סיכום מפגש טבת: הומו חרדי שהתחתן עם אישה וגילה שהיא לסבית | אירועים ומפגשים

שמענו מכלי ראשון את הסיפור של בחור חרדי שהתחתן עם אישה חרדית, גילה שהיא לסבית ושיש לה בת זוג, חתר לשלום בית עד הגירושים. הסיפור מורכב יותר ובעל תהפוכות רבות יותר, אבל זה מה שאנו יכולים לחשוף כאן

למצולמים אין קשר לכתבה

כבר יצא לי לשמוע סיפורים מסובכים וקשים, אבל כשזה מישהו שאתה מכיר ומשתלבים בו כמה סוגי אירועים קשים – זה הרבה יותר כואב.

הסיפור דווקא לא התחיל מהחתונה, אלא הרבה קודם, בישיבה. אני מכיר את התרבות בעולם החרדי רק מרחוק – ואני מנסה להבין את מה קרה שם, לא מצליח לחשוב מה הייתי עושה במקומו. עלו שאלות כמו "אז למרות שידעת מה הרב הולך לעשות לך, הגעת אליו שוב ושוב?" כאילו מתוך שיפוטיות, אפילו שלא בכוונה רעה, רק לא מספיק רגישות אולי. החבר שסיפר הבהיר שחשוב לו לענות על הכול ושלמרות שבתוך תוכו הוא כואב, הוא כן בן אדם חזק (בין השאר בזכות שמצא אנשים כמותו ב"כמוך") והוא מבין את החשיבות לענות גם על שאלות קשות. וכך הוא נהג.

על התקווה שאחרי החתונה הוא כן ירצה את אשתו ועל הרצון יהיה להם בית כשר – אין מה להרחיב. אני מודה שלהחזיק חצי שנה עם בחורה שמתנהגת באופן כל כך פוגעני (בעיקר התעלמות, ואח"כ התברר שיש לה בת זוג) זה הישג, אבל גם כאן קל מאוד להיות שיפוטי.

אני בעיקר מעריך מאוד את העוצמה של החבר, ומקווה שהיום הוא יודע לבנות לעצמו חיים שיהיו לו יותר טוב בהם, ומגיע לו!

תודה רבה על השיתוף ושנדע רק טוב.

ט'

המפגש היה ביום חמישי, כ"א בטבת תשע"ז, 19 בינואר 2017 למניינם בתל אביב.

פרטים מדויקים נשלחו רק למי שחבר ברשימת התפוצה שלנו.

רוצים להצטרף לרשימת התפוצה שלנו ולדעת עוד על המפגשים הבאים? צרו עמנו קשר: kamoha.or@gmail.com

שימו לב: למען שמירה על צביון הקבוצה ולמען הנוהל התקין, אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן אותנו מראש. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש למפגש – רק באישור מפורש שלנו.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.