בן אבל מרגיש בת | שאל את הרב

שתי שאלות מאותו השואל בעניין, ותשובה אחת ד"ר ברוך כהנא

שלום אני מתבייש וחייב עזרה       

השאלה:

אני מרגיש שאני בת כבר כמה זמן ללא קשר לזה שאני אוהב דברי בנות, פשוט זה משהו עמוק יותר. זה כמו מין רגש של בת שיש לי עד עכשיו שאני מדבר כמו בן אני מרגיש שיש עליי מסכה אני מרגיש שיש משהו עמוק בי רגש נשי רגש של בת ושהוא רוצה לצאת.

אני מרגיש כאילו אני שם תחפושת של בן ובגלל שזה כמה זמן כבר התרגלתי אבל בזמן האחרון אני פשוט לא מצליח. אני מרגיש שאני שלי כלוא. אני רוצה לצאת ולהתנהג כמו אשה שהרגש הנשי שבי יצא. אין לי אהבה לגבר למזלי אני לא מאוהב בגבר יש לי לבת משיכה דווקא עד כמה שזה נראה מוזר. ככה בינתיים אני מרגיש. עכשיו אני עדיין מרגיש שיש בי אשה.

הייתי שמח לתשובה מה דעתך וגם מספר טלפון שלך אני.

רוצה לקבוע פגישה אם רב שהוא פסיכולוג.

עזרה ותשובה

השאלה:

שלום קודם כל ממש עזר לי מה שכתבתה לי ד"ר ברוך כהנא אז ככה אני מאד רגיש יש לי רגישות יתר ושמעתי שבנות הם יותר רגשניות אז זה עוד יותר חיבר אותי להבנה. העניין הוא כזה – בלי שום קשר לסטראוטיפ זה כבר היה מגיל קטן זה התחיל שהיה לי צורך עז סליחה על בגסות אבל אין לי ברירה כל כך צורך ליבעל נבהלתי על ידי אחי שהייתי קטן ואהבתי להרגיש אשה בזמן שהוא בועל אותי איני יודע למה אבל הנטייה מינית שלי ההורמונים מאד נקביים, כל פעם שאני מתמלא בהורמונים אני מרגיש ממש נקבה. וכשזה יורד ההורמונים קצת יורד לי מהנשיות.

עכשיו אין לי מוסג למה אני מרגיש כמו אנרגיה נשית שבי לא יודע איך להסביר זה לא סטראוטיפ זה סוג של רגש שאני מרגיש ששוכן בי, זה לא בגלל דבר מסוים שאני מתנהג בו כמו בנות זה פשוט רגש של אשה שיש בי ורוצה לצאת.

אני ממש מודה לך שאתה עונה לי במקום להתחמק ולהגיד לי לך לפסיכולוג כי כרגע אין לי אפשרות אם כל זה שזה הכרחי וחייב אז מה שאתה עונה לי תודה.

בקשר לרגש לאשה – לא יודע. אני יודע שבצט אני יכול להתאהב בבת כשאני נפגש איתה לא יודע מה קורה בכלל לא נמשך לא בגלל המראה.

ד"ר ברוך כהנא
ד"ר כהנא

התשובה:

כפי שכתבתי כבר, עצם התחושה שיש בך יסודות "נשיים" אינה אומרת ולא כלום, ואינה בגדר בעיה בכלל. בכל אדם יש יסודות גבריים ונשיים, וזה בריא וטוב.

גם אם נסכים ש"רגישות" או "יכולת הכלה", או תשומת לב לפרטים אסתטיים כאלה ואחרים, הם תכונות נשיות במובהק, מה בכך? יופי שחל תכונות, והרבה גברים משתבחים בהן. כשלעצמן הן לא אמורות להפריע מלך להינשא לאישה. נכון שיהיו נשים שיעדיפו מישהו הדומה יותר לסטראוטיפ הגברי – אבל לעומתן יהיו כאלה שירצו דווקא בגבר יותר מורכב, יותר רגשי… כל זה בסדר גמור.

אבל השאלה השנייה ששאלת היא הרבה יותר מורכבת. כשילד עובר פגיעה מינית, הפגיעה הזו עלולה לעוות את כל תפיסתו העצמית. במובן מסוים הוא באמת לא יודע מי הוא – ובדרך כלל הפגיעה היא מקיפה, ולא ממוקדת בשאלת הזהות המינית. היא עלולה לדעת בשאלות של תחושת ערך עצמי, או ביכולת לבטא כעס, או בשלל נושאים אחרים. גם ה"הנאה" שהילד עלול להרגיש במצב כזה יכולה לבטא סוג של מאזוכיזם.

אני רוצה להדגיש: אינני אומר שבאמת עברת את התהליכים שאני מתאר פה, אלא שיש אפשרות שכך היה.

ולכן אם אתה מרגיש נח עם מכלול המציאות הנפשית שלך כרגע, לא אני אקבע שיש משהו לא בסדר. אבל אם אתה חש שאתה מזהה בתוכך את התחושות שאני מתאר כאן, אני ממליץ ללכת לטיפול פרטני- זה כבר לא נושא לתשובה קצרה בכתב!

ברוך כהנא

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.