הרב יגאל, אתה צודק! | כל-מיני

"אני הומו, אבל הרב יגאל, לא זו הסטייה. הסטייה שכבודו מדבר עליה היא הפיכת הנטייה לגאווה. מי שיוצא לרחוב בדגל צבעוני וצורח מה הוא עושה בחדרי חדרים, אפשר להגדירו 'סוטה', ובזה אתה צודק" * פינחס, תלמיד באחת מישיבות הקו, בטור מיוחד לאתר כמוך

יד ידיים עזרההרב יגאל, אני לא תלמיד במכינה/ישיבה שלך ישירות, אבל אני לומד באחת מאחיותיה – מה שקוראים "ישיבות הקו". יחד עם חבריי לספסל בית המדרש אנחנו עמלים על עיסוק ב"תורה הגואלת" ובעיון בכתבי הראי"ה קוק. אני, מה לעשות, נמשך לגברים, ואני רוצה להגיד לך שאתה צודק!

איני אשם בנטייתי המינית, לא בחרתי בה ואני עושה הכול כדי להתגבר עליה. היא דבר עקום ובהחלט סוג של פגם שיש להתייחס אליו בחמלה. הנטייה היא סטייה אבל לא סטייה במובן של רשע או כוונה תחילה, אלא הפך דרך היישר. לא סתם אדם הנמשך לאישה נקרא סטרייט, שזה ישר באנגלית, ככה זה נקרא בכל העולם.

אבל הרב יגאל, לא המשיכה לגברים היא הסטייה. הסטייה שכבודו מדבר עליה היא הפיכת הנטייה לגאווה. זה שיגעון. מי שיוצא לרחוב בדגל צבעוני וצורח מה הוא עושה בחדרי חדרים, אפשר להגדירו "סוטה", ובזה אתה צודק. זו תפיסתי שלי.

זעקת הרב בהחלטת נצרכת אל מול אלה הקוראים לנו, הדתיים הנמשכים לבני מינם, להיות "הומואים", לצעוד במצעדי רהב מטופשים ולקחת חלק בזה.

הקב"ה מצווה בתורה הימנעות רבה ממגע באישה נידה, הימנעות ממגע מיני בין שני גברים או בין אדם לחיה לא כי אלה מסלולים שחורגים ממה שאנו רגילים, אלא משום שאנו בעלי תפקיד חשוב והוא קיום העולם, הפרייתו והפחת בו חיים. וזה תפקיד שאפשר לעשותו רק בין איש לאישה. התורה פוסלת כל קשר זוגי או מיני שלא מייצר חיים אלא מנתב את כוח יצירת החיים שבורכנו בו למילוי תאוות בלבד.

נפנוף במעשים אלה כמוסד שיש בו גאווה – זו סטייה. אבל מנגד יש לזכור ששמאל דוחה וימין מקרבת. יש להתייחס להומואים ולסביות, הן אלה שבארון והן אלה שמחוצה לו ואף אלה הצועדים בגאווה – יש להתייחס אליהם בחמלה. באהבה. ברחמים.

אני יודע שגם גישה זו מצויה אצל הרב יגאל וחבריו, כך נהג בי ראש הישיבה שלי כשחשפתי בפניו את נטייתי, אבל בכל זאת יש לחדד את הדברים.

 

(רוצים לכתוב את הדעה שלכם? שלחו לנו דואל)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.