יום גאווה הומופובי? | כל-מיני

ראש עיריית סאו פאולו יאלץ להחליט בימים הקרובים האם לציין את "יום הגאווה ההטרוסקסואלי" בעיר הברזילאית אחת לשנה. לדברי מגיש הצעת החוק, "לא מדובר ברעיון הומופובי, אלא בצעד מחאה נגד זכויות היתר של הקהילה העליזה, שמקיימת מצעדי ענק בעיר". הארגונים המתנגדים להצעה מזהירים: "זו קריאה לאלימות נגד הומוסקסואלים"

הצעה שוויניות או צעד הומופובי? מועצת סאו פאולו, העיר הברזילאית הגדולה ביותר, דנה בימים האחרונים בהצעת חוק הקוראת לקיים יום גאווה הטרוסקסואלי ביום ראשון השלישי בכל חודש דצמבר. ראש העיר ז'ילברטו קאסב התבקש לחתום על ההצעה בכדי להכניס את החוק לתוקף, ובימים אלו הוא בודק את הנושא.

מגיש הצעת החוק, קראלוס אפולינאריו, אומר כי ההצעה לקיום יום גאווה הטרוסקסואלי "לא מכוונת נגד הומואים, אלא מביעה מחאה נגד הזכויות הרבות של הקהילה העליזה במדינה". אפולינאריו נתן לדוגמה את מצעד הגאווה ההומוסקאולי הענק שמתקיים בכל שנה בשדרות פאוליסטה, אחד הרחובות הראשיים בעיר בת מיליוני התושבים. "מארגני הצעדה השנתית למען ישו, לעומת זאת, לא מקבלים אישור לחגוג באותה השדרה", הסביר.

"אני מכבד את ההומוסקסואלים, ואני מתנגד לכל מהלך תוקפני נגדם", אמר אפולינאריו, אין לי בעיה לחיות איתם בדו-קיום כל עוד התנהגותם נורמאלית". ארגון הלהט"ב הבריזיאלי יצא נגד הצעת החוק, והסביר כי היא תעודד התנהגות אלימה מצד ההומופובים במדינה. "כמה הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים יותקפו בגלל המסר לפיו רק הטרוסקסואלים הם בני אדם מוסריים ואזרחים טובים?", כתב הארגון.

"חגיגת גאווה הטרוסקסואלית היא רעיון לא הולם, כיוון שמטרתה להמעיט בערכם של בני הקהילה הלהט"בית. לעומת ההומוסקסואלית, ההטרוסקסואלים לא סובלים מרדיפה רק בגלל היותם הטרוסקסואלים", הסבירו אנשי הארגון. לפי דו"ח שפרסם לאחרונה ארגון ברזיאלי, 260 הומוסקסואלים נרצחו בשנה האחרונה בברזיל. מדובר בזינוק של 113% משנת 2006.

(גלצ, ד' באב תשע"א; 4 באוגוסט 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.