במשכב זכר עוד חטא אחד בין רבים הדומה לשאר העבירות הקשורות בפריצות מינית, ולא כאל חטא המנוגד לטבע. רק בחברה האירופית של העת החדשה החלו לראות בכך דבר שאינו טבעי, והדבר חדר גם ליהודים.

יצוין כי התורה אינה מגדירה טבעיות וקשה לדבר בשם התורה בהקשר זה. התורה מגדירה מעשים כנכונים ולא נכונים. אמנם התורה מתנגדת לזוגיות הומוסקסואלית, ואולם לא מפני שזוהי התנהגות שאינה טבעית, אלא מפני שהתורה בעומק חכמתה האלוקית מגדירה אותה כהתנהגות שיש להתרחק ממנה. אך כאמור, היא אינה מגדיר אותה כטבעית או שאיננה כזו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.