גם הומו דתי צריך להתמודד | הומופוביה

מי שרוצה להיות דתי – מקבל על עצמו את התורה, גם אם הוא נמשך לבני מינו * אמילי עמרוסי טוענת כי כמה שנהיה פתוחים ומכילים ומקבלים, עוטפים וחמימים ומבינים, בכל מה שקשור למצוות דאורייתא – אין לנו ברֵרה אלא להיות שרה פיילין או אלי ישי. טבעוני שנמשך לג'חנון מתמודד, גם הומו דתי צריך להתמודד. מצטערים, אי אפשר אחרת

פרשת הרב אלון, שצפוי היה שתעסיק את הציבור הדתי למשך כמה שנים, מאות מאמרים וטריליוני שיחות סלון, נעלמה לחלוטין. הסערה אולי עוד תפליג בין חדרי החקירות לבתי המשפט ומשם תשוט אל העיתונות הכללית, אבל בשיח הדתי-לאומי – בצוֹרת. וישקע האבק, ויפוחו הצללים, ואחר הרעש – קול דממה דקה. העיתונות המגזרית לא יודעת מה לעשות עם הסיפור הזה, הפובליציסטים אמרו מה שאמרו כבר ביממה הראשונה, והעיר שושן נבוכה. מדובר בסיפור המביך ביותר שאפשר לדמיין, ולכן כולם מעדיפים בכלל לא לדמיין.

הדתיים היחידים שמרעישים בעניין הזה עכשיו הם בעלי הנטיות השונות: הרב הבכיר שכנראה חטא באותו חטא הוא חותמת לגיטימציה ותעודת כשרות בעבורם. רוצים לומר, עשה לך רב, גם בדרך הפחות מקובלת. אבל הומוסקסואליות והמגזר הדתי הוא סיפור כואב שאין בו מנצחים.

ארגון טבעונים אחד הפיץ ספר חוקים: בלי קמח לבן, בלי סוכר, בלי שמן, בלי קפה, בלי ביצים, בלי בשר, בלי יין. זה לא חיים זה, אבל הטבעונים שלנו לא מרגישים שיש להם הרבה ברֵרה. השביל הקצר ביותר לחיי בריאות, יגיד לך כל אחד מהם, הנתיב הכי פחות מסוכן מבין האפשרויות האחרות. יום בהיר אחד קמו כמה מחברי הארגון והתחילו למחות: דחיל רבכום, איך נפתח את הבוקר בלי חביתה? ואיך נדביק את השומשום לבורקס? ומה הקטע שלכם עם הקמח המלא, עשיתם לנו עצירות. מחקרים הוכיחו שקפאין מאריך את תוחלת החיים, הם כתבו במכתב מרגש, והוסיפו שנוכח מרשמלו הם פשוט נמסים. אחר כך מחו על העלבת הכורמים, על שבירת מטה לחמם של השוחטים. עשו מחאות, כתבו בבלוגים, טענו שצריך לשנות את השיטה.

מי שרוצה להיות טבעוני מקבל על עצמו את הכללים, גם אם קמח מלא עושה לו עצירות. וָלא – שתהיה לו השווארמה הזאת לבריאות, וכוס הקולה לחיים טובים – הוא פשוט לא טבעוני. ומי שרוצה להיות דתי מקבל על עצמו את התורה, גם אם הוא נמשך לבני מינו.

כמה שנהיה פתוחים ומכילים ומקבלים (רבים מחבריי הטובים וכו'), עוטפים וחמימים ומבינים, בכל מה שקשור למצוות דאורייתא – אין לנו ברֵרה אלא להיות שרה פיילין או אלי ישי. טבעוני שנמשך לג'חנון מתמודד, גם הומו דתי צריך להתמודד. מצטערים, אי אפשר אחרת.

והסיפור של הרב אלון מוכיח עד כמה ההתמודדות הזאת קשה ותובענית. לא שצריך לכתוב מחדש את התורה.

(פורסם בישראל היום, י"ט באדר תש"ע, 5.3.10)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.