לראשונה: צבא ארה"ב החליט לא לפטר חייל הומו | כל-מיני

דרק מוראדו בן ה-26, מלח בחיל הים האמריקני, הוצא מהארון על ידי אחד מעמיתיו והיה מועמד לשחרור, לפי המדיניות שעודנה בתוקף, המחייבת לשחרר חיילים וחיילות הומואים ולסביות. בית הדין הצבאי קבע שאין לפטרו כי המדיניות בהליכי ביטול

הקהילה ההומואית בארצות הברית רשמה התקדמות נוספת הלילה (ראשון) כשבית הדין הצבאי לעניינים מנהליים בקליפורניה המליץ שלא לשחרר משירות צבאי מלח אמריקני שהוצא מהארון, למרות שביטול מדיניות "לא נשאל – אל תספר" עוד לא נכנס לתוקפו באופן רשמי.

המלח, דרק מוראדו בן ה-26, נשלח אל בית הדין במסגרת מדיניות השחרורים של חיילים הומוסקסואלים, לאחר שאחד מעמיתיו לשירות הלשין עליו כי נתקל בתמונות שלו מתנשק עם גבר ברשת החברתית מייספייס. "אני חש הקלה לאור סיומה של הפרשה, ואני שמח שהורשה לי להוסיף ולשרת", אמר מוראדו עם פרסום ההחלטה.

רשת CNN דיווחה כי מדובר למעשה בפעם הראשונה שבה הצבא בוחר שלא לאכוף את המדיניות השנויה במחלוקת שהביאה לשחרורם של אלפי גברים ונשים משורותיו מאז אמצע שנות ה-90.

הנשיא האמריקני ברק אובמה חתם על ביטול המדיניות המפלה בסוף חודש דצמבר, אבל הפנטגון והצבא הבהירו כי ייקח זמן מה עד אשר השיוויון ייכנס לתוקפו בכל שורות הצבא, בשל הצורך להיערך לשינוי החברתי שיבוא לידי ביטוי כתוצאה מכך. דוברת הפנטגון הודיעה בעקבות המקרה כי "באופן רשמי, המדיניות לפיה משוחררים חיילים וחיילות אשר יצאו או הוצאו מן הארון עודנה בתוקף".

לעומתה, עורכי דינו של מוראדו אמרו כי למעשה, המקרה מוכיח שהמדיניות חדלה מלהתקיים. "אנו מקווים שהתקדים שקבענו יוביל לכך שנפסיק לאבד חיילים וחיילות ולבזבז את כספי משלם המסים על פיצויים בשל המדיניות הזו", אמרו עורכי הדין של מוראדו, שצפוי להישלח לבסיס חיל הים האמריקני בסן דייגו, שם ימשיך לשרת באותו התפקיד ששירת עד לאחרונה.

(ynet, כ"ח באדר ב' תשע"א, 3 במרס  2010)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.