הרב מזרחי על הרב דוויך: "שם רשעים ירקב" | הלכה

הרב יוסף מזרחי, ממחזירי התשובה בעולם החרדי, הקדיש שיעור שלם בתגובה לדברים של הרב דוויך ואמר כי הרב דוויך הוא "האדם הרשע ביותר עלי אדמות" וכי דבריו דברי "זבל" ש"אפילו אדם רפורמי לא היה מעז לומר"

הרב מזרחי מספר כי התבקש ע"י כמה רבני לונדון להגיב על ההרצאה של הרב דוויך, ורק בגלל זה הוא מדבר על הנושא.

הוא משתף כי בעבר ארגן הרב דוויך אופוזיציה נגדו בטענה שיש להם השגות על הדרך שבה הוא מקרב רחוקים, וכי המליצו שלא להזמין אותו להרצות כי "הגישה שלו מסוכנת".

הרב מזרחי מציין כי עוד לפני כן ידע שהחוליה החלשה בעולם היהודי היא כנראה הרב דוויך כי הוא גם היה מאחורי קבוצה שנפתחה בפייסבוק וצחקה על רבנים, ובעיקר עליו – הרב מזרחי.

הרב מזרחי אומר שהרב דוויך הרצה בנושא תחת הכותרת "כמה נהדר להיות הומו", ואמר "כמה נפלאה ההומוסקסואליות לעולם". לא שהרב מזרחי הקשיב שעה וחצי לדברי הזבל של הרב דוויך, אלא תלמיד חכם מסוים סיכם את ההרצאה וניתח אותה צעד אחד צעד ב-46 נקודות מרכזיות.

הרב מזרחי סבור שהרב דוויך ודומיו מביאים את רוחות האקדמיה לבתי המדרש והם הורסים את התורה. האנשים הללו לא יאמרו שהם רפורמים אלא הם מציגים עצמם "אורתודוקסים מודרניים" – מונח שאינו מפחיד. הרב מזרחי הזכיר את הרב דוויך והוסיף מיד "שם רשעים ירקב".

הרב מזרחי עבר על כל 46 הנקודות שבסיכום ההרצאה של הרב דוויך ודיבר עליהן, ואולם כאן בסיכום אנו מביאים רק חלק:

1. התורה לא נועדה להתאים לכולם – זה לא נכון בכלל.

2. ה' נתן עקרונות כלליים ולא פרטים – כלומר זה לא נורא כל כך אם אתה עושה מה שאתה מבין מהכללים הגדולים.

3. יחסי מין מאותו המין היו מאז ומתמיד ולא עשו מזה סיפור, והם הפכו ללא נורמליים מהמאה ה-17 מסיבות חברתיות -כלומר לפני כן זה היה נורמלי.

4. רוב היחסים בין גבר לאישה לא היו מאהבה עד התקופה הרומנטית – לא הייתה אהבה בין אברהם לשרה ובין יצחק לרבקה ובין יעקב לרחל, וכן גם אצל התנאים ועוד מילוני אנשים שאוהבים את נשותיהם.

5. עונש מוות מהתורה אינו עונש מוות כי לפי זה היינו צריכים להרוג היום רבים שמחללים שבת – – הוא שכח שעונש מוות קיים רק כשיש בית מקדש וסנהדרין. יש בעיה טכנית ולכן בפועל אין עונש מוות היום.

6. התורה אסרה יחסי מין בלבד – כלומר כל השאר מותר. הם יכולים לחיות יחד. אפילו אדם רפורמי לא היה מעז לומר דבר כזה!

7. משיכה חד-מינית היא דבר נורמלי ומי שלא נמשך לגבר זה לא נורמלי – כלומר גבר שלא התאהב בגבר זה לא נורמלי. נורמלי להתאהב במישהו מהמין שלך, ה' ירחם.

8. העברה הזו אינה חמורה מאיסורים אחרים – כלומר מי שאוכל לחם בלי ליטול ידיים זה כמו מי שקיים יחסי מין בין גברים. ברור שזה לא נכון כי על זה יש עונש מוות ועל זה לא.

9. כולם חוטאים כולל זקנים בעלי זקן ארוך – כלומר גם הרב חיים קנייבסקי חוטא, הרב עבדיה היה חוטא, הבן איש חי, רשב"י ועוד כך שאין ממה להתרגש.

10. חכמים טעו כשאמרו שהעם היהודי אינו חשוד על משכב זכר – מי שאומר דבר כזה זו אפיקורסיות. ואפיקורס אינו יכול להצטרף למניין, ובוודאי שלא להיות רב.

11. 'תועבה' הכוונה משהו שאינו רצוי – כלומר הוא מעוות את המילה כדי שתתאים לתפיסת העולם שלו. זה רק משהו שאינו רצוי, זה לא נורא.

12. אם תועבה הכוונה למשהו איום ונורא – כולנו בקטגוריה הזו כי מי שלא הולך ללמוד תורה כי אין לו כוח גם אדם כזה מוגדר תועבה – לא ייאמן שזה מה שהוא אומר.

13. אנו סובלים דברים אחרים אבל את הנושא ההומוסקסואלי לא בגלל סיבות חברתיות, כמו שאנו סובלים לשון הרע אע"פ שהוא חמור ממשכב זכר – כלומר בתורה שלו כתוב משהו אחר. כי בתורה שלי לא כתוב שמי שמדבר לשון הרע דינו מוות אלא מופיע שהוא מקבל צרעת.

14. לא נמצא מניין כשר אם נתחיל לשפוט אנשים לפי חוקי התורה – כלומר כל בתי הכנסת אינם כשרים. עקרונית מי שמחלל שבת מצרפים אותו בדיעבד למניין, אבל ברור שברוב בתי הכנסת יש כמה וכמה מניינים כשרים בכל תפילה.

15. האיסור ההומוסקסואלי הוא איסור חברתי – כלומר הוא רוצה שהרבנים יפסיקו להגיד שזה כתוב בתורה.

16. יחסי מין בין גברים שווה ערך לנסיעה בשבת – הוא צודק שזה אותו העונש – מוות ויש כרת, אבל זה לא אותו החטא כי על זה הומוסקסואליות כתוב תועבה ועל חילול שבת לא. כלומר בעיני ה' יחסי מין בין גברים חמורים יותר.

17. לכולנו יש שלדים בארון – מה הקשר בין זה ובין צידוק האיסור על המעשה ההומוסקסואלי?

18. אולי מותר לשני גברים לגור יחד – כלומר הוא צועד צעד אחד קדימה: אם התורה אינה מתאימה לכל אחד ואם אסור רק חדירות וכל השאר מותר, למה שיהיה אסור לשני גברים לחיות יחד? איך אפשר לומר דבר כזה?! יש רב רפורמי שיגיד דבר כזה? יש כומר שיגיד דבר כזה? יש מוסלמי שיאמר דבר כזה או איש בודהה?

19. יהונתן ודוד היו נאהבים ביחסים הומוסקסואליים – כלומר הוא מאמץ את התפיסה החילונית שדוד ויהונתן היו הומואים.

20. הומוסקסואליות היא דבר נהדר שקרה לאנושות – כלומר דבר שהוא נגד התורה הוא דבר נפלא. זה הדבר הכי טוב שקרה לאנושות אפילו יותר ממתן תורה. וגם לפיו נהדר שיש מצעד גאווה בירושלים ושהם מתלבשים איך שהם מתלבשים. מחר נגיד שדאע"ש הוא גם התפתחות נהדרת. עוד מעט נתפלל שגם הילדים שלנו יהיו הומואים.

21. ילדים זקוקים לאהבה ויש רעב של אנשים לאהבה – כלומר אם הם ימצאו את זה עם החבר שלהם, מה הבעיה, למה לא.

22. אם לא נתקדם בתפיסה שלנו נישאר מאחור בעוד העולם יהיה במקום אחר – כלומר הסטטוס החברתי חשוב לו יותר מתורת ה'.

23. ה' לוקח את העולם לכיוון של אהבה – כלומר קדימה, תתעוררו! החמצתם את הרכבת. אם לא יהיה לכם בן זוג המשיח יהיה עצבני.

לסיכום, אמר הרב מזרחי, כי הרב דוויך מבין מה שהוא רוצה להבין והוא מנסה להתאים את התורה לדעותיו המעוותות, והפיע פליאה ש"זה אדם שהוא רב קהילה!" וציין כי לדעתו "הוא היהודי הגרוע ביותר והוא האדם הרשע ביותר עלי אדמות".

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.