בריטניה: הומואים יתחתנו בכנסייה ובית כנסת? | כל-מיני

שרים בממשלה יעלו הצעת חוק שתבטל האיסור לקיים טקסי נישואים אזרחיים במקומות פולחן דתיים. גם במסגדים יותרו נישואים חד-מיניים, אפילו שהומוסקסואליות אסורה על פי האיסלאם. זעם בכנסייה האנגליקנית: "מעוניינים בשיוויון לכולם, אך לא מוכנים שיגידו לנו מה לעשות בין כתלי הכנסייה"

שרים בממשלת בריטניה מתכוונים להעלות הצעת חוק שתאפשר לזוגות הומוסקסואליים לערוך טקס חתונה אזרחי – בכנסיות, בבתי כנסת ומסגדים. כך דיווח היום (יום א') ה"טלגרף".

אם תעבור הצעת החוק, היא ודאי תתקבל בברכה על ידי פעילים למען שוויון זכויות ותירשם כהישג לזכותו של סגן ראש הממשלה ניק קלג, שמפלגתו – הליברל-דמוקרטים – הובילה אותה. במסגרת הצעת החוק, אותה יזמה השרה לענייני שיוויון לי פידרסטון, יוכלו הזוגות הנישאים לשיר מזמורי תפילה ולקרוא מתוך הברית הקדושה – דברים שנאסרו עליהם עד כה.

אולם, אישורה של ההצעה לא אמור לעבור בשקט בקרב מנהיגים נוצריים ופוליטיקאים ממפלגת השלטון – המפלגה השמרנית. כמו כן, הכנסייה האנגליקנית כבר הודיעה כי לא תתיר לקיים בבנייניה טקסי נישואים אזרחיים. "אני מעוניין בשיוויון לכולם, אבל אני לא רוצה שיאמרו לי מה הכנסייה של אנגליה או הכנסייה הקתולית צריכות לעשות", אמר בזעם הארכיבישוף של יורק, ד"ר ג'ון סנטאמו.

למרות שהצעת החוק החדשה אמורה להתיר נישואים חד-מיניים במסגדים, לא ברור כיצד היא תצא אל הפועל משום שהומוסקסואליות אסורה בדת האיסלאם. מי שכן ישמח לקבל את הצעת החוק הם לדוגמה קווקרים ויהודים ליברליים.

בחודש שעבר קשר האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בין התחממות כדור הארץ לנישואים חד-מיניים וטען שהחתירה תחת "ההבדלים הביולוגיים בין המינים" מאיימת על הבריאה האלוהית. ראש הכנסייה הקתולית הזהיר את מדינות העולם מפני אישור נישואים חד-מיניים בחוק ואמר כי התופעה חותרת תחת רצון האל. בנדיקטוס ה-16 אמר כי בני האדם אינם יכולים לחרוג מחוקי הטבע שהוכתבו על ידי "בורא העולם".

(ynet, ט' באדר א' תשע"א, 13 בפברואר 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.