ברזיל: הנשיאה הקפיאה קמפיין נגד הומופוביה | הומופוביה

בשנת הלימודים הבאה אמור להיפתח קמפיין גדול נגד הומופוביה בבית הספר במדינת הענק. אך דילמה רוסף צפתה בסרטונים ובעלונים וקבעה כי הם "אינם מתאימים לילדים"

נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, הודיעה אמש (יום ד') על הקפאת קמפיין נגד הומופוביה שהיה אמור להיפתח בבתי הספר במדינה בשנה הבאה. זאת, לאחר שרוסף קבעה כי הסרטונים והעלונים שהוכנו לטובת הקמפיין "אינם מתאימים לילדים ואינם מציגים תמונה אובייקטיבית של הומוסקסואליות".

מזכירה של רוסף הבהיר כי ממשלת ברזיל מתנגדת לכל סוג של הומופוביה, אולם הדגיש כי "חשוב כי חומרי ההסברה בנושא יהיו פרודוקטיביים וישיגו את מטרותיהם מבלי ליצור מחלוקות". BBC דיווח כי הסרטונים השנויים במחלוקת כוללים סצינות מיניות של הומואים ולסביות.

מנתונים של ארגוני זכויות אדם בברזיל עולה כי אשתקד נרצחו במדינת הענק 260 הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים.

מאז 2005 חלה עלייה מדאיגה של 113 אחוזים במספר הנרצחים על-רקע נטייה מינית בברזיל, וזאת חרף פסיקת בית המשפט העליון המכירה בברית זוגיות לחד מיניים.

ארגונים דתיים ותומכיהם בקונגרס הברזילאי איימו בתקופה האחרונה לטרפד כל חקיקה בנושא הקמפיין, אלא אם רוסף תמנע את פרסום הסרטונים. לטענתם, חלוקת "ערכות הומוסקסואליות" (כפי שהם מכנים את חומרי ההסברה) יעודדו פעילות מינית מסוג זה.

(ynet, כ"ב באייר תשע"א, 26 במאי 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.