סערת חה"כ גואטה וה'חתונה' החד-מינית | הלכה

בריאיון לגלי צה"ל שיתף חה"כ יגאל גואטה מש"ס כי היה נוכח ב'חתונה' חד-מינית, ודבריו חוללו סערה: בש"ס לא ראו בעין יפה את המהלך, הרב ציון בוארון קרא לראשי התנועה להסיק מסקנות, הרב שמואל אליהו קרא להתפטרותו: "ללכת לחתונה של שני גברים לא פחות תועבה מהמעשה עצמו"

חה"כ גואטה. תצלום: ויקיפדיה

בריאיון לרזי בקראי בגלצ שיתף חה"כ יגאל גואטה מש"ס כי "לפני כשנתיים התקשרה אליי אחותי מקיבוץ גינוסר. והיא אמרה לי:' יגאל, אני רוצה לשמח אותך' – הבן שלי עומד להתחתן בעוד חודשיים'. אמרתי לה 'וואו'. ושמחתי מאוד. כשהאחיין דיבר איתי הוא אומר לי, 'דוד אני רוצה לבקש ממך בקשה'. אמרתי לו 'בשמחה', ואז הוא אומר לי 'אני רוצה שתקדש אותי בחופה'. אמרתי לו שאני לא מבין בזה אבל יש אנשים שמקצוענים בזה ויש להם קול נעים. ואז הוא אמר לי 'יש לי עוד משהו לספר לך – אני מתחתן… עם גבר'. אמרתי לו: 'אתה יודע מה? עכשיו אני יותר לא מבין בזה'. אבל אני רוצה לספר לכם כך (פונה לשדרנים) הלכנו כולנו לחתונה אני אישתי וכל הילדים שלי שאפילו בדרך כלל אני לא אומר לילדים שלי לאן ללכת, הפעם אמרתי לכולם לבוא. והלכנו ושימחנו אותם. באירוע הזה אמרתי השתתפות חובה!". גואטה ציין בריאיון כי הדגיש לילדים שהנושא החד-מיני אסור מבחינת הלכה.

בתגובה לריאיון, שלמה בניזרי, לשעבר ח"כ בש"ס אמר בתוכניותו בקול ברמה כי "אתמול שמעתי הקלטה של חבר כנסת בכיר מש"ס בריאיון לגלי צה"ל שסיפר שהגיע עם כל בני ביתו לחתונת תועבה במשפחתו, והוא עוד סיפר לפני כן שיש לו 'סקופ'. הזדעזעתי, איך יהודי שמכנה את עצמו חרדי ממפלגה שמונהגת בידי מועצת חכמים, מדבר כך. במקום להסתתר בארון הוא מספר את זה לכל עם ישראל? זו התרסה כלפי שמים. אחד מיסודות התשובה הוא הבושה מהעבירות שעשית, אבל ללכת ולהתפאר בעבירה? איבדנו את הבושה". בניזרי הוסיף כי "זה חילול השם, ונתינת לגיטימציה לאנשים שהתורה קוראת להם תועבה, משום מה זה עובר בשקט. צריך לצאת לרחובה של עיר ולמחות".

חה"כ גואטה הגיב לדברים בפייסבוק שלו וכתב: "הריני להבהיר בזאת, כי קומץ אנשי דלא מעלי, מנסים להפיץ דברים מעוותים בשמי, שכביכול נתתי לגיטימציה למעשים אסורים חלילה. זהו שקר וסילוף חמור. באותו ראיון הצהרתי מפורשות ואני מצהיר גם כעת, שזהו דבר באיסור חמור מן התורה והוא הדבר היחיד בעריות שהתורה כותבת עליו 'תועבה'. אלו המנסים לסלף את האמת עושים זאת במטרה להשמיץ אותי ואת התנועה, וידע הציבור וייזהר".

למחרת התראיין חה"כ גואטה לדקל-סגל בגלצ והדגיש כי "אמרתי במפורש גם באירוע גם לאחר האירוע וגם לפני האירוע – שזה איסור חמור מהתורה, והתורה אומרת שזו תועבה ודבר איום ונורא. אבל זו החתונה של (בן) אחותי. גדלתי במשפחה מאוד מעורבת – יש לי אחים חילונים, אחים בבית היהודי, אחות מקיבוץ גינוסר. גדלנו בבית שיש בו אהבה, אחווה, שלום ורעות, ועד היום אנחנו מתארחים אחד אצל השני".

במענה לשאלה מה התגובות שקיבל מהמפלגה ענה כי "אמרו לי שזה לא בסדר. אני מבין את הרגישות הזו […] היום אנשים שלא קיבלו את זה, ואני מבין את זה 100%. היו כאלה שניסו לעשות מזה 'צימס'. ואנשים רעים השמיטו את הקטע שאמרתי שזה אסור". בתגובה לשאלה אם הוא מתכוון בין השאר לבניזרי, ענה שכן.

הרב בוארון. תצלום: ויקיפדיה

למחרת, בריאיון לגלי ישראל, קרא הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, להתפטרותו של חה"כ גואטה. "ללכת לחתונה של שני גברים לא פחות תועבה מהמעשה עצמו", אמר הרב. "הם חיים מהלגיטמיציה ומההכרה לומר שזה בסדר. וזה שח"כ הולך לחתונה של שני גברים – אני חושב שעליו להתפטר מיד מתפקידו. זו טעות קריטית שאין לה אח ורע, והוא חייב על זה תשובה. זה לא רק חילול ה' ברמה הפרטית אלא גם ברמה הלאומית".

אתר בחדרי חרדים פרסם כי הרב ציון בוארון, לשעבר חבר בית הדין הרבני הגדול ומבכירי רבני היהדות הספרדית, קרא גם הוא לפיטורי חה"כ. "אין לי הגדרה אחרת מאשר לומר שזה בגדר אדם שרואה שפוגעים בספר תורה והוא מוחא כפיים. על כן ראשי התנועה צריכים להסיק את המסקנות. אין מילים במה להגדיר את הדבר החמור הזה חוץ מעצם החילול השם. אדם שמסוגל לומר דברים כאלה המקום שלו בבית חולי נפש, לא במקום אחר".

יצוין כי כאן באתר כמוך פרסמנו את המאמר של הרבנים דוד סתיו ואברהם סתיו ולפיו לעתים ייתכן שניתן להתיר את ההשתתפות ב'חתונה' חד-מינית על ידי שאלת חכם, עקב החשיבות בשמירת היחסים במשפחה והסיכוי לקרב את עובר העברה לחיי הדת בעתיד.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.