פרק 39 – סרטים, שילובים ושערוריות-זוטא | לילות כימים

לאה מקבלת דוא"ל מעמית ובו בקשה חגיגית. לאה הייתה קבורה עד צוואר בענייני עבודה אבל בכל זאת קראה את הדוא"ל (מה, מסקרן לדעת מה הוא מציע!), ועשתה את מה שהיא הכי טובה בו: הדפה

אני לא באמת זוכרת מה חשבתי, אבל בהתחשב בתגובות הקודמות שלי לבקשות, יש להניח ששמחתי 🙂

עניתי לעמית שאני בעיקרון יותר אוהבת לעבוד על דברים חדשים ולכן אני מעדיפה לחדש בשניהם, אבל כמובן בכפוף למגבלות הזמן, ובהזדמנות זו שיבחתי אותו על שכבר 60 יום קודם החג הוא דורש בהלכות החג.

סיעור מוחות על הסמליל – יורים לכל הכיוונים

עמית צלל מיד לעבודה ושלח לי דוא"ל עם הצעה לסיעור מוחות בעניין הסמליל, וירה לכל הכיוונים:

עוגה בצורת 5 כולל סוכריות (אולי קיטשי)
חמסה? (אמונה תפלה/טפלה)
משהו עם אצבעות (5 אצבעות)
5 אבנים (המשחק)
5 קומות של עוגה (היסחפות מטורפת)
5 חומשי תורה (פחות מתאים)
וזה די עף על עצמו
משהו עם מעשה בחמישה בלונים?

אני הייתי קבורה עד צוואר בענייני עבודה ויכולתי להתפנות לזה רק בערב, אבל את הדואל של עמית קראתי (מה, מסקרן לדעת מה הוא מציע!) ועשיתי את מה שאני הכי טובה בו: הדפתי. מה פתאום הוא רוצה דווקא משהו שקשור ל-5? הוא לא עשה את זה עד כה. ומעשה בחמישה בלונים נראה לי בעייתי מבחינת זכויות יוצרים. עמית מצידו לא נבהל (כל הכבוד לו) וענה שאלה רק כיוונים. וגם שאם רוצים לחדש כל שנה ("את אמרת זאת!") אז אין מניעה להתמקד ב-5 דווקא.

בערב שלחתי לו תשובה יותר מסודרת. שאלתי אותו מה אפשר לעשות עם חמש אבנים או חמסה או חמש אצבעות? עדיין נצטרך איזושהי אינדיקציה שמדובר ביומולדת. האם זה לא יהיה קצת עמוס רק בשביל סמליל? וכמובן הלכתי גם אני לחפש תמונות ושלחתי לו כמה דברים שמצאתי. עדיין לא בדקתי איך הם ייראו עם הסמליל, רק זרקתי: מעגל של בלונים, מי אמר חמישה בלונים ולא קיבל, חמש עוגות קטנטנות.

תמונה שהכנתי לכבוד הפרק הזה, מכל הקישורים ששלחתי לעמית

עמית כתב על חלק מהתמונות שהן נחמדות (נחמד. מילה שנילי לימדה אותי לתעב) ועל חלק – שהוא פחות מתחבר.

עמית בהצעה שערורייתית, ואחרי נזיפה – בהצעה שערורייתית עוד יותר

בסוף הדואל, פתאום באמצע שומדבר, עמית הנפיץ שאלה חדשה: אפשרי שהסמליל יהיה ג'יף, כלומר שתהיה בו תנועה? אם כן, אם אפשר שכמוך יקפוץ מתוך עוגה או מתוך מתנה ארוזה.

מה. מה. מהההההה????
מה עובר עליו?
סמליל מונפש?!
משהו זז ומרצד בעיניים מיד כשנכנסים לאתר, בלי שיש אפשרות לעצור אותו?
באיזה קטע נראה לו שזו חוויה שהגולש ירצה??

כתבתי לעמית שוואו, מזמן לא קיבלתי ממנו כזה דואל נוראי – מתחיל גרוע והולך ומתדרדר. הודעתי לו רשמית שהוא יכול לקבל גיף מונפש על גופתי המתה.
אחרי דואל כזה הבנתי שהכי טוב שנחזור לרעיון של העוגה, נוסיף נר, נחליף מספר, ונסגור הבסטה.

עמית כרגיל לא נבהל, ואמר שאנו בסיעור מוחות אז הכול הולך. ואז המציא רעיון עוד יותר מדהים: סמליל כמוך מעוטר שרשרשת נוצצת שעליה 5 יהלומים או פנינים נוצצים.
את זה אפילו לא הצלחתי לדמיין, מה שכמובן הפך את זה לאפשרות המועדפת על עמית. איך אפשר יהיה למצוא שרשרת המורכבת רק מ-5 חרוזים, ושיקיפו את הסמליל בלי להיות ענקיים? המשך התכתובת היה פשוט ניסיונות להעביר את מה שיש בדמיון של עמית לתוך המוח שלי. זה לא עבד. עמית הסביר, שלח סקיצות (מכוערות), אבל בעיקר בנה על זה שבעזרת פוטושופ אפשר יהיה לעשות מה שהוא מדמיין.

בסוף הצלחתי להבין, אבל עוד לפני שיצרתי סקיצה בפוטושופ, עמית, שהמוח שלו כנראה היה על סטרואידים – כתב לי:

אחרי שגמרתי להתבאס על שעד שאני סופסוף מצליחה להבין מה הוא רצה הוא מחליף כיוון, ביקשתי דוגמה, והוא שלח. שאלתי אותו מה עם הפנינים והוא ענה שתמיד אפשר לשמור את אחד הרעיונות לשנה הבאה או להזדמנות אחרת (ספוילר: לא קרה).

מדליה

הבחור רוצה מדליה? יקבל מדליה.

אם נדמה לכם שעכשיו הדרך ליצירת סמליל יום ההולדת הייתה סלולה, תסתכלו טוב טוב ביד שלכם. אתם רואים מה יש שם? טעות!

מצאתי תמונת מדליה חינמית וניסיתי להסתדר בלי רחלי – עוד לא סיפרתי לה על רעיון המדליה – ובפוטושופ הדבקתי את המדליה על הרקעים שכבר היו לנו מיום ההולדת הקודם ובדקתי איך היא נראית. זה נראה היה הכי טוב על הבלונים, ופחות טוב על הפרחים ועל הסרטים.

טוב, אם הרעיון של המדליה מתקדם, אפשר כבר להראות את המדליה לרחלי, וכך אכן עשיתי למחרת בבוקר. היא אהבה את רעיון המדליה אבל לא את המדליה הספציפית שבחרנו. החלטנו לנסות למצוא מדליות נוספות (שתהיינה חייבות במזכה, אבל זה בסדר), ואחרי זה נעבוד על השילוב עם הרקע.
מסתבכים ונרקסיסטים

חיפשנו מדליה, והתחלנו להסתבך. פתאום עלו הרהורי כפירה:

 

כיתוב – מעל? מתחת? מסביב?

השלב הבא היה בדיקה איך לשלב את הכיתוב "כמוך חוגגת 5".

ראינו ש"חוגגת 5 שנים" זה ארוך מדי, וניסינו לצמצמם ע"י הורדת המילה שנים. כשניסינו לשלב את הכיתוב, הוא לא השתלב בשום אופן – לא מסביב, לא מעל, לא מתחת ולא בשום צורה אחרת. ניסינו גם להפריד את חוגגת ו-5, לשים את חוגגת מעל לסמליל ואת 5 מתחת, אבל מלבד העובדה שתחבירית זה לא נכון, זה גם לא נראה טוב. כל הניסיונות שלנו נראו לא חגיגיים – הרבה בגלל הגופן, כי היינו מוגבלים מבחינת סוגי הגופן בגלל זכויות יוצרים.

רחלי הבריקה והציעה שאת הכיתוב "חוגגת 5 (שנים)" נשים בתור פס מעל המדליה במקום לנסות לשלב אותה במדליה עצמה. שם זה אכן נראה טוב יותר, אבל נראה מוזר סרט מעל המדליה כשהמדליה עצמה נתלית על סרט. לכן חשבנו ללכת על מדליה שיש עליה סרט, ולא שתלויה מסרט. מצאנו 4 מדליות כאלה.

עד כאן היינו רחלי ואני עם עצמנו והניסיונות שלנו, אבל בשלב הזה הרגשתי שצריך את דעתו של עמית (אולי גם כי רחלי הלכה הביתה לאותו יום…). סיפרתי לו את כל התלאות, שאנחנו מסתבכות בגלל הניסיון לשלב בין כל מה שצריך ועדיין שזה ייראה חגיגי, ועמית שמח מאוד להשתתף במאמץ המלחמתי, וכך שלחתי לו 4 אפשרויות של מדליה.

 

עמית התלבט בין שניים, אבל התקשה לוותר על הסרט ש״תופס״ את המדליה. הסברתי לו שהתחושה של רחלי ושלי היא שהשילוב של סרט תופס יחד עם עיטור מעל המדליה הוא מוזר, מה גם שלא ברור מה מוסיף הסרט התופס. עמית הסביר שזה חשוב לו כי הוא חושש שבלי הסרט זה ייראה פחות מדליה, אולי יותר מטבע. עניתי לו שאני לא חושבת שזה נראה מטבע: אין מספר המוטבע על זה, וגם העיטור די מוציא את זה מכלל מטבע, כך נראה לי. גם מי שהעלה את התמונה לא חשב כך, מפני שהיא מתוייגת כ-medal, prize, badge, וכד'. לא כתוב coin. עמית הביע תקווה ואמר שאם התוצר באמת לא ייראה כמו מטבע – נהדר.

שמנו את המדליה העגולה על הרקעים ושלחנו לעמית. עמית הודה לנו ואמר שהמדליה יפה! נוצצת ומרשימה. ואכן אין צורך בסרט (והוסיף: "ברגעים אלה נרשמה אצל לאה אנחת רווחה". הוא צדק). לגבי הכיתוב מתחת הוא אמר שאולי כדאי להוסיף נגיעות כסף ל"חוגגת 5 שנים" כדי לתת יותר בולטות לזה + אולי כדאי שיהיה בגופן דמיון לסמליל (ואולי דווקא השוני נותן לזה בולטות. איני יודע).

עניתי לו שאכן שמחתי שהסכמנו על המדליה. ה"נגיעות של כסף" לא עברו את אישורה של רחלי, ולגבי הגופן – לא יכולנו להשתמש בגופן של הסמליל מפאת זכויות יוצרים. אבל בכל זאת הצלחנו להוציא תחת ידינו משהו נחמד, וכך סיימנו עם הסמליל באתר.

אבל המנוחה והנחלה עדיין היו רחוקות מאיתנו, כי לעמית היה פתאום עוד רעיון שהִצריך עיצוב סמליל ורקע. וגם האמירה הראשונית שלו "הרקע יכול להישאר" התערערה ככל שניסיונות השילוב התקדמו. לכן בפרק הבא, פרק 39.5, היכונו לשיגועי רקעים וסמליל.

נ"ב

הסדרה יוצאת לפגרת חגים. כלומר בעוד שבועיים לא יפורסם פרק מפני שזה יהיה ערב יום-כיפור. נחזור בע"ה בעוד ארבעה שבועות, באיסרו-חג סוכות.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.