פרק 21 – יום הולדת 4 את כמוך | לילות כימים

סמליל יום הולדת אחד, בלונים בלונים בתקרה, ותמונות רקע חגיגיות לפייסבוק – לאה נאלצת לעשות משהו שהיא ממש לא אוהבת

יום הולדת לעמותה – מה כבר צריך לעשות בשביל זה? רק להטמיע איזה סמלילון ושלום. אבל כשמעורבים פה לקוח שעושה מה שבא לו ותקשורת א-סינכרונית עם הרבה מקום לאי הבנות, יוצא הפוסט הכמעט הכי ארוך בסדרה עד כה (וגם זה אחרי קיצוצים בתכתובות).

סמליל יום הולדת

אומנם הייתי חדשה באתר, אבל זכרתי את יום ההולדת של השנה הקודמת (כבר אז הייתי מקוראי האתר). לכבוד יום ההולדת הסמליל של העמותה היה לובש חג, והייתה נכתבת רשומה חגיגית. התמונה המלווה של הרשומה היתה הסמליל החגיגי.

גם השנה, לכבוד יום הולדת 4, המעצב הקבוע של הסמלילים הכין לעמית סמליל לשים בראש האתר. אחד הדברים שנוחים מאוד בעבודה עם עמית היא שהוא חושב על דברים מראש ויש מספיק זמן להתכונן. המקרה של חנוכה הוא יוצא דופן. יותר מחודש לפני יום ההולדת עמית שלח לי סמליל להסתכלות.

ואכן המעצב שלח סקיצה צבעונית, ואפילו 2. עמית שלח לי וביקש את דעתי.

תמונות מלוות

תמונה מלווה היא התמונה שמוצגת ליד הרשומה כשהיא מופיעה בעמוד הראשי או בעמוד הקטגוריה שלה.

סיפרתי לרחלי על הבחירה של עמית בווריאציה של הסמליל בתור התמונה המלווה, אבל היא חשבה שזה רעיון לא טוב, והציעה שנכין תמונות מלוות שיש בהן רקע חגיגי, ובאמצע – הסמליל. איזה כיף – מחפשים תמונות! הלכנו לאתר שלא דורש ייחוס (attribution) לתמונות שבו, ובחרנו תמונה של קונפטי, תמונה של פרחים ותמונה של בלונים.

אז סגרנו בצ'יק צ'ק את התמונות המלוות. שמתם לב שלא היה פה פינג פונג אלא התקבל מיד? מרגש ונדיר.

עמית ביקש – וגם קיבל – את התמונות האלה באיכות של הדפסה, כדי לתלות אותן במפגש יום ההולדת של כמוך.

פייסבוק

במקביל, בלי קשר ליומולדת, עמית פנה אליי בבקשה תמונת רקע חדשה לפייסבוק (אקדיש לזה פרק משלו). מכיוון שכך, הפייסבוק פתאום נהיה שלוחה של האתר מבחינה עיצובית, מה שהוביל לתכתובת הבאה:

וירא כי הכותרת של הפייסבוק טובה, וימשך גם לסמליל הפייסבוק:

אז סיימנו?

נו באמת. כדור השלג רק המשיך להתגלגל.

סמליל בלבד זה לחלשים

כמעט הגיע הזמן להחיל את סמליל יום ההולדת באתר. רגע לפני כן, במסגרת זה שסידרתי איזושהי תמונה באתר לבקשת עמית, איחלתי יום הולדת שמח לעמותה. מכאן זה רק הדרדר:

מסכן, הבהלתי אותו. נחמד דווקא.

ועכשיו שהוא ירד מזה, יכולתי לתת לזה קצת מחשבה (כן, כזאת אני…).

אז הוא רוצה בלונים. שיהיה בריא, מאיפה הביא את זה? הייתי צריכה להרוג את זה כבר כשהוא העלה את זה לפייסבוק.
ואיזה בלונים? הוא מתכוון לבלונים כמו שהוא שם בפייסבוק? קשה לי להאמין, כי הם תופסים ממש את כל המקום בכותרת, בלי להשאיר אפילו אטום חמצן אחד לנשימה! אולי הוא מתכוון לבלונים של השנה שעברה. אני אמנם פחות אוהבת אותם, אבל עמית הוא הלקוח, ואם זה מה שהוא אוהב – נחיה עם זה.

בלונים? הבנה מאוחרת

נכון התלבטתי לאילו בלונים התכוון עמית כשביקש בלונים בכותרת? נכון שבדוא"ל שבו שלחתי את צילומי המסך עם הכותרת של הבלונים, כתבתי "ואולי בכלל לא התכוונת לבלונים האלה"? אז זה.

וכאן יש לי חור שחור. אני זוכרת בבירור שבסופו של דבר הכנתי עוד 2 כותרות יום הולדת 4 לכמוך – עם הפרחים כרקע ועם הקונפטי כרקע – אבל אני בשום אופן לא מצליחה למצוא התכתבות בנושא. אפילו לא את הדואל שבו שלחתי לעמית את התמונות. הינה מפציע לו אחד החסרונות של תיעוד מאוחר. מצד שני, כבר התשתי אתכם בתכתובות, אז הנה רק התוצאה הסופית:

ואיך עמית הסתדר עם 3 תמונות כותרת? בכל שבוע הוא החליף תמונה, ובשבוע האחרון הוא החזיר לתמונה הראשונה.

מחכה בחוסר סבלנות

וזו היתה אחת הפעמים (הבודדות, לשמחתי) שבהן נאלצתי לעשות משהו ממש לא לטעמי. אבל זה מעולה לאגו 🙂

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.