ב"ש: החרדים יוצאים לקרב נגד המצעד השבוע | כל-מיני

חבר מועצת ב"ש, הרב זכריה אוהב שלום: "צריך להפנות אוכלוסייה זו לטיפול רפואי". ראש העירייה דנילוביץ': "בעיר מתקיימים אירועים לכל האוכלוסיות"

ביום שישי ה-8 ביולי צפוי להתקיים במרכז הצעירים בבאר שבע אירוע הגאווה של אגודת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טראנסים, בי סקסואליים). כמו בשנה שעברה, כך גם השנה, עיריית באר שבע תעניק את חסותה לאירוע באמצעות חברת הבת שלה "כיוונים".

אירוע הגאווה הראשון בתולדות באר שבע, שנערך אשתקד, עורר סערה ציבורית גדולה וגם הפעם השנייה לא צפויה לעבור בשקט.

חבר מועצת העיר, הרב זכריה אוהב שלום, פנה בתחילת השבוע לראש העירייה, רוביק דנילוביץ', במכתב בו הוא מתפלא על אישור העירייה לקיום האירוע מבלי להביאו לידיעת חברי מועצת העיר.

אוהב שלום: "קראתי בעיתון המקומי (בזמן הנגב) שהעירייה, בשיתוף חברת 'כיוונים', מקיימים אירוע גאווה במרכז לצעירים. הופתעתי לקרוא על האירוע, למרות שנאמר על ידי כבוד הרב הראשי, הרב יהודה דרעי שליט"א, שהאירוע שהתקיים בשנה שעברה הינו אירוע חד פעמי. כמו כן, מועד האירוע לא הובא לידיעת מועצת העיר, למרות הרגישות שבנושא".

ועוד כתב אוהב שלום, והפעם בנימה אישית כלפי ראש העירייה: "כידוע לך, מרבית תושבי העיר, בגלל אפיון הרכב התושבים, מתנגדים לקיום האירוע. לצערי, אתה לא מתייחס לרגישות התושבים, אלא עושה במתכוון כדי לפגוע בתושבי העיר. האם יש לך אינטרס אישי לקיום האירועים? ואם הינך דואג לאוכלוסייה הנ"ל, אזי אני מציע שתפנה אותם לטיפול רפואי. אני פונה אליך, בכל לשון של בקשה, לבטל את האירוע ולא להעניק חסות או תקציבים".

תגובתו של ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', למכתבו של אוהב שלום: "אירועים מסוג אלה מתקיימים בכל הערים המרכזיות בארץ, בחלקם אף מתקיימות תהלוכות. בירושלים אף אירח יו"ר הכנסת רק לפני מספר ימים בכנסת ישראל אירוע רשמי וחגיגי לכבוד שבוע הגאווה. בעיר באר שבע מתקיימים אירועים רבים, לכל האוכלוסיות, מכל המגזרים והקהילות, כעיר פלורליסטית ושוויונית, שומרת חוק. יודגש, כי האירוע המדובר איננו צעדה או תהלוכה, אלא אירוע סגור המתקיים בסימן סובלנות וקבלת האחר".

על השאלה של אנשי קהילת הלהט"ב המקומית, האם ראש העירייה יישא דברים בכנס או מי מנציגיו, כמו במצעדי הגאווה בתל אביב ובחיפה השיב דנילוביץ': "חברת 'כיוונים' לתרבות ופנאי מלווה אירועים רבים במהלך כל השנה. טרם הוחלט מי ישתתף או ישא דברים באירוע המדובר".

(nrg מקומי, כ"ב בסיון תשע"א, 26 ביוני 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.