ניסוי: אולמות בארץ מוכנים ל"חתונת גייז"? | כל-מיני

אתר מאקו בדק מי מהאולמות השונים בארץ מאפשרות "חתונה" בין שני גברים

החלטנו לברר במסגרת "הניסוי" כיצד יתייחסו אולמות אירועים לזוג גברים הרוצה "להתחתן". (מתוך הנחה שזוג גברים מייצר יותר אנטגוניזם בחברה שלנו).

בדקנו 9 אולמות ב- 9 ישובים שונים ברחבי הארץ, מאזור הצפון, הדרום, המרכז וירושלים. האולמות נבחרו באופן רנדומאלי מספר הטלפונים, וביקשנו מהם לבדוק את השבוע השני של פברואר בשנה הבאה.

האולם: "גן הקונגרסים"

עיר: חיפה
תגובה לא רשמית: הססנית
כשסיפרתי לה שמדובר בזוג גברים אמרה הנציגה "נראה לי שאין עם זה בעיה, אבל אני לא בטוחה. הבעיה היחידה שלנו היא שהרבנות לא רואה את זה בעין יפה. יש לנו הרבה אוכלוסייה דתית שעושה כאן אירועים. זה לא משהו אישי". על אף שהתשובה השלילית לא נאמרה בפירוש, קיבלתי את ההרגשה שגם אם האירוע אכן ייערך, הוא לא יתקבל בעין יפה במיוחד.
תגובתה רשמית: "לצערנו, אנו כפופים לרבנות חיפה – כפי שנאמר לכתב, האולם משמש את האוכלוסייה הדתית באופן קבוע, ועל כן עריכת חתונה כזו כפופה לאישור הרבנות. באולם שלנו, ככל הנראה, אירוע כזה לא יוכל להתקיים".
השורה התחתונה: עדיין לא לתפור חליפה.

האולם: "ד'אור"

עיר: קריית – אתא
תגובה לא רשמית: חמימה
בחור חביב בשם יוסי הרגיע מיד את חששותיי: כבר נעשתה במקום חתונה של זוג נשים. "זוג גברים עוד לא עשיתי", אמר, "אבל מבחינתי זה כמו חתונה רפורמית לכל דבר. אין עם זה שום בעיה בכלל".
תגובה רשמית: "אנו לא עושים איפה ואיפה, נשמח לשרת כל אחד ואחת. אחרי הכל, אנחנו נותני שירותים".
שורה תחתונה: מתי עושים טעימות?

האולם: "קסליו"

עיר: חדרה
תגובה לא רשמית: נלהבת:
"זה מעולה שאתם מתחתנים!", אמרה יעל מהאולם בשמחה. "אתה יודע כמה אירועים כאלו כבר עשינו כאן? אלו החתונות הכי כיפיות!". וואלה, עשתה לי חשק להתחתן.
תגובה רשמית: שמרו במקום על היחס החיובי לקהילה: "קסליו הינו מתחם אירועי בוטיק, אנו שמחים לקחת חלק בשמחות מכל הסוגים. רגע בו זוג מכל מין, גזע ודת בוחר למסד את אהבתו הוא רגע קסום ומרגש וצוות 'קסליו' יותר מגאה לקחת בו חלק".
שורה תחתונה: "ברית עולם" או "נשבע"?

האולם: "פיטאיה"

עיר: כפר סבא
תגובה לא רשמית: אדישה
לא הרגשתי בשום שינוי בטון קולו של אמיל מ"פיטאיה", שהפציר בנון שלנטיות ש-"אין שום בעיה!".
תגובה רשמית: שמרו על הטון החיובי ומסרו כי קיימו אירועים לזוג נשים. אחראי האירועים אף מסר שהוא היה זה שהיה אחראי על החתונה של אמיר פיי גוטמן וינאי פרישר באולם הקודם בו עבד.
שורה תחתונה: מה הטלפון של גילה אלמגור?

האולם: "טרופיגן"

עיר: פתח תקווה
תגובה לא רשמית: מהורהרת
אמיר מ'טרופיגן' נשמע מהורהר מעט, אבל לא לרעה; "כל שמחה היא שמחה מבחינתנו", אמר. "נשמח לחגוג אתכם".
תגובה רשמית: כשפנינו לקבלת תוגבה מצידם, מסרו במפורש שיעדיפו לא לתת תגובה רשמית". חבל.
שורה תחתונה: תמיד העדפתי ניו יורק. מתי נוסעים?

האולם: "בלו מון"

עיר: מודיעין
תגובה לא רשמית: מופתעת
כשסיפרתי לאלי מ"בלו מון" שאני מתחתן עם בן זוגי, הוא שאל "עם מי אתה מתחתן?!". אחרי שתיקה מביכה של כמה שניות, הפציר; "אף פעם לא שמעתי על דבר כזה, אבל מבחינתי אין בעיה".
תגובה רשמית: "מבחינתנו, אין שום בעיה, אך מאחר שמעולם לא נערכה אצלנו חתונה כזו, אני צריך לבדוק אם זה אפשרי מבחינת הרבנות – זה כמו שלא חוגגים כאן סילבסטר. יש דברים שאינם תלויים בי"
שורה תחתונה: חתונה בסילבסטר אפשרי?

האולם: "רון – טל"

עיר: בית שמש
תגובה לא רשמית: מתחמקת
באולמי רון טל בבית שמש, מאיר נשמע כמעט מפוחד: "ממש חתונה?", שאל, וכשנענה בחיוב אמר: "אני צריך לברר עם הרבנות פה אם זה בסדר. תחזור אליי ביום ראשון".
תגובה רשמית: "אין שום בעיה עם קיום של חתונה גאה אצלנו. כבר היו אצלנו חתונות שלא במסגרת הרבנות, זוגות מעורבי דת – ואין עם זה שום בעיה".
שורה תחתונה: בית שמש היא תל אביב החדשה?

האולם: "פביליון"

עיר: ירושלים
תגובה לא רשמית: זהירה
"אני מיד מבררת", אמרה רוני מ"פביליון", והשאירה אותי דקה ארוכה על הקו – כמה חבל שלא יכולתי לשמוע מה התרחש מאחורי מוזיקת המעליות שהתנגנה לי. לפחות התשובה הייתה מעודדת: "כמו שניחשתי, אין בעיה", אמרה.
תגובה רשמית: מ"פביליון" נמסר כי בין הזמן בו ערכנו את הבדיקה לזמן בו ביקשנו תגובה התחלפה לחלוטין הנהלת האולם, וכך גם הצוות.
שורה תחתונה: לא הבנתי.

האולם: "אפיריון"

עיר: קריית גת
תגובה רשמית: מסויגת.
תשובה דומה קיבלתי מ"אפיריון", שאמר שאין שום בעיה עם זה, אבל משהו בטון הדיבור נשמע לי קצת לא מתחייב.
תגובה רשמית: "עם כל העצב שבדבר, בדיעבד אני אומר שאירוע כזה לא יכול היה להיערך אצלנו. זה איזור שמרני, וזה עלול לגרור סיבוכים עם הרבנות".
שורה תחתונה: רק חסר חתן.

(mako, י"ב בתשרי תשע"ב, 10 באוקטובר 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.