פרק 25 – קרנבל, מצה משולשת, וכותרת בלי פינג פונג | לילות כימים

לאה השתוממה כשלעמית לא הייתה אפילו הערה אחת על כותרת חנוכה. מובן שהיו לו כמה הערות על פסח ופורים מה שכמעט גרם ללאה לרצות לתלוש שערות. לא בהכרח את שלה

מהר מאוד הבנו, רחלי ואני, שאנחנו עמוק בענייני הכותרות, וכדאי שנדאג לכותרות של החגים הבעל"ט כדי שלא נצטרך לעבוד תחת לחץ כמו בחנוכה. מכיוון שזו עבודה עיצובית, לא היה לי מה לעשות, ויכולתי רק לבקש מרחלי שכשיהיה לה זמן תעשה עם זה משהו, אם לא אכפת לה. בינתיים, בין חנוכה לפורים, נסעתי עם משפחתי לחופשה באילת, וביום האחרון שם קיבלתי דואל מרחלי:

וואו. איזו תותחית רחלי! גם הקדישה מזמנה לכמוך, גם תקתקה כותרות ל-3 חגים ויום הולדת אחד בבת אחת, וגם כל כותרת – מלמיליאן!

אפילו לא חיכיתי להגיע לעבודה ביום ראשון – מיד שלחתי לעמית. למזלו, הוא התלהב:

תכלס – צודק. ביום ראשון מיד התיישבתי עם רחלי, ובהדרכתה הכנו מעגל עם רקע של מצה, ובתוכו הסמליל. שלחתי לעמית ושאלתי אותו אם המצה הזו טובה בעיניו.

פורים

אחרי שסיימנו עם הכותרת והסמליל של פסח חזרנו לפורים. אני לא מצליחה למצוא את התכתובת שבה עמית אמר שהוא לא מת על הרקע של הסמליל הפורימי – ייתכן שזה קרה בטלפון, והינה עוד סיבה שלא לאהוב תקשורת טלפונית – איך לה תיעוד. מכל מקום, כעת הגיע הזמן לטפל בזה.

נזכרתי שרחלי הראתה לי איך להכניס דברים בתוך צורה, ואחד האלמנטים ברקע היה גדול מספיק להיכנס בתור רקע למעגל. אז בלי עזרה של רחלי, שלחתי לעמית שתי אפשרויות.

סידרתי ושלחתי. עמית אמר שיסתכל על זה כשיהיה ליד מחשב. עברו יומיים. שלחתי לו תזכורת. עברו 3 ימים נוספים.

סגרנו.

חנוכה

שוֹק. הלם: עמית קיבל את הכותרת והסמליל שרחלי יצרה לחנוכה – הרבה יותר מושקעים, כמובן, מהסמליל החפוז שיצרנו לחנוכה הקודם – בקול דממה דקה. פשוט אהב את זה בלי שום שינוי.

רגע היסטורי. נצרנו אותו בליבנו.

גבירותיי ורבותיי, פיתוח חדש‎: מנגנון החלפה

אחרי הכנת הכותרת של חנוכה שאלתי את עמית אם הוא רוצה שאצור לו מנגנון שיאפשר לו להעלות סמלילים וכותרות (דבר שיאפשר לו חוסר תלות במתכנת), או שהוא מעדיף שאני תמיד אעלה (כדי שלא יצטרך להתעסק בדברים שאין לו זמן בשבילם). לשמחתי הוא ענה שאם ההעלאה תהיה פשוטה – הוא ישמח להעלות בעצמו (ובלשונו הזהב: "פשוטה הכוונה בלי קודים של תכנו אלא פשוט הוסף קובץ וחסל. בלי גדלים ועניינים מפחידים שאת חושבת שהם מתוקים כסופגניות ממולאות ריבת חלב"). מובן לחלוטין, וזה באמת מה שתכננתי להכין לו – משהו קל ופשוט לתפעול, ומשהו שידעתי שאפשר לעשות בוורדפרס. הבעיה היחידה הייתה שהייתי צריכה למצוא זמן לתכנת את המנגנון הזה.

ויהי היום, ממש בתקופה שבה עבדתי על הכותרות האלה, שהייתי צריכה ליצור באחד הפרויקטים שלנו אפשרות מאוד דומה למנגנון שרציתי ליצור עבור עמית, שיאפשר להחליף סמליל וכותרת בחגים. חשבתי שזה ייקח איזה חצי יום לפחות, כי הממשק של הקוד השתנה וחשבתי שיקח לי זמן ללמוד אותו. ברם אולם אבל, התברר שזה לא כך, ולמעשה הצלחתי להשתמש בממשק וליצור את מה שרציתי בתוך שעתיים. מכאן, הדרך להתאים את זה עבור כמוך היתה קצרה, ומשמחת מאוד.

זה המנגנון שנוצר: בצד ימין יש רשימה של כל החגים והאירועים שלכבודם יש כותרת (וסמליל) מתאימה. כשבוחרים את אחת האופציות, רואים בתצוגה המקדימה את החלפת הכותרת והסמליל. בתמונה הזאת מודגמת החלפת הכותרת ליום ירושלים:

כל זה קרה ממש לפני פורים, לכן מה מאוד התפלאתי כשעמית שאל אותי:

חופשי ומאושר

פיווו. גם צלחנו 3 חגים בבת אחת, וגם העברתי את האחריות לשינוי הכותרות לעמית. לדעתי זה הספק יפה מאוד. מובן שלהעברת האחריות יש יתרונות וחסרונות: היתרון הוא שאני לא צריכה להתעסק עם זה, וגם לא לריב עם עמית שהגיע הזמן להחזיר לכותרת הרגילה. מצד שני עכשיו עמית יכול להשתולל עם הזמנים מה שעלול לגרום לי לרצות לתלוש שערות, לא בהכרח את שלי.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.