פרק 45 – לו"ז אירועים תשע"ז | לילות כימים

לאה מגדילה ראש: גם שולחת מראש רעיון לעיצוב הלו"ז השנתי, גם מתריעה מראש מה צפוי להיות חסר. גלו אם זה התנקם בה או היה שווה כל רגע

יום אחד, בתחילת אדר ב' – אמצע מרץ, בעודי משוטטת לי ב-freepik ל-ת-ו-מ-י, נתקלתי במלא עיצובים מגניבים ללו"ז שנתי. זה היה טוב מכדי להתעלם, והחלטתי לשמור אותם על ידי שליחה לעמית. אמנם זה עדיין היה מרחוק מלהיות רלוונטי, אבל סתם רציתי לשתף.

כל התמונות מתוך freepik – www.freepik.com

 

עברו להם כמה חודשים, ואז הגיע דואל מעמית:

באותה תקופה היינו לקראת סיום פיתוח של משהו קטן אחר (כרטיס קולנוע. יסופר במסגרת פרק של מקבץ סיפורי תחזוקה שוטפת). כתבתי לעמית שאם אתחיל לטפל בזה עכשיו, זה יגרום לי לזנוח את כרטיס הקולנוע, כי עכשיו נשאר בו רק השלב המשעמם של בחירת הגודל והתאמת כל האלמנטים בו בהתאם.

עמית סותר את עצמו?

אחרי שהתגבשה רשימת המפגשים והתמונות, קיבלתי עדכון מעמית:

פורמט 13 אירועים

או-קיי, אז יש לנו 13 מפגשים. למרבה ההפתעה הצלחנו בחיפושינו למצוא לוחות שנה שיועדו ל-13 חודשים. אספנו לנו גם כמה שהיו רק 12 חודשים אבל שנראה היה שקל יהיה להוסיף להם עוד חודש. שלחתי את כל מציאותינו לאדון עמית הנכבד (בינתיים בלי התמונות שהוא שלח):

עמית ענה ש-4 הכי יפה, אבל יהיה מורכב בכל הקשור לתמונות (צריך יהיה לחתוך תמונות, ולא בטוח שכל תמונה תתאים לזה). אם לא 4 – מספר 1. מספר 2 אינו כולל תמונות, ומספר 3 קצת יבשושי.
גם אנחנו הכי אהבנו את 4 (זה שהכותרת שלו calendar 2016, כן?), ולכן הרגענו אותו אשר לדאגתו בדבר חיתוך התמונות: הזכרנו לו שגם בלוז הנוכחי חתכנו את התמונות – ואפילו הגבלנו אותן למעגל (יכול להתאים גם כאן) – ויצא סבבה, אז לא צריך להיבהל. אשר לתמונה 2, שאינה כוללת תמונות כלל – הבענו את דעתנו שזה לא צריך להפריע – אפשר עדיין לשלב תמונות (נניח באלכסון. או בחצי העליון של כל ריבוע).

ואז הארנו את עיניו לנקודה מסוימת, וזרקנו שאלה: גם 1 וגם 3 מציגים רעיון של איור במקום תמונה. בא לך לנסות את הכיוון הזה?

עמית לא ממש זרם: הוא אמר שנשמע לו מורכב מאוד למצוא איור מתאים, ותהה מי יאייר בפועל, או שמא נמצא תמונה ברשת. עניתי לו שנצטרך למצוא ברשת תמונות חינמיות של כל מיני איורים שיתאימו למפגש. הבנו ביחד שבעצם אלה יהיה מעין איקונים שמתאימים לאירוע, כמו הרעיון הראשון הראשון שהיה בלוז השנתי הראשון הראשון. הזהרתי אותו שאמנם לא יהיה פשוט למצוא איקונים מתאימים, אבל עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.

עמית ענה תשובה מפתיעה:

שלחתי אותו לשני אתרים:

  • יש iconfinder – אחרי שמקבלים תוצאות חיפוש, צריך להפעיל את הסינון שבצד שמאל שיראה רק איקונים חינמיים.
  • איורים יש יותר ב-freepik, ושם מסננים את תוצאות החיפוש למעלה. צריך לסנן שני דברים: שיראה רק selection (ולא premium), ושיראה icons ו-vectors (אם רוצים גם איקונים וגם איורים).

ועמית חזר עם שלל רב:

השתמשתי באיורים שעמית שלח וחיפשתי גם בעצמי. ברגע שהבנתי שצריך להוסיף את המילה flat לכל חיפוש בפריפיק, הכל הפך להיות יותר פשוט. בחלק מהמקרים מצאתי יותר מאיור אחד מתאים. לכן הכנתי שתי אפשרויות, כשבשנייה החלפתי חמישה איורים – 4 בשורה השנייה והאחרון בשורה השלישית.

מה הוא רוצה, איקון אחד לשני אירועים?! מאיפה הוא המציא את זה. זה ממש לא משתלב טוב. לו חשבנו ששני האירועים יתפסו מקום של אירוע אחד, יכולנו לחזור ל-12 תמונות. אבל נשארנו עם התבנית הזאת. גם פתאום הבנתי ששני המפגשים שנושאם הוא ביהמ"ק, אינם באותו חודש, אז בכלל.

היה דיון ארוך אך לא מרתק בעניין איור בית המקדש. זה משהו שקשה למצוא, אבל בסוף מצאנו מישהי שאני מכירה שאיירה איור של בית המקדש ואישרה לנו להשתמש בו בלו"ז. החזית הזאת נרגעה.

גופנים פרועים

כמו שכבר ראינו בפרק על לו"ז תשע"ו, אני חובבת שילובי גופנים מוזרים. גם לו"ז תשע"ז לא טמן את ידו בצלחת:

אלה היו חלומותיי

אבל בסוף נחסך מעמית הצורך להגן על עצמו מהשיגעונות שלי: רחלי לא נתנה לי להתפרע עם הפונט של ההרחבה, אלא רק של הכותרת. את הגופן של ההרחבה שינית למשהו קצת יותר סולידי:

עמית לא היה שלם עם תמונת הפופקורן של הסרט – היא שידרה כיף של סרט וכאן זה נושא עדין ורגיש. לא היה לו רעיון לחלופה – בלוז הקודם הופיעו שמים אבל בלוז כאן השפה שונה. חיפשתי איקונים של סרט ושלחתי לו: התמונה שממנה לקחתי את הפופקורן ושהכילה עוד פריטים של קולנוע כמו הווילון של הבמה, כיסא במאי, כרטיסי קולנוע, פילם; עוד תמונה של אלמנטי קולנוע בעיצוב קצת אחר; ועוד אוסף עם צבעים אחרים, מסודר במשבצות; ועוד אוסף; ואוסף בצבעי פסטל; ואוסף אחרון.

טבת, אייר, תמוז, אב ואלול

בכל החודשים האלה לקח לנו זמן להגיע לתמונה הנכונה:
בטבת – בהתחלה הצעתי תמונת צלליות של אנשים עם מחוות גוף שונות, אבל זה היה דומה מדי לצללית האישה שהיה לנו למפגש כסלו, לכן עמית הציע פשוט ידיים של "לייק".
לאייר – היו כמה אפשרויות: איור של רב-שיח (אנשים מול שולחן), דגל, או בועיות של אנשים מדברים. היה דיון בשאלה כמה אנשים צריכים להופיע באיור של האנשים מול השולחן, אבל בסוף סגרנו על הדגל.
תמוז ואב – הפרדנו. לתמוז, שכלל את מפגש העליה להר, שמנו מקדש. לאב, שהיה מפגש רוחני בירושלים – שמנו משהו שמייצג את ירושלים – חומה.
אלול – עמית בחר פילם מוצג לאורך.

לא הגזים הבחור.

מה נזכרתי

פתאום אחרי יומיים הייתה לי הארה:

כיוון ללוז של תשע"ח ‎

נכון התחלנו את הפרק הזה בתמונות שהקדימו את זמנן? אז כך גם לקראת סיומו:

פרומו ללו"ז

אחרי כשבוע וחצי עמית הגה רעיון חדש: אם זה לא מסובך אלא זריז ופשוט – להכין גרסה של לוז תשע"ז כך שלא יראו ממש את התוכן אלא רק יקבלו הצצה כללית. הוא רצה להעלות גריין של הלוז מבלי לחשוף את תוכנו. לכן על הגרסה להיות כמו שמצלמים מישהו והעדשה לא בפוקוס ורואים משהו אבל מטושטש.

סבבה, רעיון מדליק ומאתגר בדיוק במידה הנכונה. הסכמתי עם הטשטוש, בגדול, אבל חשבתי להשאיר את שמות החודשים קריאים. אחרי ששלחתי לעמית נזכרתי מה חסר לי בתמונה: חסר כיתוב: בקרוב.

שנה טובה

כמובן שהעובדה שהדפתי את עמית לא אומרת שהפסקתי להתעסק בזה. גם זה, כמו העיצוב של השתי דקות, היה מעניין יותר מציר הזמן.

אז מצאתי תמונה של סרט שאפשר לשים בפינה של הלוז, כתבתי על זה שנה טובה, ושלחתי לעמית. לא הייתי בטוחה שהסרט מדבר בשפה של הלוז ולכן שאלתי את עמית אם להתייעץ עם רחלי. הוא ענה לי אחרי 10 דקות שנראה לו שאין צורך, אבל זה היה מאוחר מדי – כבר שלחתי. רחלי אהבה את הרעיון, אבל הסכימה שהשפה לא מתאימה ושלחה לי סרט מתאים יותר. תיקנתי ושלחתי לעמית.

האם תמו תלאותיו של הלו"ז? לא. פתאום לפני המפגש הראשון היה לעמית רעיון חדש, שמעולם לא היה לו בלו"זים קודמים. מצד שני, גם אני עשיתי משהו שלא עשיתי בלו"זים קודמים. ועם או בלי קשר, הלו"ז הזה לא הוציא את שנתו… וספוילר: כבר לא היה לו"ז תשע"ח…

אבל על כל אלה אכתוב בעוד כמה פרקים. בפרק הבא יסופר על עיצוב קצר שעשינו לאחד העמודים באתר. נשמע משמים כמו גפילטע פיש ברגל קרושה? זה נכון! בואו בהמוניכם!

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.