אורנה בנאי יצאה מהארון | תרבות

השחקנית והבדרנית התוודתה בריאיון שיתפרסם בקרוב כי היא חובבת נשים

אורנה בנאי

השחקנית, הקומיקאית ומנחת הטלוויזיה אורנה בנאי (45) שמה קץ לשמועות ויצאה באופן רשמי מהארון. בראיון שהעניקה לכתב איתי סגל בגיליון הקרוב של "7 ימים", אישרה בנאי את השמועות לגבי זהותה המינית ואף גילתה שהיא חיה בזוגיות מאושרת עם בת זוג. זוהר יעקובסון, הסוכנת של אורנה בנאי, מסרה: "אין תגובה".

לבנאי שני ילדים (אחד מהם מכתב חדשות 2 אהרון ברנע), אך נטייתה המינית הייתה שייכת לנשים במשך שנים רבות. במהלך תקופה ארוכה נפוצו שמועות על זהותה של בנאי כלסבית, אך היא תמיד שמרה על ערפול לגבי הסוגיה ודאגה להתבדח עליה. בתחילת החודש, במסגרת ערב מחאה נגד חסימת חופש הביטוי, עלתה בנאי לבמה והצהירה "הגיע זמן להודות כאן בפעם הראשונה מעל במה זו", במה שנראה כמו תחילתו של וידוי, ואז הוסיפה "חברים, אני מזרחית".

אורנה בנאי, נצר למשפחת בנאי, פרצה לתודעה עם מופע הסטנד-אפ שלה בשנות ה-90' וגילום דמותה של "לימור" בתוכנית "אקשן" ועל הבמות. היא הפכה לאחת הקומיקאיות המצליחות בישראל כאשר לוהקה לצד ארז טל בתוכנית "רק בישראל" יחד עם הכלב שוקי. עם הצטרפותה לנבחרת של ארץ נהדרת הפכה בנאי באופן רשמי לחלק מהקצפת הקומית של הטלוויזיה. במקביל החלה לעבוד על פרויקט אישי – דרמה טלוויזיונית בשם אימאל'ה, בה גילמה לראשונה בנאי תפקיד דרמטי של אם חד הורית. לפני כשנתיים פרשה מ"ארץ נהדרת" וערקה לשורותיה של המתחרה "רשת", כאשר הצטרפה לתוכנית "מצב האומה" עם ליאור שליין וגורי אלפי. בקרוב תחזור התוכנית לעונה חדשה, ובמקביל תצא בנאי במופע סטנדט אפ חדש בכל רחבי הארץ.

בנאי, כידוע, היא נצר לשושלת בנאי המפורסמת, למרות שהמשפחה הקרובה אליה לא הייתה קשורה ישירות לעולם הבידור: אביה, יצחק בנאי (אחיהם של יוסי וחיים שהלכו לעולמם, ושל גברי) היה שופט, ואמא שמחה, אשת חינוך שהחלה כמורה במקיף ד' בבאר שבע והגיעה להיות מנהלת אגף החינוך והתרבות של עיריית באר שבע. אך אחיה, כידוע, הם הזמרים המפורסמים מאיר בנאי ואביתר בנאי. היא גדלה בבאר שבע ולמדה משחק אצל ניסן נתיב, אך רק לאחר שהתפרסמה בטלוויזיה החלה לשחק בהצגות תאטרון. בין היתר הייתה בנאי חברת מועצת העיר תל אביב מטעם הירוקים, ובין הישגיה – הקצאת גינות ציבוריות שמיועדות אך ורק לכלבים.

לפני כשנה עמדה בנאי במרכזה של פרשת הטרדות חוזרות ונשנות שבוצעו על ידי אישה בת כ-30, שטענה כי התאהבה בשחקנית. על פי תלונה שהגישה בנאי, המעריצה פגשה אותה מחוץ לתיאטרון וחילופי דברים סוערים בין השתיים הובילו לבעיטה של האישה באופנוע של בנאי, ולהפלתו על הרצפה. כמה ימים לאחר מכן בנאי, שבדרך כלל שומרת על פרטיותה בקנאות, החליטה בצעד לא אופייני לשתף את הציבור בצד שלה. בנאי שלחה סרטון לבלוג של עמרי חיון, בו היא מספקת את הגרסה שלה לאירועים, והכחישה כי בין השתיים היה קשר.

תגובתה של בנאי לפרשת ההטרדות:

(עכבר העיר, א' בטבת תשע"ב, 27 בדצמבר 2011)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.