מחקר: נשים מזהות הומואים על פי המראֶה | מחקר

הוכח כי לנשים באמת יש "גיי-דאר" מפותח, והן יכולות לדעת את נטייתו המינית של הבחור מולן רק על פי מראהו. באופן מפתיע הסיבה אינה רכילות גרידא כי אם הצורך הטבעי לדעת האם הגבר הוא אב פוטנציאלי

אם בעבר נשים אמרו לכם שהן יכולות לזהות האם הגבר שמולן הוא גיי או סטרייט אחרי מבט אחד חטוף ואתם בתגובה צחקתם בביטול, כדאי שתשקלו את התגובה שלכם שוב. מחקר קנדי קובע כי לנו, הנשים, אכן יש "גיי- דאר" מפותח אשר עוזר לנו לזהות את הנטייה המינית של הגבר רק על פי הצצה בפניו. חוש זה מתגבר עוד יותר כאשר האישה נמצאת במצב רוח רומנטי. ממצאי המחקר מראים כי היכולת הנשית לקבוע האם הגבר שמולה הוא גיי או סטרייט קשורה ישירות לרצון שלה לבדוק האם מדובר בפרטנר פוטנציאלי להבאת ילדים לעולם.

נשים קולעות בול. גברים בעיקר מבולבלים

במסגרת שלושה ניסויים שערכו המדענים, התבקשו 40 נשים הטרוסקסואליות להביט בתצלומים של 80 פרצופים גבריים בעלי הבעה זהה. החוקרים מצאו כי הנשים ידעו לומר מי מביניהם הומואים, ומי הם הסטרייטים. מצד שני, בניסוי דומה שבו הגברים התבקשו לנתח תמונות של נשים – לסביות וסטרייטיות, התוצאות הציגו בלבול וחוסר דיוק באבחנות.

מאוחר יותר השוו החוקרים, פסיכולוגים מאוניברסיטת טורונטו, בין התוצאות של הנשים לבין מעגלי הפוריות שלהן, וגילו כי זו עם המוכנות הפיזית הגדולה ביותר להביא ילדים הייתה גם המדויקת ביותר בתשובותיה. "חוש זה אינו מפותח כאשר אישה בוחנת את הנטייה המינית של אישה אחרת", מדגיש החוקר הראשי, פרופ' ניקולס רול. "הדבר מצביע על השפעות בין פוריות האישה הסטרייטית לבין תשומת לבה באבחון בן זוג אופציונלי. לא מדובר, כפי שנהוג לחשוב, ברגישות לנטייה מינית באשר היא או בקריאת סימנים בשפת גוף".

נשים מדויקות כשהן רומנטיות

בניסוי השלישי, מחצית מקבוצת הנשים התבקשה לקרוא סיפור העוסק באהבה לפני שהן קיבלו לידיהן את צילומי הגברים. הרעיון מאחורי זה היה להכניסן למצב רוח רומנטי. נשים אלו היו אף יותר מדויקות באבחנותיהן מאשר אלו עם השעון הביולוגי המתקתק. כך הוכח שנשים מחפשות בני זוג בעיקר כאשר הן במצב רוח לאהבה.

"ממצאים אלו קובעים כי הדיוק הנשי יכול להתקשר לפוריות, כיוון שאז הנטייה המינית של הגברים רלוונטית ביותר", מסכם פרופ' רול. "בתנאים בהם מתקיימים בנוסף רגשות רומנטיים אצל הנשים, הבחנות זיהוי הנטייה המינית הופכות לחדות כתער".

(mako, כ"ג בסיון תשע"א, 25 ביוני 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.