הומוסקסואלים – המשתנים הגדולים מכולם | מחקר

לפניכם פרק מתוך הספר "להיות זוג" ובו כותב הפסיכולוג רפי יעקובי על גישות שגויות ומציע את המתכון שלו כדי להשתנות: "אדם לא זקוק לטיפול, אלא להשקעה מתמידה בשני תחומים: האחד, להתבגר כאדם, והשני, ללמוד להתייחס לבן המין השני; בין השאר ללמוד להתיידד עמו במיטה"

עטיפת הספר

הפסיכולוג רפי יעקובי העומד בראש "בית ספר לידידות"כתב ספר העוסק בדרכים שלא להישאר לבד – "מילת המפתח היא שינוי, וכדי להשתנות עליכם ללמוד אדם אחר זולתכם". בספר מופיע פרק העוסק בהומוסקסואליות ובו מצביע יעקובי על גישות שגויות כגון "פסיכולוגים אחרים, ועדיין קיימים גם כאלו, מתייחסים להומוסקסואליות כאל הפרעה פתולוגית והם סבורים שאתם זקוקים לטיפול. גישה זו מיושנת ומגושמת, ולדעתי גם שגויה. אם מישהו משתוקק ל'הירפא' ומשתף-פעולה איתם הוא נופל קורבן לגישה שגויה, כי אי-אפשר 'להירפא' ממחלה שאיננה קיימת. על-מנת להשתנות אדם לא זקוק לטיפול, אלא להשקעה מתמידה בשני תחומים: האחד, להתבגר כאדם, והשני, ללמוד להתייחס לבן המין השני; בין השאר ללמוד להתיידד עמו במיטה".

יעקובי יוצא נגד הטוענים כי הומוסקסואליות היא גנטית וכותב כי "גם אם אכן היו מגלים מרכיב מיוחד במוח האפייני להומוסקסואלים, האם זה צריך להכתיב לנו את הזהות? אולי, בכלל, יתברר משהו שאני נוטה להאמין בו, שאנשים לא רק מושפעים ממבנה המוח ומרכיביו, אלא גם משפיעים עליו אולי אף מעצבים אותו. כשם שפעילות האדם מעצבת את אברי גופו ואת שריריו". וכן "אני יכול רק להקל על עצמי בכך שזה כאין וכאפס לעומת התעמולה המסיבית שמטילים עליכם מכל עבר, כאילו אין מה לעשות, ולא ניתן להשתנות. אני מוצא את עצמי נאלץ להפגין את מה שהוא לגבי עובדה נחרצת. עובדה שרבים כל כך השתנו מקצה אל קצה, ביניהם גם הומוסקסואלים".

בספר הוא מביא עדויות וסיפורים של מטופלים שלו, ולרגל פרסום הפרק כאן באתר כמוך הוא ביקש להדגיש ש"לא כל אחד יכול לחולל שינוי כל כך גדול. זה דורש כלי למידה מושחזים במיוחד".

הדברים מובאים גם בספרו "בית הספר לידידות"

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [3.08 MB]

 

 

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.