"כל כלבּ ביג´י יומו" | הומופוביה

12 שנות מאסר ופיצוי על סך 280 אלף שקלים – זה מה שגזר בית המשפט על הדוקר ישי שליסל שטען כי עשה זאת כ"שליח הקדוש ברוך הוא" * המשפחה הבטיחה לערער (ובעדכון הבא נפרסם את דיון בג"ץ בעתירה). יש דין ויש דיין

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום 12 שנות מאסר על ישי שליסל, שדקר שלושה בני אדם במהלך מצעד הגאווה בירושלים בחודש יולי שעבר והורשע בניסיון לרצח. שליסל הורשע בניסיון רצח של אדם רוסו, חבלה בכוונה מחמירה של ראובן טאקו ופציעתה של ליגל תרזי, בעת שהשלושה השתתפו במצעד הגאווה. בעיצומו של המצעד התפרץ שליסל לעבר הצועדים, שלף סכין באורך 18 סנטימטר אותו החביא בכיס מעילו, ודקר את השלושה.

שליסל נעצר מיד לאחר הדקירה על-ידי כוחות המשטרה, ולאחר ארבעה ימים הוגש נגדו כתב אישום בגין ניסיון רצח. בחקירתו במשטרה אמר שליסל כי "פעל תחת פקודה ברורה וחד משמעית כשליח של הקדוש ברוך הוא, שמצווה למנוע את המשך חילול השם הגדול שהיה כרוך בתהלוכה". שליסל גם ניסה לברוח מתחנת המשטרה בה נחקר.

לפני שבוע הרשיעו השופטים את שליסל בניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ופציעה, וקבעו כי היה אחראי למעשיו וכי היה נחוש לפגוע במשתתפי התהלוכה. פסיכיאטרית מומחית מטעם הנאשם קבעה כי הוא "הגיע למצב של חוסר שליטה פנימית מוחלטת, חוסר שיקול דעת, חוסר בקרה עצמית וחוסר מודעות למעשיו. הוא פעל כאוטומט מתוך ערפול חושים מוחלט". אלא שהצוות הפסיכיאטרי מטעם הפרקליטות קבע כי "המעשה בוצע במודעות מלאה (…) שליסל אחראי באופן מלא למעשיו ולא נמצאה כל עדות למצב פסיכוטי או לכל מחלת נפש אחרת".

השופטים רפי כרמל, צבי סגל ויורם נועם קבעו, כי "אף שהנאשם הגיע לשלב שבו נפשו סערה מאוד, שעה שהוציא את הסכין מכיסו ועמד לעשות בה שימוש הוא היה מודע למעשה ולתוצאותיו. מדובר בנאשם שגילה פנאטיות יתרה, גמר אומר בלבו לא להניח לתהלוכה להסתיים בשלום ויהי מה, לא נחה בלבו סובלנות כלשהי ולו מינימלית שכן השקפת עולמו דחתה כל פשרה והיה נכון לשלם מחיר אישי כבד על מעשיו".

המשפחה מתכוונת לערער

השופטים צבי סגל, רפי כרמל ויורם נועם, קבעו גם כי שליסל ישלם פיצויים בסך 150 אלף שקל לרוסו, 100 אלף לטאקו ו-30 אלף לתרזי.

"כל אשר הפגין הנאשם היה שנאה ואטימות לב", כתבו השופטים בגזר הדין. "הנאשם קם באלימות ובפנאטיות לפגוע בגופם ובנפשם של בני אדם, ובמעשיו אלה גילה ארס ולא חסד, ונפש אטומה לכל דעה שונה, ולכבוד האדם באשר הוא אדם". עוד נכתב כי "יש להעביר מסר ברור שמחאות אלימות על רקע אידיאולוגי יזכו לעונש חמור. יש להגיב במלוא התקיפות נגד בעלי זרוע ומניפי סכין, המבקשים לכפות את דעתם על הציבור באמצעים אלימים".

בעת הקראת גזר הדין סירב שליסל לקום ולעמוד בפני השופטים, למרות הפצרותיה של אמו ומשפחתו לכבד את בית המשפט. גם כשהשופטים פנו לעברו והודיעו לו שעליו לקום, סירב שליסל לעשות זאת. עו"ד ניק קאופמן מפרקליטות המדינה אמר בסוף הדיון כי הפרקליטות תשקול להגיש נגדו כתב אישום נוסף בגין ביזיון בית המשפט.

רוב הסכום, 150 אלף שקלים, ישולמו לאדם אשר שליסל הורשע בניסיון לרצוח אותו. שני הנדקרים האחרים, לגביהם קבע בית המשפט כי שליסל ניסה לפצוע אותם, יקבלו את יתרת הסכום.

בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות לגזור על שליסל עונש מאסר כבד. משפחתו של הדוקר מתכוונת לערער על העונש לבית המשפט העליון.

(מתוך http://news.walla.co.il/?w=//856187
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/045/187.html)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.