עורך עיתון המודיע: "איני מכיר הומואים" | כל-מיני

בערב למען סובלנות בירושלים נשאל הרב טננבוים, עורך עיתון "המודיע", על השתקת הנושא ההומוסקסואלי, והשיב כי יש לו משפחה ענפה מאוד ו"אני לא מכיר אחד מהם שהוא הומו"

הרב טננבוים (הימני). תצלום: 0202 – מבט מירושלים החרדית

בערב סובלנות בירושלים תחת השם "חרדים ומה שביניהם – 0202 מארחים עורכים ירושלמיים במפעל״, התארחו שלשום (יום ג') הרב יצחק מתתיהו טננבוים – עורך עיתון "המודיע", ומשה גרילק – עורך עיתון "משפחה".

הרב טננבוים נשאל על חוסר הסובלנות שיש במגזר החרדי כלפי הנושא ההומוסקסואלי ועל המחיר שהשתקת הנושא גובה – ההתאבדויות.

"שנתיים מאז הרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה, ויש מעגלי שיח. שמנו לב שיש שיח מאוד תוקפני וארסי מצד האוכלוסייה החרדית", ציין השואל. "אני לא מצפה שעיתון חרדי ישמש שופר למען הקהילה הלהט"בית, אבל איפה האחריות שלכם כעיתון מחנך – עיתון שיחנך לסובלנות?".

העורך מיהר להשיב כי "אילו הייתה היום סנהדרין היו פוסקים את דינו של הרוצח. אסור לרצוח אף אחד", ובתגובה להאשמות לחוסר הסובלנות אמר כי "נכון שיש שיח של חרדים בשולי החברה, והם אלה שמגיעים למעגלי ההידברות האלה. השוליים שבשוליים. אחד הדברים שיש אצלנו היא הסובלנות. מי שמכיר קצת יותר פנימה את הציבור החרדי יודע כמה סובלנות יש לנו. לא נכון להכליל את הציבור החרדי".

בתגובה לדבריו ציינו בקהל כי חוסר הדיבור על הנושא ההומוסקסואלי גובה מחיר – אחוזי התאבדות גבוהים מאוד. הרב טננבוים שאלה מה שיעור ההתאבדות ונענה "גבוהים. עשרות לשנה", ועל כך השיב כי יש לו משפחה ענפה מאוד והוא בקשר עם כל קרוביו כולל דודים שניים ושלישיים ו"אני אגיד לכם דבר אחד – אני לא מכיר אחד מהם הומו, איפה הם? אני לא מכיר אותם".

לצפייה בדברים (החל מ-1:06) – לחצו כאן.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.