הרב זמיר כהן: סדר העבודה להיות סטרייט | הלכה

ובו ארבעה סעיפים, על אף הקושי הכרוך בתהליך: ניתוק הקשר, עמל בתורה, רצון להקים בית, מציאת אישה עדינה

לאחר שהבאנו את דברי הרב זמיר כהן, ולפיהם "גם הומו מוחלט יכול ללא ספק להשתנות" – כעת מגיע המדריך לשינוי.

השאלה:

שלום,

רציתי לדעת מהי המשמעות של נטייה מינית הפוכה ע"פ הסוד וכיצד מתמודדים איתה לגבי שאלת הנישואין? לאחר מה שכתבתי לך כבר כמה פעמים בעניין הנטיה שלי ואת המוכנות שלי לוותר ולעשות מאמץ על לעשות כרצון התורה.

התשובה:

שלום וברכה

קראתי את התכתובת בינך לבין הרב מנשה ישראל בעיון רב ומתוך השתתפות עמוקה בלבטיך הכנים אני חייב לציין שהתפעלתי מאד מנכונותך להקריב הכל למען הי"ת כי "הוא חשוב לי יותר מהכל, ואני מבטל את הכל ואת כולי כנגדו", כלשונך הנפלאה. ולעצם הענין. כל אחד מאיתנו הצטווה בתורה לקיים מצוות פריה ורביה ולהימנע ממשכב זכור. והרי יסוד גדול הוא בעבודת ה` שאין הקב"ה מביא ניסיון על האדם אם אינו יכול לעמוד בו. נמצא אם כן שביד כל אדם בעל נטיה לזכר, בין אם זו נטיה מולדת ובין אם היא נרכשת, לבנות את עולמו הפנימי באופן שיוכל לחיות עם אשה מבלי שהיא תסבול מחוסר אהבה או חוסר יחס שהאשה זקוקה לו.

בודאי מדובר בעבודה שאינה קלה, אולם גם אדם החש גירוי של טירוף אחר תאוות הנשים צריך להתמודד עם יצרו, להיות נאמן לרעייתו ולהעניק לה, לרעייה היחידה בחייו, את כל אשר היא זקוקה לו ולהתעלם לחלוטין מכל קשר אסור עם נשים אחרות. וזאת באמצעות עבודה רוחנית פנימית של דבקות ברצון ה` ע"י שיעורי תורה והתבוננות מוסרית כגון הסתכלות מוחשית בדע מאין באת ולאן אתה הולך וכו` עד שעם הזמן ייכנע יצרו והדרך הנכונה תהפוך אצלו להיות טבע שני. אין הכוונה בזה להשוות את היכולת להעניק בשני המקרים, אלא להשוות את חיוב עבודת ההתמודדות על אף הקושי הרב של שני המתמודדים השונים בקיצוניות. במקרה שלנו, סדר העבודה הנכון הוא לענ"ד הוא:

א. לנתק כל קשר (כפי שהתחלתם לעשות) כאשר ההסתכלות הפנימית היא: "אני אוהב אותו כיהודי, כאחי, אך בשום אופן איני חפץ במגע גופו אשר הוא נגד רצון ה`. והריני מנתק את הקשר בדחילו ורחימו רק כדי להקל על עצמינו את הכנת התשתית לקשר עם רעיותינו לעתיד בע"ה".

ב. להפנות את כל המרץ והכוחות לעמול ולשקוע בתורה אשר היא איילת אהבים ויעלת חן ובכוחה להרחיק כל געגוע ייצרי.

ג. לפתח שאיפה להקמת בית נאמן בישראל מתוך לימוד כל דרכי הכבוד והיחס הנכון לאשה לפי צרכיה הנפשיים.

ד. לחפש אשה עם עדינות נפש מיוחדת, אשר בעל הנטיה לזכר אשר הוא עדין מטבעו, יחוש גברי ביחס אליה, ויפתח יחס נכון שכלי ורגשי כלפיה.

ה. ואז יקים בית נאמן בישראל מתוך הענקה לאישה את כל אשר היא זקוקה לו, ויראה שבא על סיפוקו מרעייתו ואפילו יגלה ש"קלקלתו היא תקנתו" שאינו רדוף אחר תאוות נשים אחרות כאותם המתמודדים עם תאוה זו, מתוך שהוא שמח בחלקו, ויהיה רגוע ושליו בעבודת ה` מתוך הקמת דור ישרים יבורך. ויזכור לאורך כל הדרך הבלתי קלה, שאצל המאמין בהי"ת – אם הצטווינו על כך, בודאי שניתן לעמוד בכך. ויגעת ומצאת תאמין. הארכתי בדבר לאור חשיבותו והמבוכה הרבה הקיימת בקרב רבים

ואסיים בברכה שתזכה להקים בית נאמן בישראל כשאיפתך הטהורה, ולהקים דור ישרים יבורך מתוך רוב נחת וכל מילי דמיטב

בידידות והערכה רבה,

זמיר כהן

(פורסם באתר הידברות, התאריך אינו מתועד)

4 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פעם שמעתי שיטה שכמובן לא מוכחת שזה להיסתכל בתמונות של בחורות ולנסות להיקשר
  לי אישית זה לא עזר. תנסו אתם תגידו לי.

  1. גם לי זה לא עזר
   אשה שמכריחים אותה להיסתכל כל הזמן לבנות הופכת להיות נמשכת אליהן ????
   ודאי שלא זה שטויות וביטול זמן. !!!