פרק 46.6 – מלחמת ההתשה – עוד אוסף תחזוקה | לילות כימים

על הפולניות של עמית, על הבלשית לאה הולמס, על השאלה הפילוסופית של עמית, על דגל הלחץ שהרימה לאה, ועל עוד אנקדוטות על הא ועל דא

גוונים לתמונות

כשהתחלתי לעבוד על אתר כמוך, רחלי הסבה את תשומת ליבי לזה שלכל "בלוג" בכמוך יש תמונה מלווה קבועה לכל הרשומות שלו, ושמבחינה עיצובית זה לא כל כך נחמד. אמנם הרעיון מאחורי זה הוא ליצור עקביות וקלות זיהוי לבלוגים, אבל בפועל היה עדיף שיהיה רק מוטיב חוזר, ולא מוטיב זהה… אבל הזמן היה קצר, והיו דברים רבים אחרים לעבוד עליהם, וחוץ מזה שליצור תמונה ייחודית לכל רשומה זה פשוט עבודת נמלים לא נורמלית, אז עזבנו.

אבל אחרי איזה שנתיים עלה לנו רעיון: "לצבוע" תמונה מלווה של כל רשומה בלוג בשכבת צבע שונה (ושקפקפה) מעל. כך, תמשיך להופיע אותה תמונה, אבל בגוונים אחרים. למשל כך:

עמוד קטגוריה של בלוגים, כשלכל תמונה מלווה יש גוון שונה

המקום העיקרי שבו מופיעות כל הרשומות של אותו בלוג ביחד הוא עמוד הקטגוריה, ולכן הגדרתי את הצבעוניות הזאת רק שם. לא רצינו שזה יקרה בכל מקום באתר – למשל בעמוד הראשי זה לא מתאים.

עמית תהה אם אפשר לעשות את זה גם בחיפוש. עניתי לו:

זוכרים את קובץ המשימות שהכנתי כשהתחלנו להבדיל בין משימות ספגטי למשימות מרשמלו? עם הזמן המשכתי להכניס אליו עוד ועוד משימות שעלו ושלא היה זמן לטפל בהן מייד. כך הפך המסמך להיות כמו מלון קליפורניה – אפשר להכניס אליו מה שרוצים, אבל שום דבר לא עוזב אותו…

תמונות זזות – לפעמים דברים פשוט מתקתקים

באחד מאתרי החדשות עמית ראה פיצ'ר שמצא חן בעיניו: כשעוברים עם העכבר על תמונה מלווה לרשומה, התמונה גדלה. זה כה מצא חן בעיניו, שזכיתי לקבל ממנו בקשה לעשות זאת גם באתר כמוך.

 

הבלשית הולמס

 

תקלה קטנה בשדרוג

 

כוחו של מקף

לפעמים לתו קטן יש משמעות גדולה. ועוד דבר שמתגלה בתכתובת הזאת: לעמית אין אפילו גרם אחד של פולניוּת. אני לא מתכוונת ללאום, אלא לאופי. הבנאדם פשוט לא מעביר מסרים בסאבטקסט. אף פעם (הוא גם לא מבין סאבטקסט, אבל זה לא שייך לתכתובת הזאת דווקא).

 

נצחיות באינטרנט?

במסגרת חקירות שעמית עשה לגילוי תחילת ימי הפורומים של הומואים דתיים באינטרנט, ניסיתי לעזור לו למצוא את תחילת פורום גייז דתיים בוואלה. החקירה עלתה יפה רק בחלקה, ולכן בסופה עמית העלה שאלה פילוסופית יפה שלא הייתה לי תשובה עליה.

בהתחלה, מזמן מזמן, שלחתי לו תוצאות של חקירה שלי. את החקירה עשיתי בארכיון האינטרנט. זה אתר כזה ששומר עותקים ישנים של אתרים באינטרנט. מטבע הדברים הוא טוב יותר בשמירה של אתרים פופולריים, ובמיוחד כאלה באנגלית, אבל גם אתרים ישראלים יש בו, אם הם פופולריים מספיק. ופורומי וואלה היו מספיק פופולריים. לפחות בחלקם.

לימים, לקראת שבת כמוך 10 שהייתה בסימן ההיסטוריה של ההומואים הדתיים, עמית נכנס יותר לעובי הקורה וגילה שזמן ההתחלה היה אף קדום יותר:

החלטתי לנסות לפנות למקור:

וכאן העלה עמית את שאלתו המעולה:

טיעון מקורי נגד זוגיות גברית

זה פוסט משעשע שנתקלתי בו בפייסבוק. הוא קרה אחרי הפרק של הציטוטים המשעשעים מפייסבוק, לכן הוא מקבל מקום כאן:

 

לחץ ועצבים – הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו?

אני יובל המבולבל, עמית גיבור מתגבר

פה קרו כמה דברים: הראשון הוא שאני כל הזמן התבלבלתי, ושלחתי לעמית גרסות לא נכונות של התמונה שהוא ביקש. אני לא יודעת איך הוא שמר על קור רוח, אבל זה קרה. הלוואי שהייתי יודעת איך עושים את זה. הדבר השני היה שאחרי שסוף סוף שלחתי גרסה שהכילה את כל מה שעמית ביקש, הוא גילה עוד דבר טעון תיקון… מה קרה אז? לא מגלה.

ותשקוט הארץ ארבעים שנה. או לפחות ארבעים דקות.

התשה

זה קרה בזמן העבודה על תוכניית שבת כמוך 10. היו כל כך הרבה התכתבויות, וירידה לפרטי פרטים, שבסוף זה נתן את אותותיו.

 

מה עושים כשאין תמונה מתאימה

כזכור, לרשומות של "שאל את הרב" הכנתי תמונות של שילובי רבנים לפי הרשומות שהיו כבר באתר. פתאום יום אחד עלתה רשומה חדשה במדור הזה, ובעוד שרק שני רבנים ענו על השאלה, בתמונה המלווה הופיעו ארבעה רבנים.

בעצם, בתמונה באמת היו ארבעה רבנים, אבל כשהתמונה הופיעה כתמונה מלווה, הופיעו בה רק שני רבנים – אלה שענו על השאלה. יתכן שזו הסיבה שעמית בחר בה, אבל בעיניי זה כמובן לא מצא חן.

שני פרקי תחזוקה קלילים עברו עלינו. עכשיו תחגרו טוב ותחזיקו חזק. אנחנו עוברים להכנת תוכנייה לשבת כמוך 10. אחת האינטראקציות הקשוחות בין עמית לביני. כזו שבסופה הייתה הפקת לקחים. מיותרת, יש לומר, כי לא שידענו את זה אז, אבל זו הייתה שבת כמוך האחרונה.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.