לספר למאורסת או לא לספר? | נשים לבעל הומו

יש לו חבר הומו שעומד להתחתן בלי לספר למאורסת. האם עליו להתערב ולספר לה? * הרב צבי יניר נדרש לסוגיה ובפיו תשובה מפתיעה מאוד, יש שיאמרו מוזרה מאוד

תוכן השאלה:
המקרה אותו אני מביא בפניך מטריד אותי מאוד מזה זמן רב.
אני גר בדירה שכורה עם עוד שני בחורים דתיים יוצאי ישיבות הסדר.
עם אחד מהם נהיו לי קשרי חברות מאוד טובים.

באחד מן הימים הוא הפך אותי בעל כורחי לאיש סודו. הוא חשף בפניי את העובדה שהוא הומוסקסואל, מאותו היום הפכתי להיות שומר סוד, ואדם היחיד שיודע זאת. בשיחתנו הרבות טען בפניי כי הדבר מציק לו מאוד, והוא מטפל בעצמו ואף הצהיר בפניי שהטיפול נשא פרי. במשך הזמן הוא התחיל לצאת עם בחורה שגם אותה זכיתי להכיר בביקוריה אצלנו. מדובר בבחורה יראת שמים ודתיה מאוד, היא איננה יודעת על נטייתו המינית ולבטח לא יכולה לנחש זאת מאחר והם שומרים נגיעה.

באחת משיחתנו העליתי בפניו את הקונפליקט בו אני מצוי. מצד אחד אני איש סודו ומצד שני אני יודע שזכותה של הבחורה לדעת את עברו ושצריך לתת לה להחליט לפני שיהיה מאוחר מידי והם ינשאו. אני יודע שסיכוי מאוד גדול שהיא תפגע מכך. כואב לי לראות אותה ולדעת כמה סבל אני יכול למנוע ממנה.
ניסיתי לדרוש ממנו שיספר לה הוא בעצמו, וטענתי שדווקא מתוך אהבתו אותה הוא חייב לספר לה ולתת לה את הזכות לבחור. אמרתי לו שאסור לו להתחתן איתה אם היא לא יודעת למה היא נכנסת.

הוא טען בפניי שהוא כבר אינו סובל מהבעיה וכי אינו נמשך כלל לגברים, וכי הכל דמיונות ובלבול שחש בשלב מסויים בחייו וכעת הכל חלף עבר. הוא טען שבמצב הנוכחי לא תבוא שום תועלת מכך שהוא יספר לה. אך אני התעקשתי ואמרתי שזה הדבר שהכי נכון לעשות ושהיא תחליט אם זה מתאים לה או לא. לבסוף הוא הבטיח לי שהוא יחשוף בפניה את הדברים, אך לא אמר מתי יעשה זאת.

עברו מאז יותר מחודשיים, הם הספיקו להתארס, אך הוא לא סיפר לה עד כה דבר.

לאחרונה גם גיליתי כי הוא מאחסן במחשבו האישי עשרות סרטוני פורנו הומוסקסואלים, דבר שנתן לי אינדיקציה אמיתית, וכעת אין לי ספק בנטייתו המינית.

הזמן דוחק, בקרוב הם מתחתנים! אם הבחורה תיפגע לי יהיה חלק בזה ואני אצטרך להתמודד עם האשמה בידיעה שיכולתי למנוע ממנה את הסבל, אך לא עשיתי דבר!
אני אובד עצות, האם עליי לחשוף את הסוד בפני ארוסתו של השותף שלי, ולהסתכן בכך שאני הורס לשניהם קשר שיכול להיות שיתפתח לאהבה גדולה? או שעליי להניח לדברים לקרות כפי שהם…

תוכן התשובה:
לענ"ד אסור לך להתערב. כבר ישבו על המדוכה , ויש כמה דעות בנושא. אך זכור כי ברגע שאתה מגלה סגרת בפני חברך את האפשרות לצאת מהנטיה ההפוכה, ודנת אותו לכל חייו להיות בודד וח"ו להיכשל במשכב זכור. אין כמעט דבר כזה בחורה שתסכים להתחתן איתו אם הוא יגלה לה. לגבי הסרטים יכול להיות שזה מהעבר והוא יפטר מהם כשיתחתן. אני חושב שעליך לומר לו שלא יגלה לה למרות שהבטיח לך. כל זה אם יש סיכוי סביר מאוד שהבחור לא יכשל במשכב זכור ממש.

אם מדובר במקרה שהבחור ודאי שנכשל כל הזמן במשכב זכור, וברור באופן ודאי שהוא לא יהיה נאמן לאשתו, ויש כאן בוודאות בחורה שהולכים לאמלל אותה אז בודאי שמוטל עליך לגלות לבחורה.

(פורסם באתר כיפה, כ"ה אדר א' תשס"ח)

7 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמובן שאסור לספר, ולעשות לבחור "אאוטינג" שלא בהסכמתו.
  ידועה ההלכה, שגבר שמקדש אישה על דעת שהוא צדיק גמור – האישה מקודשת. זאת למרות שאותו גבר הוא לא "צדיק הדור" בלשון המעטה. ניתן להשליך מהלכה זו גם על המקרה שלפנינו.

 2. ו"כל ישראל ערבים זה לזה?" ו"לא תוכל להתעלם" ו"אהבת לרעך כמוך"?

  האם היית במצבה, אבשלום, לא היית רוצה לדעת מידע כה חיוני על בת זוגתך?

  שלא נדבר בכלל על הבעיה ההלכתית שיש כאן של "מקח טעות" ו"הונאת דברים" – שתי עבירות שאותו חבר שתקן מסייע לבצע.

  בימים אלו שמתגבשת פה ב"כמוך" יוזמה להפגיש שנים נשואות, הכאב הרב שלהן העולה השמיימה, דווקא הוא שצריך להביא את כולנו להגיע למסקנה שלנישואים כאלו יש מחיר כ"כ יקר שיכול להיגבות מהאישה. חובה לספר לה כדי שתדע למה היא נכנסת. זו יושרה בסיסית.

 3. בעלי חשף בפניי את התהליך שעבר ממשיכה לגברים לרצון להתחתן עם אשה שהוא נמשך אליה(אני:)). כמובן שזה מורכב, אבל עורר אצלי אמון רב ואמפתיה.הדבר דווקא העמיק את הקשר בינינו ומנע אי נעימויות וכעסים בהמשך. אני חושבת שהכרחי לספר גם אם זו הייתה משיכה לתק' שנחלשה וכד'. יש בעולם נשים טובות (ורצוי להתחתן עם כאלה..) שיכולות להכיל, לשמור סוד, לאהוב ולהיאהב גם במצבים מורכבים- ובתנאי שקיימת פתיחות