הרב ריסקין: "הומו נכלל בגדר אונס רחמנא פטריה" | הלכה

ראש מוסדות אור תורה סטון ורבה של אפרת הרב שלמה ריסקין תוקף את דברי הרב לווינשטיין וטוען כי "אהבת ישראל שאני מכיר מצווה אותי לאהוב ולקרב ולא להרחיק ולהשמיץ"

הרב ריסקין. תצלום: ויקיפדיה
הרב ריסקין. תצלום: ויקיפדיה

ראש מוסדות אור תורה סטון ורבה של אפרת הרב שלמה ריסקין תוקף בחריפות את דברי הרב יגאל לווינשטיין, ומציין כי "אהבת ישראל שאני מכיר מצווה אותי לאהוב ולקרב ולא להרחיק ולהשמיץ. מצוות 'ואהבת לרעך כמוך' זה כלל גדול בתורה ו"ישראל אף על פי שחטא, ישראל הוא".

"ובנוגע לקהילה הלהט"בית – כתוב באבות דרבי נתן פרק ט"ז בשם רבי שמעון בן יוחי: 'שאין ישראל רואים פני גיהנם לעולם'. אדם שיש לו נטייה מסוימת מלידה יוכל לטעון לפני כיסא הכבוד 'ריבונו של עולם, אתה יודע ביצר הרע שהוא מסית בנו', שנאמר: (תהלים קג) 'כי הוא ידע יצרנו'. והנה כך נוצרנו ואנוס רחמנא פטריה – כל זמן שאין קרבן שסובל ממעשיו".

עוד מדגיש הרב ריסקין כי "עלינו לאהוב כל יהודי ולקרב אותו בתוך הקהילה ובית הכנסת, ולהשאיר את שיפוטו לקב"ה. שוב, כל זמן שהוא אינו מזיק לאדם אחר. בנוסף, רצוני להזכיר לרב יגאל לווינשטיין שרוב היהודים בארץ ובתפוצות אינם שומרים מצוות כמוהו ורוב היהודים בחוץ לארץ רפורמים הם. אהבת ישראל שאני מכיר מצווה אותי לאהוב ולקרב ולא להרחיק ולהשמיץ".

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נניח שה' ברא אותי כך. למרות שעכשיו וזמן רב שמפעפעת בי התשוקה הזו, אין דבר שאונס אותי לחטוא ולא חטאתי ברוך השם בתועבה זו וגם כיון שאני מודע לחולשה הגדולה ביותר שלי, בע"ה אני שם בעדיפות ראשונה את ההימנעות בכלל מלעמוד בניסיון זה, ויוצר לעצמי כלים להתמודד. ובע"ה לא אפול ואחטא. ומאיפה הכלל ההרסני של "לא שופטים אדם אלא אם כן הוא גם מזיק למישהו" זה בברור אימוץ של הגישה החילונית הליברלית "חייה ותן לחיות"(שמקורה באדישות). חז"ל הכירו במציאות שאם ראית דבר מגונה אצל יהודי צריך לשנוא אותו. ובכל אופן מצווה להוכיח אותו.