האפליקציה שמרגיזה את ההומואים | כל-מיני

ארגון דתי נגד הומוסקסואליות העלה יישום לאייפון. ארגון נגדי העלה לרשת עצומה ואמר כי מדובר בנסיון מסוכן ללכוד נערים ולשטוף אותם בדעות קדומות

ארגון אקסודוס (על שם התרגום לספר שמות) שמגדיר את עצמו כארגון כמורה למען משפחות שהושפעו מהומוסקסאליות הוציא בחודש שעבר אפליקציה לאייפון. בארגון Truth Wins out, ש"נלחם בדתיים קיצוניים ואנטי-הומואים" כועסים, והפיצו לפני כשלושה שבועות עצומה שקוראת להסיר מהחנות של אפל את האפליקציה שעדיין זמינה להורדה בחינם.

האפליקציה Exodus

באפל עוברים על כל ישום שעולה לחנות, ומסננים כאלה שהינם בלתי ראויים או פוגעניים, והסירה בעבר אלפי יישומים בגלל שהיו בעל אופי אירוטי. בתאור האפליקציה כתוב "הארגון יעודד חינוך על פי ישו בגישה לנושא ההומוסקסואליות עם חן ואמת". היישום מקוטלג תחת "סגנון חיים", ובאתר אקסודוס כתובים שזוהי קטגוריה שאין בה תוכן שיש אליו התנגדות. באפליקציה עצמה יש עדכוני וידאו, חדשות, ואירועים שהארגון מקיים.

ב-Truth טוענים שהתוכן בעייתי, וכי מדובר בארגון שנאה בעל דעות קדומות, שמעוות את העובדות, ומשמר סטריאוטיפים על מנת לגייס אליו עוד חברים, ועורך "טיפולים" על מנת "לשנות" נטיות מיניות של אנשים. היישום, לדבריהם, הוא צעד נוסף ומסוכן של אקסודוס על מנת ללכוד נערים.

בנובמבר האחרון, אפל הסירה מהחנות יישום בשם הצרת מנהטן, שמבוססת על הצהרה עליה חתומים מנהיגים קתולים אמריקאים ומגדירה נישואים חד מיניים כ"בלתי מוסריים מבחינה מינית". האפליקציה הציגה סקר בארבעה שלבים ששואל מה דעת המשתמש בנוגע להפלות ונישואים חד מיניים, דוגמת "האם אתם מאמינים בקדושת הנישואים שבין גבר לאישה". באפל אמרו "הורדנו את (האפליקציה) משום שהיא מפירה את קווי הייסוד של המפתחים שלנו – ופוגענית כלפי קבוצת אנשים גדולה".

(פורסם ב-ynet, י"ד באדר ב' תשע"א, 20 במרס 2011)

עוד בנושא:

אתר 140, י"ד באדר ב' תשע"א, 20במרס 2011

אתר mako, ט"ו באדר ב' תשע"א, 21 במרס 2011

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.