ח"כ שמאלוב יוצאת נגד "המשפחות החדשות" | כל-מיני

בכנס "שוויון בין המינים" שנערך במשכן יצאה הח"כ מקדימה נגד המשפחות החד הוריות, שמקורן ב"ג'יהאד הפמיניסטי", לדבריה. "מדובר במשפחות הרוסות"

ח''כ יוליה שמאלוב ברקוביץ'

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (קדימה) ארגנה שלשום (ג') בכנסת כנס אשר נשא את הכותרת: "שיוויון בין המינים – למען הילדים ולחיזוק ערכי המשפחה". למרות זאת, נשמעו מפי הדוברים בכנס אמירות שהשתמעו כמפלות – במיוחד כנגד נשים ומשפחות חד-הוריות.

"משפחה נורמטיבית", כך אמרה ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' בכנס, "צריכה להיות מורכבת 'מאבא, אימא, ילדים, סבא וסבתא: תא משפחתי אוהב וחם'". לדברי חברת הכנסת, בהגדרה זו היא "לא מתכוונת חלילה למשפחות חד הוריות שפעם קראו להן 'משפחות הרוסות' וכיום הן נקראות משום מה 'משפחה חדשה'".

בקהל נכחו עשרות משתתפים בהם גברים רבים שנפגעו מנשים במהלך הליכי גירושים. אליהם הצטרפו גם סקסולוגית ידועה, רופא ילדים וכמה עורכות דין, שסיפרו על כך שחלק מהנשים עושות שימוש בתלונות שווא נגד גברים במהלך הליכי גירושים.

בכנס דיברו גם סבתא שלא ראתה את נכדתה כבר חצי שנה, ואב גרוש שריגש את הנוכחים כאשר סיפר כיצד עובדת סוציאלית אילצה אותו לנסוע 500 קילומטרים רק כדי לראות את בתו הקטנה.

"מנסים להפוך אישה לגבר וגבר לאישה"

סיפורי המצוקה שנשמעו בכנס התערבבו עם בליל של מסרים אנטי פמיניסטים חריפים שהשמיעה שמאלוב-ברקוביץ' בעצמה. היא תקפה את מה שכינתה "הארגונים הפמיניסטיים הרדיקליים", ואמרה: "אין שום הצדקה שארגונים כאלה ירמסו את ערכי המשפחה ואת התא המשפחתי בישראל בעבור בצע כסף ושררה".

לדבריה, "פעילי הפמיניזם הרדיקלי מנסים להפוך אישה לגבר וגבר לאישה ולערער את האיזון הקיים בטבע. מנסים לשכנע גברים לא להתחתן ולעשות חיים. מוסד המשפחה מתפרק והופך ללא אטרטקיבי".

חיזוק לדבריה השמיעו שורה של דוברים שיצאו אף הם חוצץ נגד "הפמיניזם הרדיקלי". אחד מהם, ד"ר אלי רון, יצא נגד הטענה כי נשים הן קורבנות של אלימות גברית ורמז כי ההיפך הוא הנכון.

"מנסים לשכנע את כולנו שהמצב חמור ושהאישה מנוצלת והיא קורבן", אמר והצליח לסחוט קריאות הסכמה מצד הגברים שישבו בקהל. יו"ר עמותת ה"פמיליסטים", גיל רונן, שדיבר אף הוא באירוע טען כי "שדולת הנשים בישראל הוקמה על ידי הקרן החדשה לישראל והיא שהקימה את הוועדה למעמד האישה בכנסת, שהיא בעצם סוג של קרן שהוקמה על ידי השמאל החדש, שהוא יורש של השמאל הישן, הקומוניזם".

(nrg, י"ג באדר ב' תשע"א, 17 בפברואר 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.