שר הבריאות של הודו: המערב אשם בהומוסקסואליות | הומופוביה

בכנס שנערך בנושא מחלת האיידס, אמר השר כי הומוסקסואליות היא מחלה ואף חזר על הטענה הנפוצה בארצו: "קיום יחסי מין בין בני אותו מין הוא ייבוא של המערב"

דגל הודו

הומופוביה בממשלה בניו דלהי: שר הבריאות של הודו עורר אתמול (יום ב') סערה ציבורית בארצו לאחר שכינה את ההומוסקסואליות "מחלה" ודבר "לא טבעי לחלוטין". דבריו נאמרו במהלך כנס בנושא מחלת האיידס.

השר גולאם נבי אזאד אמר כי מצער מאוד שההומוסקסואליות הגיעה להודו. הוא חזר על טענה נפוצה במדינה השמרנית, לפיה המערב ייבא להודו את ההומוסקסואליות וקיום יחסי המין בין בני אותו מין.

עד שנת 2009, קיום יחסים הומוסקסואליים היה עבירה פלילית בהודו שהעונש עליה הוא קנס ועונש מאסר של עד עשר שנים – שריד מהתקופה שבה היתה הודו מושבה בריטית. על פי סעיף 377 לחוק העונשין ההודי, יחסי מין הומוסקסואליים נתפשו כמעשה "נגד הטבע" – אך בית המשפט של ניו דלהי קבע כי הסעיף מהווה הפרה של זכויות אדם בסיסיות, והורה לבטלו.

כ-2.5 מיליון מאזרחי הודו הם נשאים של נגיף האיידס, מספר שהופך את הודו למדינה עם המספר הגדול ביותר של אנשים הנושאים את המחלה ביבשת. מומחים אומרים כי דחיקתה לשוליים של הקהילה הגאה בהודו פוגמת במאבק במחלת האיידס.

(ynet, לח, 5 ביולי 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.