הרב דב לוי: "נמצא דפוס בעייתי בהרצאות של הרב דוויך" | הלכה

לפי הרב לוי, רב בית הכנסת פורת יוסף בלונדון, לא אחת נמצא כי הרב דוויך טועה בשיעוריו בהבנת המקורות ובהוראה. כמו כן הרב לוי מספר שהרב דוויך נסע לארץ ישראל כדי לבקש על נפשו מאת הראשון לציון הרב יצחק יוסף

הרב דוויך. תצלום: הפייסבוק הרשמי שלו

הרב לוי, רב בית הכנסת פורת יוסף בלונדון, מציין כי אין לראות בהומואים "פריקים" וכי אין רב שחולק שצריך לעזור ולהיות שם ולהכיל.

הוא מספר (ב-11:15 בסרטון) כי כל בתי הדין של לונדון נפגשו עם הרב דוויך והזהירו אותו ב"אזהרה חמורה".

הרב לוי טוען כי עוד מבלי להיכנס נקודתית להרצאה של הרב דוויך בעניין הומוסקסואליות, נמצא דפוס בעייתי בהרצאותיו השונות של הרב דוויך. נמצא כי לא אחת הוא טועה בשיעוריו בהבנת המקורות וכי יש לו טעויות בהוראה. כך קורה לו הן בפן ההלכתי והן בפן ההשקפתי, והרב לוי מדגים זאת בכמה נושאים.

הוא מציין כי כמה רבנים, והוא בתוכם, שלחו לרב דוויך סדרה של שאלות וביקשו הבהרות לדברים שאמר, אבל הרב דוויך הגיב חלקית לדברים וגם בתגובתו ציטט חצאי מקורות.

מכאן (42:00) הרב עובר לדבר נקודתית על ההרצאה של הרב דוויך בנושא הומוסקסואליות.

הרב לוי טוען כי ההסבר של הרב דוויך למונח "תועבה" אינו נכון, וגם הוא מביא כראייה את דברי המדקדק אבן ג'נאח, את דברי אבן עזרא ורד"ק בספר השורשים שלו, ומהם עולה בבירור כי מדובר בדבר מאוס.

הרב יוצא נגד האמירה ש"על אף חסרונותיה – ההומוסקסואליות היא התפתחות מדהימה לאנושות" וטוען שהומוסקסואליות היא ירידה למטה של העולם ואַל עלינו ליפול למטה עמו.

מכאן הרב לוי חוזר להצגת הדפוס הבעייתי בשיעוריו של הרב דוויך, וטוען שהרב דוויך מזלזל ברבנים אחרים ומחדש דברים שאינם מקובלים בעולם ההלכה.

לקראת סיום דבריו הרב לוי טוען כי הרב דוויך הציג בצורה לא נכונה את סיפור רבי יהודה ובר קפרא, וכי מדובר בדבר "מזעזע", ולכן שוב מגיע למסקנה שיש כאן בעיה בגישה של הרב דוויך לתורה וכי אין מדובר בקנאה של אנשים מסוימים שרוצים לפגוע בו (כמו שטוען הרב חיים עבדיה, ואת דבריו נביא בהמשך – עורך האתר).

הרב לוי מספר כי הרב דוויך נסע לארץ ישראל כדי לבקש על נפשו מאת הראשון לציון הרב יצחק יוסף, והרב יוסף אמר לו שבית הדין בלונדון יכריע בסוגיה. הרב לוי אומר כי ככל הידוע לו אין מחלוקת בין הרבנים אם מה שהרב דוויך מלמד בסדר או לא, אלא כל השאלה מה התגובה שצריכה להיות למצב – אם הרב דוויך עדיין יכול לשמש דיין ורב.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.