לא הומו אבל נמשך לגברים | שאל את הרב

"אני לא הומוסקסואל למרות שקיימת בי משיכה לגברים וילדים מסויימים", כותב השואל לרב הראל ותוהה מה האפשרויות הניצבות בפניו

השאלה:

אהבה

שלום הרב, אני שנים סובל מלחץ וחרדות בעניין המין. אני לא הומוסקסואל למרות שקיימת בי משיכה לגברים וילדים מסויימים, לדעתי זה נובע מהשמרנות המופלגת של אבא שלי שלא מבין עניין, ומחוסר אחים קטנים להשתעשע עימם. אני מרגיש שאם הייתה סביבה של משפחתיות ואהבה הסבל הנל היה נפתר.

מה אתה יכול להציע לי (חוץ מלבנות בית)?

תודה רבה.

הרב ארלה הראל

התשובה:

שלום וברכה!

המצב שאתה מתאר, אכן נשמע לא נעים כלל, אך לא ברור לי למה הוא לא מאפשר לך הקמת בית, שאותה שללת על הסף.

אתה בעצמך כותב שאם היתה סביבה משפחתית ואוהבת סביבך היה קל לך יותר (למי לא?), ואני מבין שקיימת בך משיכה לנשים, אז מה הבעיה? אם אתה מרגיש שמצבך הנפשי לא יציב מספיק כדי להתחתן מסיבות אחרות, אכן כדאי לברר זאת עם איש טיפול מקצועי מוסמך (פסיכולוג, פסיכיאטר, עו"ס קליני וכד'), אך הדבר איננו קשור לתחום הנטייה המינית.

העובדה שאתה חש משיכה מסוימת לגברים מסוימים איננה מונעת ממך בהכרח להקים בית, כל עוד אתה יכול לשלוט בעצמך ולא לממש אותה, כדי שלא תבגוד באשתך.

אתה מתאר גם משיכה לילדים, שוודאי יותר מטרידה אותי, אך גם עליה עליך לשוחח עם המטפל הנ"ל, ולא כל מי שחש משיכה קלה לילדים איננו יוכל להתחתן. השאלה היא אם אתה מצליח לשלוט בה לגמרי או לא. אם ח"ו נפלת ומימשת או אפילו כמעט מימשת משיכה לא נכונה זו לקטינים, אזי ישנה בעיה קשה שצריך לטפל בה בהקדם, לפני שתפגע עוד בעצמך ובאחרים. אבל היא איננה קשורה בהכרח להקשר ההומוסקסואלי – גם הטרוסקסואלים יכולים להיות פדופילים, להזכירך.

על כן, למעשה, נא פנה לאיש מקצוע בריאות הנפש טוב, ירא שמים ומקצועי, והתייעץ איתו מה לעשות בענין.

אשמח לשמוע ממך בשורות טובות,

כל טוב,

ארלה

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.