סיכום מפגש אייר תשע"א: קומזיץ' ל"ג בעומר | אירועים ומפגשים

במפגש התגלע ויכוח – מתי להכניס את התפוחי אדמה לאש: הליטאים אמרו שתפוח האדמה צריך להיות קשה מבחוץ ורך מבפנים, החסידים (לצורך העניין רק אני) טענו שגם לקליפה יש משמעות * חירות בן עמי מסכם את המפגש שבו הכוכב האמתי היה המרשמלו

הכול התחיל באיזו הודעה עלומה על מפגש של כמוך בל"ג בעומר. הייתי בטוח שאנחנו הולכים לחגוג בשדות מרעה וללקוט שיבולים. בפועל, היה המפגש בחוף הלא מעורב בתל אביב. למי שלא מכיר, זהו חוף מתוחם סגור ומסוגר, הנמצא בדיוק מאחורי גן העצמאות שבתל אביב.

אז עברתי דרך הגן (יש לומר את האמת – מדובר בגן משופץ ויפיפה) וראיתי מרחוק אוד אש. לרגע חשבתי שאם באמת הייתה כוונה להעביר את הבשורה על פרוץ המפגש (פרוץ המרד) – המסר הועבר!

לאחר שירדתי מהמדרגות שהובילו מהגן אל הטיילת נתקלתי בקיר בלוק מולי. אמרתי לעצמי – וואלה, בכדי לעבור לצד השני (לצד המורדים) יש לעבור את מסוכת החומה. אך מה לעשות, זו לא בדיוק חומת ברלין, ולא הייתי רוצה להתגרות בעיריית תל אביב שתשלח לי "בטעות" חשבון ארנונה נוסף על הפיצוי על הנזק.

אחרי שיח ודברים עם עמית, התברר כי מאחורי המנוף הידוע, יש פרצה לחוף. בהתחלה היה די מביך כי לא הכרתי אף אחד. עמית היה אחוז תזזית (סליחה על המילים הגבוהות, אחרי הכול אני לא ביני"ש – אבל הייתי – אז צריך להראות כאילו אני יודע דבר או שניים על העולם הזה), עם הטלפון הוא ניסה לדלות מאוריה השימעי (לכל אלה שלא היו במפגש – אל תשאלו מי זה. אני חייב לשמור סודיות.) מתי הוא יגיע להפעיל את הקבוצה כי הוא כבר מאחר. כמו כן היה גם גחל בן תרעלת (עוד עלם של בחור) שהיה צריך להגיע כדי לעזור במפגש, וגם הוא איחר.

לאחר כמה דקות הוחלט על ביצוע לימוד משותף כדי להבין לעומק מתי להכניס את התפוחי אדמה לאש. הליטאים אמרו שתפוח האדמה צריך להיות קשה מבחוץ ורך מבפנים, החסידים (לצורך העניין רק אני) טענו שגם לקליפה יש משמעות, ולכן היא חלק עיקרי מהתפו"א מה שאומר "לאש ומיד, ולאוכלו קומפלט!!!".

בסופו של דבר אוריה השימעי הגיע. רוחו של עמית נרגעה, והחברים התפללו ערבית. לאחר מכן, גחל בן תרעלת הודיע כי יש לו בשורה, ובאחו נהייתה דממה. (וואלה יצא לי חרוז.) הייתי בטוח שאוטוטו מכריזים על זוכה חדש באירוויזיון, אך גחל בן תרעלת השמיע רק דברי התנצלות.

מכאן לשם, אוריה השימעי הפעיל את החברים בכל מיני פעילויות, בזמן שאני ו"החבר'ה הרעים" עסוקים בהתפלפלות על משמעות הזכייה של אזרביז'אן באירוויזיון. קיבלנו הערות שאנחנו לא מקשיבים, אבל המשכנו לפטפט. נו שוין, אלה לא היו דברים בעלמא.

אך גולת הכותרת הייתה – המרשמלו. מי היה מאמין שאת הערב עשה הדבר הנימוך הזה בעל הטעם הלא ברור, בעל הצורה המשעממת. אז לקחנו את מקלות העץ ותחבנו לשם את המרשמלו וצלינו על האש, וזה היה כל כך טעים. אז אכלנו עוד ועוד, ומדי פעם נשמעו זעקות שבר: "הדיאטה, הדיאטה". אך אין ביד אף אדם להושיע.

וכך המרשמלו היה סיפור הערב. אם להגיע, אז בשבילו, אם ללמוד אז בשבילו, אם לשיר סרנדה אז זה רק בשבילו.

בסוף כרגיל התווכחנו על נושאים הקשורים להומואים דתיים ולהומואים בכלל: שקר מול אמת, חתונה מול בדידות, וכו'. תכלס – זה הכי מעניין. לאחר המרשמלו.

שלכם,

חירות בן עמי

– – – –

המפגש היה בתאריך ט"ו באייר תשע"א, 19 במאי 2011 למניינם, יום חמישי, 20:00, בתל אביב.

Shake out your beach mats, dust off your guitars, and get those potatoes ready for roasting! Kamokha's pre-Lag b'Omer kumzitiz (bonfire) is set to take place on Thursday, 15 Iyar 5771/19 May, 2011, 8:00 PM, on Tel-Aviv.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.