לגברים אני נמשך רק מינית ולא רגשית | שאל את הרב

"אני רוצה להקים בית, לחיות חיים עם אישה, אולם המשיכה המינית היא הבעיה העיקרית – אני רק נמשך מינית אל גברים, אני לא חש אהבה וכדו', ובאשר למשיכה אל המין השני יש לי משיכה מאוד עדינה – מה לעשות?" כך נשאלו הרב ברוך אפרתי והפסיכולוג פרופ' טוביה פרי

השאלה:

שלום, אני גבר בן 25+ לומד בישיבה, אני נמשך לגברים מאז שאני זוכר את עצמי, יצאתי כמה וכמה פעמים לדייטים היה אפילו נחמד, אבל תמיד זה לא התפתח מכיוון שהרגשתי שבגלל הנטיות שלי אני לא יכול באמת להיפתח שם, שאני לא באמת כנה עם הצד השני.

אז הפסקתי.

אני רוצה להקים בית, לחיות חיים עם אישה, אולם המשיכה המינית היא הבעיה העיקרית [אני רק נמשך מינית אל גברים, אני לא חש אהבה וכדו', ובאשר למשיכה אל המין השני יש לי משיכה מאוד עדינה].

אני קצת אובד עצות, אשמח לעזרה.

תודה

התשובה של הרב ברוך אפרתי:

בס"ד

שלום וברכה

אני מבין לליבך ומבקש לחזק את ידיך

לענ"ד כדאי שתמשיך לצאת בשנה הקרובה, ותתפלל על כך. יתכן שתהיה מישהי שאתה תרגיש עימה יותר אפשרות.

לאחר שנה תבחן את העניין שוב וצור קשר עימי. כך נתקדם יחד.

בהצלחה

התשובה של הרב פרופ' טוביה פרי:

שלום לך,

המחקרים העדכניים ביותר על הומוסקסואליות של גברים מצביעים על כך שישנו שיעור משמעותי מבין הגברים ,שנמשכים לבני מינם אשר נמשכים גם לנשים במידה מסוימת המשתנה מאדם לאדם.

המימצא הזה חשוב מאד משום שגברים שיש להם יכולת למשיכה מסוימת לנשים יכולים להינשא וליצור קשר עם אישה אם הדבר חשוב להם מבחינת אמונתם הדתית והשקפתם. קשר שיש בו גם מיניות סבירה. הם ימשיכו להימשך גם לגברים ואולי בעוצמה חזקה, אולם הם יוכלו לקיים חיי משפחה רגילים אם הם בוחרים בכך.

ממה שאני מבין בין השורות במכתבך, אתה נמצא בתוך קבוצה זו שיש לה משיכה ברורה לגברים וגם משיכה מסויימת לנשים ואתה מאד רוצה להקים משפחה עם אישה.

אני חושב שתוכל להרוויח הרבה מטיפול פסיכולוגי עם אדם שמתמצא בתחום ויוכל לעזור לך לנווט את דרכך.

בהצלחה רבה,

טוביה פרי

 

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שלום אח יקר. כל מיני שיטות של "אצא עם בחורות וזה יעבור לבד" לא עובדות. צריך ליווי של איש מקצוע שבקי בעניינים אלו. גם לי אמרו "זה יעבור", "אם תהיה הבנה ורצון לחיות יחד אז גם אם אין משיכה לאשתך זה יעבוד" ולצערי חייתי חיי סבל ובסופו של תהליך התגרשתי. הרב אהרלה הראל יכול להפנות אותך לאנשים שבקיאים בתחום ויוכלו לעזור. בהצלחה רבה!