הרב בן לוי על דברי הרב דוויך: "הומו עובר על כל אחד מעשרת הדיברות" | הלכה

בהרצאה בספרדית מגיב הרב יהושע בן לוי לדברי הרב דוויך ואומר כי דבריו "לא עולים בקנה אחד עם התורה". לדברי הרב בן לוי "ההומוסקסואל נותן חופש ודרור לתשוקות וליצרים שלו, ומוריד את עצמו לרמה של חיה" וכי "הומוסקסואליות כל כך נוראה כי היא פוגעת בהלכות הבסיסיות ביותר שבעשרת הדיברות"

לפניכם סיכום של ההרצאה שנמסרה בספרדית (תודה לדוד רוזנברג על הסיכום):

הרב יהושע בן לוי. תצלום: יו-טיוב

הרב דוויך אומר שלא רק שהתורה אינה אוסרת הומוסקסואליות, אלא שהיא תופעה חיובית בהיסטוריה האנושית.

מי שאומר את זה, דבריו אינם עולים בקנה אחד עם התורה. אדם יכול לדבר עברית, לגדול בירושלים, ולא להאמין באלוקים; לדעת מדרשים, להכיר את התרבות היהודית, ולא להכיר באלוקים. גם אדם מאוד בקי יכול או ללכת בדרך התורה או להפנות אליה את גבו.

אחד הדברים שהתורה אוסרת במפורש היא חטא אחד – אי מוסריות מינית. הבורא השמיד עמים שלמים, כגון עמי כנען, בשל אי מוסריות מינית (כל מיני חטאים, לא רק הומוסקסואליות). הם הידרדרו אפילו לקרבן אדם.

איפה זה מופיע בתורה? כשישראל עבדו לעגל הזהב היה העונש מיתתם של 3,000 אנשים. אבל כשהם חטאו בבנות מואב, הם נענשו במוות של 24,000 אנשים. המדרשים מדברים הרבה על המקרה הזה שמראה שאי מוסריות מינית היא חטא חמור מאוד.

ים המלח הוא המקום הנמוך ביותר בעולם. מדוע? בגלל ההתנהגות הנוראית של סדום. המלים "שדים" ו"סדום" הן מילים בעלות מקור אטימולוגי משותף. התרבות של סדום הייתה הומוסקסואליות פתוחה וזה מעשה שדים. התורה משווה מעשה סדום להתנהגות של כלב – כמו שהכלב רודף אחרי הזנב שלו, כלומר נמשך לעצמו או לבני מינו (הזכרים). הומוסקסואליות זה כמו ללכת אחורה, שהתוצאה של זה היא שלא רואים את הדרך. אני יכול לבלות שעות בציטוטים על כמה שהתורה אוסרת במפורש הומוסקסואליות פתוחה וגלויה.

בארבע אמות שלך אתה יכול לחטוא. כשאתה חוטא באופן פרטי, אתה יכול לבקש מחילה מהבורא. בזמן שביהמ"ק היה קיים, ישראלי שהיה חוטא יכול היה להקריב קרבן על חטאיו ואף אחד לא היה צריך לדעת על מה החטא. אבל כשחוטאים בגלוי, החרטה צריכה להיות גלויה.

למה הומוסקסואליות כל כך נוראה? כי היא פוגעת בהלכות הבסיסיות ביותר, בעשרת הדיברות. הומו חוטא בכל החטאים החמורים ביותר באופן ישיר או עקיף.

איך הוא עובר על לא תרצח? גבר ששוכב עם גבר, או מתחתן עם גבר, הם מקדישים את חייהם לאורח חיים הומוסקסואלי. בכך הן מונעים מילדים להיוולד, וזה הרצח.

לא תענה ברעך עד שקר – כל אלה שמרגישים אישה בגוף של גבר. הומוסקסואל אומר שהוא אישה כלואה בגוף של גבר, וזה שקר.

לא תחמוד – את הגבר שהוא משכנע להיות הומוסקסואל הוא גוזל מהאישה שהייתה אמורה להיות לו.

מנאץ שם שמים – הוא בעצם אומר שהקב"ה רצה לעשות אותו גבר אבל לא הצליח. זה חטא כלפי שמים.

לא מכבד את הוריו – כי הוא לא מכבד את העובדה שהם יצרו גבר. מעבר לזה, הוא מבייש את הוריו.

לא תגנוב – גונב מהוריו את הנכדים.

אני יכול להמשיך ולהוכיח את העבירות של הומוסקסואליות על כל עשרת הדיברות והמצוות.

מי שאומר שהתורה אינה אוסרת הומוסקסואליות הוא לא רק חוטא לדברים, אלא מעיד על חוסר אינטליגנציה מוסרית. אין להם הקריאה של התורה לחיות חיים קדושים. המשמעות של חיים קדושים היא להימנע מאי מוסריות.

ההומוסקסואל נותן חופש ודרור לתשוקות וליצרים שלו, מתנהג כמו היצרים החייתיים שלו, מוריד את עצמו לרמה של חיה. לחיות אין ציוויים מוסריים, אבל לנו יש ציווי להתגבר. אבל הומוסקסואל שטוען שאינו יכול להתגבר – הוא לא באמת לא יכול להתגבר כי אין לו יכולת, אלא כי הוא זנח את האנושיות. כל מי שבוחר לא לחיות לפי ציווי התורה זונח את האנושיות כי הוא בוחר באי מוסריות. אי אפשר להאשים חיה שהיא מקיימת יחסי מין בציבור כי היא לא יכולה שלא להיכנע ליצריה, אין לה ציוויים. לאדם יש אור מהתורה שמנחה אותו, הוא יכול להתאמץ להיות טוב יותר, לחזור אל האלוקים.

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממש לא חושב שכל התבטאות של
  רב יהיה אשר יהיה צריכה לקבל פה פרסום והתייחסות
  העמותה צריכה להבין מה המסר הדתי והרוחני שאיתו היא מזדהה ואותו להעביר
  מיותר לציין שיש רבנים ממש בורים בנושא
  וגם כאלה ש"יעשו הכל" כדי רק לקשר בין נטיה לסטיה ומחלה
  לא הייתי רוצה לפגוש אותם כאן.
  כאן צריך להיות הקול,איתו העמותה מזדהה.
  אין ערך בלהביא כל דרשן שאמרמשהו,
  לצערינו יש רבנים שאינם מבינים ודבריהם מזיקים מחלישים ופוגעים
  עמית-אנא קח לתשומת לבך
  האתר אמור להיות שופר ולהציג דעה ברורה ונכונה

  1. טוהר,
   נכון שפנית לעמית, אבל ברשותך בא לי לדחוף את האף ולומר את דעתי בנושא.
   כן, אני לא הומו דתי, ואני לא יודעת מה זה ואיך זה להיות הומו דתי, אז רק אומרת את הדברים שלי מבחוץ, ומקווה שזה יועיל למַשהו.
   באופן כללי, אתה ודאי מכיר את הפסקה בדף ה"מי אנחנו" שאומרת שהאתר הזה הוא אתר חדשותי ולכן מביא לפעמים מידע שאינו עולה בקנה אחד עם העמדות הרשמיות של העמותה. למיטב הבנתי, האתר – בשונה מפעילויות אחרות של העמותה – נועד לא רק לתמוך בהומואים דתיים, אלא לתת מידע לכל מאן דבעי (למשל לי).
   ובאופן פרטי, בעיניי זה אחלה שאני יכולה למצוא במקום אחד את כל מה שקשור לשיעור של הרב דוויך ולגלים שהוא היכה, ואני מאוד מעריכה את העבודה הרבה שהושקעה בחיפוש כל המאמרים והסרטונים בעניין.
   ועם זאת, אני מסכימה איתך שלא תמיד קל לקרוא ולהקשיב לקולות אחרים, והרשומה הזו היא דוגמה מעולה. ומצד שני, קצת לא מזדהה עם המשפט "ודבריהם מזיקים מחלישים ופוגעים". עם כל הכבוד לרב הנ"ל, לא הייתי מלאת התפעלות מרמת הטיעונים שלו. ולכן, זה אולי מזיק ומחליש ופוגע, אבל *בטוען עצמו*. אם זה כל מה שיש לו – מצבנו סבבה.
   אבל זאת אני, ודעתי בלבד. נותנת את השנקל שלי בחינם גם למי שלא ביקש 🙂