פרק 26 – הרבה זיקוקים, שישה מינים, וירושלים אחת | לילות כימים

יום העצמאות עם פסים או בלי, יום ירושלים עם הכותל או עם בית המקדש או עם החוצות, שבועות עם שעורה או עם ביכורים או עם לוחות הברית – לאה בדיון עיצובי-רוחני-תוכני

פתאום בפסח – שקט. אין דואלים מעמית. לא בקשות חדשות ולא תגובות על בקשות קודמות. הבנתי שהוא חוגג את חג החירות במלוא מובן המילה ולא רציתי להפריע את מנוחתו. עם זאת היה לי זמן פנוי ורציתי לעבוד על האתר, אז פניתי למשהו שלא היה צריך מעורבות של עמית (לפחות לא בשלב הזה) – הכנת כותרות ליום העצמאות, יום ירושלים ולשבועות. הרגשתי בשלה ומוכנה לחפש לבד מה יכול להתאים לכותרות, וליצור אותן בגודל של השבלונה שרחלי נתנה לי. מקסימום אחרי החג רחלי תעזור לי עם הגימורים.

יום העצמאות

ליום העצמאות רחלי המליצה לי על זיקוקים וזה מצא חן בעיניי. עד אז השתמשתי באתר freepik לכל הכותרות שהכנתי כי יש שם מאגר עצום של תמונות ותמיד אני מוצאת שם משהו. מצאתי שם כל מיני זיקוקים – עם רקעים כהים, בהירים, כחולים, שחורים; הרבה זיקוקים ומעט, גדולים וקטנים; בדקתי איך הם נראים בתור כותרת לאתר עד שבסוף מצאתי רקע שמצא חן בעיניי ונראה טוב גם בגודל ובפרופורציה שהייתי צריכה. איך הוא נראה חגיגי! ואת הסמליל בחרתי לשים על דגל, והצלחתי!

מצד אחד הייתי מאוד גאה בעצמי, ומצד שני הייתי צריכה אישור של מעצבת אמתית, אז שלחתי לרחלי, ולשמחתי היא אישרה את העיצוב:

אחרי החג שלחתי לעמית. הוא התלהב מאוד (אמר שזה מדליק!) ורק ביקש פסים כחולים על הדגל. אני חשבתי שזה רק יעמיס.

ובזאת תם הדיון על יום העצמאות.

יום הזיכרון

כתנחומים הצעתי שאולי לעשות את זה לסמליל שיהיה ליום הזיכרון. ניסינו למצוא רקע ליום הזיכרון – עמית פחות אהב. ניסינו גם עם רקע של דם המכבים אבל זה לא היה מספיק מובן. עמית הציע משהו שקשור ליום הזיכרון – אולי נרות ואולי רקע ירוק-זית עם נרות. אבל אמרתי לעמית שהכנתי את זה רק בדרך אגב ושלא ממש בא לי להשקיע בזה, ועמית ויתר לי.

רקע של דם המכבים

 

רקע לבן

מצד שני, יש לי פינה חמה בלב ליום הזיכרון, אז פתאום כשהתקרב התאריך התחשק לי דווקא כן להכין סמליל וכותרת. עמית חשב שכדאי שיהיה נר, והציע כמה נרות מאתר שהוא נוהג לקחת ממנו תמונות. כולם היו עם רקע שחור (כמו זה, זה, זה, זה וזה) ואני לא אהבתי את זה – חשבתי שזה מזכיר את יום השואה. אגב כך שאלתי את עמית אם הוא רוצה כותרת ליום השואה (ההתכתבות הזאת התרחשה יום לפני יום השואה). כדי להבין את תשובתו עליי להקדים שבמקביל לחגים עמית חשב שאפשר להכין כותרות וסמלילים גם לפני הטיולים והשבתות של כמוך כדי להעלות את המודעות של החברים להרשמה. אייחד לזה את פרק 29 בע"ה. עמית ענה שכיוון שיום השואה יוצא בשבוע סגירת ההרשמה, הפעם הוא ייתן עדיפות לסגירת ההרשמה. את יום השואה נשאיר לשנה הבאה או אפילו לעשרה בטבת. המשכתי לחפש נרות באתר שעמית שלח, ו-מצאתי! נר בצבע חאקי! אהבתי את השילוב של חאקי ונר – נראה לי מתאים בול ליום הזיכרון. עמית זרם ורק שאל:

ופתאום הייתה לי התלבטות לגבי הסמליל: באתר, הדגל נראה אחלה על הרקע של הנר. אבל בפייסבוק זה לא ממש על הרקע אלא זה בתוך ריבוע שיש לו רקע משל עצמו ומסגרת שמפרידה אותו מתמונת הכותרת. כשהכנתי את הסמליל לפייסבוק פתאום נראה היה לי שכדאי ליצור רקע חאקי גם לסמליל. ליתר ביטחון הכנתי גם סמליל עם רקע לבן.

יום ירושלים

ליום ירושלים רציתי בית המקדש (על סמך הכרותי הדלה עם עמית הנחתי שאין מצב שהוא יסכים לכותל…) וזה היה טיפה מאתגר כי ב-freepik מטבע הדברים לא היה מבחר עצום, ולכן עברתי לחיפוש בגוגל תוך הגבלה לרשיון מסוג שמאפשר להשתמש באתר. לשמחתי מצאתי תמונה של בית המקדש, ויצרתי סמליל בצורת סמל ירושלים.

אחרי החג הראיתי לרחלי, אבל היא אמרה שהרקע אנמי וגם לא התלהבה מהסמליל. במקום זה היא יצרה כותרת מתמונה של חומות ירושלים, ואת הסמליל עטפה משני הצדדים באריות

התלבטתי מה יאמר על זה עמית, ובחשש מסוים שלחתי לו את זה. עמית אמר: "לא אכחד שתהיתי אם אפשר לעשות משהו עם בית המקדש, אבל נוותר. האריות יצא מעולה". אז הודיתי בפניו שהייתה גרסת ביהמ"ק אבל היא הייתה אנמית מדי. שלחתי לו שיראה. תשובתו: "אני ממש מתלבט. אני מסכים שבית המקדש "אנמי" (לא במובן ההוא) והחומות מרשימות יותר. אני נקרע בין החיצוניות ובין העיקר. אוף!". עמית גם תהה שמא אפשר למצוא תמונות לא אנמיות של בית המקדש, אבל אני כבר הייתי למודת חיפושים וידעתי שכל התמונות של בית המקדש שמותר להשתמש בהן באתר הן פחות או יותר באותם גוונים.

עמית החליט להתייעץ עם כמה חברים, ולמחרת חזר אליי בתשובה: "יום ירושלים – החומות ניצחו. לצד האריות". בתור טאץ' אחרון צבענו את האריות בכחול:

שבועות

שבועות בתורה נקרא חג הקציר וחג הביכורים, לכן זה מה שרציתי שיהיה בכותרת. העניין של חג מתן תורה הוא תוספת מאוחרת שהשתלטה על כל החג וכמעט מחקה את המשמעותית המקורית שלו. לכן החלטתי שהינה הזדמנות לתת מקום לחג במשמעותו המקראית.

לכבוד חג הביכורים היה לי רעיון מדליק שבכותרת יופיעו כל שבעת המינים כמקשה אחת. לא הייתי בטוחה בכלל שאצליח לעשות את זה, ועוד פחות בטחתי שזה ייצא יפה ובכל זאת החלטתי לנסות. חיפשתי תמונה לכל מין, אבל שהתמונות תהיינה דומות מבחינה צבעונית כדי שהשילוב ביניהן ייראה טבעי. כדי שלא אצטרך לתת המון מזכים לקחתי תמונות מ-pixabay שהוא אתר לא מחייב מתן מזכה. ממש מצא חן בעיניי שאני יודעת טכניקה של טשטוש המעבר בין תמונות (שרחלי לימדה אותי לכבוד תמונות הטיול). לא קורה לי הרבה שאני מדמיינת את התוצאה הרצויה, ושהיא באמת מצליחה לצאת כמו הדמיון שלי. הייתי מאושרת על שיצאה לי הכותרת המהממת הזאת:

כותרת האתר עם ביכורים

בתור סמליל רציתי לתת ביטוי לחג הקציר ולכן שמתי שיבולת, אבל רחלי אמרה שנסיון השילוב ביניהם לא נראה יפה, ולכן הכנתי אפשרות שנייה של כותרת וסמליל:

כותרת האתר עם שדה חיטה בכותרת

עד היום, הכותרות של יום העצמאות, יום הזיכרון ושבועות הן האהובות עליי ביותר, ואני חושבת שזה כתוצאה מהשילוב של זה שהם באמת יפים בעיניי, וגם גאווה מקצועית. גם מעמית אני מקבלת משובים חיוביים – על יום העצמאות הוא כתב לי כמה פעמים שהאתר חתיך איתו…

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.