מוטנט וגאה | תרבות

בסרט החדש "אקסמן: ההתחלה" יש עליית מדרגה בנושא ההתכתבות קומיקס אקסמן עם הנושא ההומואי * עמית לוי, מעריץ מושבע, בסקירה השוואתית

כרזת הסרט

על הקשר בין אקסמן להומואים כבר נכתב רבות, ולרגל הסרט החדש "אקסמן: ההתחלה" נביא דוגמות אחדות לקשר זה.

אני לבד

בסרט החדש אריק לנשר (מגניטו) אומר "חשבתי שאני היחיד ששונה" – אמירה שהרבה הומואים יכולים להזדהות עמה, בעיקר כשהיו בתחילת דרכם ובעיקר לפני כ-8 שנים.

אני מוזר/פריק

בסרט הראשון ראינו כמה רוג סובלת כי היא תמיד הרגישה פריקית. אם כי לה באמת יש סיבה טובה.

רצח הומואים

הסרט הראשון ובעיקר האחרון עסק בשואה וברצח היהודים. כמו כן, לקראת סוף הסרט האחרון בני האדם מנסים להשמיד את כל המוטנטים. בלי הצלחה, כמובן.

מבחן הגלולה

חיה לא גאה בנטייתו המוטנטית, והוא מפתח תרופה. במבחן הגלולה הוא מעדיף לקחת התרופה כדי להשתנות, נכון יותר – את הזריקה. והאם הוא מתרפא? להפך – היא מזרזת את התהליך המוטציה שבו.

דורשי רשומות ידרשו שיש בכך רמז להרס שטומנים בחובם טיפולי המרה. אחרים יטענו שזו הדרך ליצר דרמה טובה.

לצאת מהארון

בסרט השני בובי (אייסמן) לא יודע כיצד לצאת מהארון ולספר להוריו שהוא מוטנט. נשמע מוכר?

אווטינג

בסרט האחרון אוחובסקי, אה סליחה – צ'ארלס – מוציא את חיה מהארון. בטעות, כמובן.

גאווה

בסרט החדש מופיעה בפעם הראשונה המילה "גאה" בהקשר המוטנטי: "מוטנט וגאה" – כמו שאומרת מיסטיק לחיה. זה לא שבסרטים הקודמים לא הייתה גאווה על היותם מוטנטים, אבל הפעם נתנו לזה את השם המפורש. כמעט.

אגב, בניגוד לחיה שלקח את התרופה (ראו לעיל), מיסטיק מחליטה שלא לקחת את הזריקה והיא נשארת "מוטנטית גאה", משפט שבהתחלה היא די תיעבה.

קהילה נפרדת

קהילה נפרדת או קבלה בקהילה הקיימת – גם סוגיה זו מופיעה בסרט החדש, ואף בקודמים. מגניטו בוחר בהיבדלות, ואף יותר מכך – בהשמדת בני האדם המאיימים עליו. מנגד, אקסבייר בעד שיתוף פעולה וחיים משותפים ובעד "השתלבות בקהילה הקיימת". אגב, בדיוק כמו "כמוך" שאינה דוגלת בהקמת בתי כנסת נפרדים ומניינים נפרדים להומואים אלא בעד קבלה בכל בית כנסת ובית כנסת ובכל קהילה וקהילה.

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.