ח"כ שנלר: אפעל לשיווין באימוץ להומואים | כל-מיני

הצעת חוק ראשונה מסוגה קובעת כי זוג חד-הורי ייהנה מהגנה חוקית מפני פיטורים בזמן הליך אימוץ בארץ וגם בחו"ל

(עוד בעניין ח"כ שנלר: תומך חדש בכנסתח"כ שנלר: פגשתי רבנים הומואים ומורות לסביות באולפנות)

במליאת הכנסת תעלה היום לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק של ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), לפיה גם זוגות חד מיניים ומשפחות חד הוריות יהיו זכאים להגנה מפני פיטורים, בזמן הליך של אימוץ ילדים בארץ ובחו"ל.

כיום החוק כולל אך ורק זוגות שהם בעל ואישה, ומגן על שניהם מפיטורים במשך 45 יום, רק אם הליך האימוץ מתבצע בארץ. מטרת החוק היא להרחיב את ההגנה גם בהליכים שמתרחשים בחו"ל ולכלול בו גם משפחות אלטרנטיביות כמו זוגות הומוסקסואלים ולסביות, משפחות חד הוריות ועוד.

הגוף שאמון על פיקוח החוק ושמירה עליו הוא המוסד לביטוח לאומי. ח"כ שנלר הסביר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "כשיולדים ילד באופן טבעי, כולם נותנים את מה שצריך – חופשת לידה, כספים. אנחנו צריכים לטפל באותם הורים שאינם יכולים ללדת ילדים אבל רוצים להיות הורים וזו זכות שאינה מופרכת".

"הורים מאמצים מופלים לרעה"

"יש לטפל דווקא בהורות המאמצת", הוסיף ח"כ שנלר. "החוק הזה הגיע אליי מאוניברסיטת חיפה בחוג לסיעוד ושם הראו שהורים מאמצים מופלים לרעה ומשם התבקשתי לעסוק בנושא וכך נולד החוק. זה חוק שמבקש לעשות השוואה לתהליך הריון ולידה לבין אימוץ הלידה".

אירית רוזנבלום, יו"ר ארגון משפחה חדשה, בירכה על היוזמה. "מדובר בחוק סוציאלי, זאת הפעם ראשונה שחוק עוסק בתאים המשפחתיים כולם ומכל הסוגים", אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"היא שמה קץ להתעללות. המשפחה החדשה היא בעלת מבנים צורניים שונים אך עדיין בעלת קשר המשפחתי זהה. יש לתת זכויות סוציאליות שוות", הוסיפה רוזנבלום והדגישה: "החשש המתמיד הוא שהמחוקק יכול בהינף יד לבטל הישגים שהושגו במשך שנים וזו הפעם הראשונה שהדברים מגובשים בחוק, זה מבשר טובות".

(חדשות 2, י"א בסיון תשע"א, 13 ביוני 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.