להתחתן או לא? | שאל את הרב

השואל בן 29 שיתף את אשתו לעתיד שהוא הומו. היא הסכימה להמשיך אבל רגע לפני החתונה הוא תוהה אם נכון לו להתחתן. ד"ר ברוך כהנא משיב לו

השאלה:

אני בן 29, תמיד הייתה לי משיכה עזה לגברים וידעתי שאני הומו, אבל יצאתי רק עם נשים. היום אני 5 חודשים לפני החתונה והחלטתי לשתף את בת זוגתי בנטיות שלי. היא קיבלה את זה ומאז הכול השתנה – אני כל היום חושב אם זה נכון להתחתן שאני לא סגור על הזהות המינית שלי, אני לא שלם עם המעשה ויודע שארגיש תמיד שפיספסתי משהו, איזשהו חוסר. מה לעשות? קשה לנו להגיע למצב שאנחנו מבטלים.

ד"ר כהנא

התשובה:

קודם כול, יישר כוח על האומץ והכנות שגילית בעצם החלטתך לשוחח בכנות עם אשתך. נכון שהיושר מחייב זאת, אבל זה מצריך כוחות נפש לא פשוטים. כל הכבוד.

עניינית: אני מבין את הדילמה, אבל השאלה היא אם אתה נמשך רק לגברים, או לשני המינים. המצב השני כן מאפשר נישואין, משום שיש רבים שהם ביסקסואליים ולא הומוסקסואליים. ייתכן, למשל, שתיאלץ להתמודד עם תחושות כלפי גברים, שיעלו מפעם לפעם – אבל במה אתה שונה, בעצם, מגברים הנאלצים להתמודד עם מחשבות פריצות כאלה ואחרות? הקב"ה לא ברא אותנו טהורים, אלא במצב שבו עלינו לטהר את עצמנו, וברוב המקרים ההתמודדות היא ארוכת שנים (רא' בתניא, פרק לה).

אבל אם המשיכה היא לגברים בלבד, המצב שונה. במקרה כזה, אי אפשר להימנע מטיפול מקצועי, ומשיחה מעמיקה עם זוגתך. עליה לדעת שייתכן שאתם נכנסים לתקופה מתסכלת מאוד, ולא בהכרח קצרה. זה לא אומר שלא תוכלו לבנות חיים נפלאים, גם במובן המיני, אבל לא קל להבטיח שאכן כך יהיה, והיא צריכה לדעת למה היא נכנסת ולבחור בכך. לא פעם, אגב, עצם האהבה ההדדית יכולה לסלול את הדרך ולמצוא פתרונות למצבים הכי מורכבים, אבל חשוב שתהיה בחירה מודעת בהתמודדות המשותפת.

מאחל לשניכם הצלחה ואושר!

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.