לומר "לא!" לקרן הישראלית החדשה | בלעדי / פרסום ראשון

הארגונים המכנים עצמם "דתיים גאים" נעזרו בכספי הקרן החדשה שפָּרסה את חסותה על יום הסובלנות הדתית. העדויות לפניכם

בדיון על יום הסובלנות הדתית – בעד או נגד, נשכח פרט אחד חשוב ועקרוני.

פרט שהציונות הדתית לגווניה הִפנימה, כולל לא מכבר מוסדות הקיבוץ הדתי שלכאורה מזוהה עם הפן הליברלי-פלורליסטי בציונות הדתית. פרט שרוב מוחלט מעם ישראל כבר הבין מזמן. פרט שהארגונים "הדתיים הגאים" שארגנו את היום הזה לא הבינו, וחבל.

אין צורך להכביר במילים על מטרותיה האמתיות של קרן הישראלית החדשה ועל מגמתה האנטי-דתית ואנטי-ציונית: הקרן תמכה בארגונים שסיפקו נתונים לוועדת גולדסטון, ובארגונים המגישים תביעות נגד קציני צה"ל מחוץ לישראל בהאשמה של פשעי מלחמה. כבר פורסם כי הקרן תומכת בארגונים השוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל.

ואף על פי כן ולמרות הכול, הארגונים המכנים עצמם "דתיים גאים", ביניהם חברותא, נעזרו בכספי הקרן החדשה שפָּרסה את חסותה על היום הזה (יום חשוב בפני עצמו, ואכמ"ל).

החסות ליום לא ניתנה בהיחבא, אלא בריש גלי. בלי להזדקק לתחקיר מעמיק או להאזנות סתר כדי להוכיח את שיתוף הפעולה בין הקרן ובין אותם ארגונים – אנחנו מציגים בפניכם את האמת המרה.

במודעת הכינוס ובהזמנות לאירוע מופיעות לאור היום, מבלי שיהיה פוצה פה ומצפצף, המילים: האירוע מתקיים בחסות הקרן החדשה לישראל. גם באתר הרשמי מופיע שחור על גבי לבן: האירוע בחסות הקרן החדשה לישראל.

מודעת הכינוס - לחצו להגדלה

נראה שאין גבול לבושה ולעזות.

וכאן אנו מוכנים להכריז קבל עם ועדה – לו הקרן הייתה מציעה לכמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים כסף כדי לממן את פעילותה – היינו מסרבים בתוקף, אף על שאנחנו זקוקים לכסף כדי להמשיך את העשייה הענפה שלנו למען ההומואים הדתיים.

מה חבל שאותם ארגונים "גאים" מוכנים לשחק במשחק המלוכלך של הקרן החדשה ושל נעמי חזן, ובוחרים לשמש עלה תאנה לפעילותה. עוד יותר חבל שאותם ארגונים הוסיפו עוד מסמר בארון הקבורה שלהם עצמם, בכך שאמנם הם מתיימרים לפעול בשם הציבור הדתי או למענו, אבל במציאות הם לא מבינים אותו ואת שפתו, ובוחרים להצטוות לארגון שבמגזר הדתי הוא בגדר "מוקצה מחמת מיאוס".

חברי עמותת כמוך (ע"ר)

4 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתבה מיותר ומכפישה.
  אם היו חברי כמוך מתעניינים בעבודותף הם היו מודעים לעובדה שלקרן החדשה יש אחוז מסויים שמיועד לארגונים שפועלים במסגרות דתיות. 'קולך' ו'נאמני תורה ועבודה' קיבלו מהם כסף במשך שנים, קולך כמדומני עדיין מקבלים. אפשר לערוך דיון רציני (כמו שנערך ב'נאמני תורה ועבודה') האם זה ראוי לקבל מהם כסף או שמא זה משמש עלה תאנה, ובמקום זאת בחרתם להכפיש.
  בוגר מאד.

 2. הייתי באירוע "פסח שני" שכשלעצמו היה טוב מאוד, אבל מאוד הפריעה לי עובדת החסות של "הקרן החדשה". בכנס נאמה גם גברת נחמדה מהקרן (האגף ל"פלורליזם דתי").
  אכן בימים כתיקונם עדיף לא להכפיש ורצוי לנהל דיון אמיתי, אבל לענ"ד נערך כבר דיון ציבורי ותקשורתי ולא שמענו חרטה מפורשת מהקרן על חלקה הברור בפגיעה במדינה. לדעתי, התמיכה בארגוני ואירועי תרבות ודת היא עלה התאנה של הקרן המכסה על העוולות שהיא בצעה ומבצעת.
  אמנם אני סוג של תדל"ש אבל אני לא "ציוני לשעבר" וזה שאני הומו לא אומר שאני צריך להתחנף, להכיר ב"נרטיבים" של שקר, באחדות מזוייפת ובפגיעה בחיילי צה"ל (שתוביל לפגיעה בנפש במלחמה הבאה).
  לו הייתה הקרן מודה ועוזבת היא הייתה הופכת לגורם חשוב וטוב לאחדות אמיתית ולשיפור החברה. אני גם בטוח שכוונתם של רבים בקרן (ובארגונים הפועלים איתה) רצויה, אבל מעשיהם אינם.
  מצד שני לא צריך להגזים וליצור שנאה ביננו. 'חברותא', 'קולך', 'בת קול' וכו' הם ארגונים נהדרים והם לא נמצאים בשום "ארון קבורה". יש מקום למגוון הסגנונות הרוחניים של כולנו. זה לא עניין של דתיים ולא-דתיים. דווקא בתור מיעוט שלומד לאט לאט איך לעמוד על שלו ולחנך לקבלת האחר, אנחנו חייבים לקבל האחד את השני. בעוד 20 שנה יהיה קשה להסביר מה בדיוק הייתה המחלוקת בין 'חברותא' ל'כמוך'……