'הומו' אינה קללה | הומופוביה

מגזין הנוער ראש1 יוצא בקמפיין חדש – "שמים סטופ להומופוביה!", במסגרתו יחתמו בני נוער על עצומה השוללת עוינות ואלימות כלפי השונה

מגזין ראש1 פצח לאחרונה בקמפיין לשינוי עמדות בשם "שמים סטופ להומופוביה!". במסגרת הקמפיין המתנהל במגזין ובעמוד הפייסבוק שלו מתבקשים הקוראים, בני הנוער, לחתום על עצומה בפייסבוק, ולאורך החודש הקרוב, ילווה את הקמפיין בסדרת כתבות המעודדות סובלנות כלפי חברי הקהילה הגאה.

"הקמפיין עלה בעקבות קבוצות מיקוד שערך המגזין מהן עלה שזהו הנושא הבוער ביותר בקרב בני הנוער בשיחותיהם בביה"ס וברשת האינטרנט. העיסוק בנושא נבחר גם בעקבות גילויי הומופוביה שבני נוער חווים מסביבם (ומכוונים כלפיהם או כלפי אחרים) וגם בזכות הסדרה "גלי" הפופולרית, העוסקת לא מעט בנושא".

לשון העצומה המקודמת בקמפיין : "אנו מתחייבים לא לפגוע בחברי הקהילה הגאה רק בגלל נטיית המינית, לא לעשות שימוש במילים 'הומו' או 'לסבית' כקללה, לצאת נגד מעשי אלימות המכוונים להשפיל ולהעליב אנשים שאינם כמותי, לקבל את השונה ולזכור שלכל מיעוט יש זכות לחיות כשווים בחברה".

"בעבר עסקנו בקמפיינים בוערים נגד אלכוהול בקרב בני נוער, סמים, עישון, התעללות בבע"ח ואלימות. כולם זכו לחשיפה גדולה ולמעורבות מצד הקוראים, שזוכרים לנו אותם עד היום" מספר אייל גיבלי, העורך הראשי של שבועון הנוער של ידיעות אחרונות "כולי תקווה שנושא חשוב זה יזכה לבמה לה הוא ראוי ולהתפתחותו של דור חדש, סובלני יותר – כלפי הקהילה הגאה ובארץ וכלפי השונה, באופן כללי".

(ynet, כ"ח בטבת תשע"ב, 23 בינואר 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.