ילדים של הומואים ולסביות – מתפתחים מצוין | מחקר

חוקרים בדקו 106 ילדים מאומצים בגיל הגן שהתגוררו באזורים שונים בארה"ב וגילו כי כולם התפתחו היטב, ללא קשר לעובדה אם הוריהם היו הומוסקסואלים, לסביות או הטרוסקסואלים

(בחמישי הזה – לייזי שפירא, יוצר, תסריטאי ובמאי סרוגים יגיע למפגש כמוך, כולל הקרנת פרק בבכורה. כל הפרטים כאן)

ילדים המאומצים על-ידי הורים הומואים או לסביות מתפתחים בצורה טובה בדיוק כמו ילדים לזוגות הטרוסקסואליים – אלו ממצאי מחקר חדש.

החוקרים בדקו 106 ילדים מאומצים בגיל הגן שהתגוררו באזורים שונים בארצות-הברית וגילו כי כולם התפתחו היטב, ללא קשר לעובדה אם הוריהם היו הומואים, לסביות או הטרוסקסואלים. בנוסף, העובדה שהילדים התפתחו בדרכים חיוביות הייתה קשורה למידת החמימות בה טיפלו בהם הוריהם המאמצים, ולא לנטייה המינית שלהם.

כל הילדים שלקחו חלק במחקר אומצו ביום לידתם.

הממצאים פורסמו ב-journal Applied Developmental Science.

החוקרים, מאוניברסיטת וירג'יניה, גילו כי ילדים שאומצו על-ידי זוגות הומוסקסואליים (הומואים וגם לסביות) מצליחים ומשגשגים.

תוצאות המחקר שערכו, מראות כי אין הצדקה למנוע מזוגות כאלו את ההזדמנות לאמץ ילדים בעתיד. לאור העובדה שאלפי ילדים בארצות-הברית בלבד זקוקים לבתים קבועים, הרי שהממצאים מראים כי מתן אפשרות אימוץ להורים מאמצים הומואים או לסביות יכולה להועיל לילדים הללו.

אימוץ ילדים על-ידי זוגות בני אותו המין הוא נושא שנוי במחלוקת בארצות הברית, וחלק מהמדינות (פלורידה, מיסיסיפי ויוטה) אף אוסרות אימוץ על-ידי זוגות בני אותו מין. בשנים האחרונות, מספר מדינות אחרות העלו גם הן ספקות לגבי אימוץ על-ידי זוגות כאלו.

(news1, א' באב תשע"א, 1 באוגוסט 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.