סיכום מפגש אדר ב תשע"א: סדנת צחוק | אירועים ומפגשים

לרגל פורים ערכנו סדנת צחוק כשר שכללה תרגילי צחוק, משחקי צחוק, והרפיית צחוק. את הסדנה הנחה מדריך מקצועי, דתי ופרנדלי שרצה לעשות לנו נו נו נו * אליה מסכם את המפגש

גשם. גשם שלא הוסיף לאווירת המתח שחשתי בה בבואי למפגש עם אנשים ובעקיפין עם הסוד של כולם.

הגעתי כרגיל באיחור קל למפגש. היה אוכל של בינישי"ם. הקינוח היה אוזני המן. כן, מהסוג של עיני, 500 קילו ב-2 שקל (הערכת המערכת – הקינוח נקנה בקונדיטוריה של השופרסל. השקענו).

ואז ראיתי את עמית הנרגש שהיה עמוס בטלפון בעיקר כדי לבדוק איפה נחום, מנחה סדנת הצחוק, נמצא. אז חיכינו, וחיכינו, וחיכינו, ובינתיים הגיעו עוד ועוד אנשים.

נחום הגיע, אמנם באיחור, אבל הגיע. הוא הסביר לנו קצת על עניין הצחוק בחיינו. עשינו כמה תרגילים שהכריחו אותנו לחייך ולצחוק. הוא הסביר שצחוק מפריש אנדורפינים למוח, שבאמהרית זה אומר שזה דבר טוב לגוף כי החומר הזה נותן לנו תחושת שלווה, אופוריה ושמחה. באמת שנחום ניסה, וניסה, וניסה,

ובסוף אפילו קצת הצליח.

אני מוכרח לומר שהתרגילים היו הזויים. למשל היינו צריכים לעשות עם האצבע נו נו נו ולחייך זה לזה תוך כדי שאנחנו מסתובבים בחדר ומסתכלים לאנשים בעיניים. ניגשתי אל נחום ישירות ועשיתי לו נו, נו, נו, רק בלי החיוך.

בסופו של דבר אחרי כמה תרגילים עשינו את תרפיית יוגה. בתרפיה שכבנו על הגב במעגל, הראשים כלפי פנים המעגל, והתחלנו לשחרר פרצי צחוק בלתי מוסברים.

אני מוכרח להודות שברגעים האלה באמת צחקתי ולא הבנתי בדיוק למה. לאט לאט המעגל נהפך למעגל צחוק, לא ראינו מי צחק ולא כל כך היה ברור על מה ולמה (הערת המערכת – תשאל את זאביק). כך או כך זה היה באמת משחרר.

בסופו של דבר, בתום הסדנה שוחחתי קצרות עם נחום והגענו למסקנה שאם אתם עושים התבודדות (ואני מאוד בעד) אז במקום לזעוק לקב"ה אולי צריך לצחוק לקב"ה. מה אתם אומרים ?

גולת הכותרת הייתה דווקא בסוף המפגש. אחד מהנוכחים היה מורעב למוות, והחלטנו כולנו ללכת לחפש מקום כשר במרכז תל אביב (הערכת המערכת – גם היה דיון שלם אם נאכל במקום חלבי או בשרי). אז הלכנו והלכנו, וחיפשנו וחיפשנו וחיפשנו. כל כך כאבו הרגליים שפשוט מה שנשאר לעשות זה לצחוק ולצחוק ולצחוק.

אליה

– – – – –

אתם יכולים לחייך מאוזן לאוזן כי המפגש כללל סדנת צחוק כשר בהדרכת נחום פצ'ניק – מדריך סדנאות צחוק מנוסה, דתי ופרנדלי ביותר. הסדנה התמקדה בצחוק שמוליד שמחה ו"ביחד" ולא בצחוק של ליצנות.

המפגש החל בפתיחה חוויתית בנושא הצחוק ביהדות, במדע וברפואה, נמשך בתרגילי צחוק ומשחקי צחוק והיכרויות, ונחתם בשיא – הרפיית צחוק.

המפגש היה בתאריך ד' באדר ב' תשע"א, 10 במרס 2011 למניינם, בתל אביב, בשעה 20:00.

הצטרפו לרשימת התפוצה כדי לקבל עדכונים על מיקום הפגישה: kamoha.or@gmail.com

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.