סיכום שנה לכמוך: מאז ועד היום | כל-מיני

בדיוק היום לפני שנה, א' בשבט תשע"א, עלה אתר כמוך, וכל השאר היסטוריה. בשנה הזו היינו בקשר עם רבנים, ארגנו מפגשים חברתיים והשקנו מיזמים ייחודים וראשוניים: מיזם שידוכין בין הומואים ללסביות, מיזם קרן טיפולים, ומיזם שנבנה בימים אלו לטובת נשים הנשואות להומואים דתיים. ועוד היד נטויה

שנה חלפה, ועל אף המסר מורכב לעיכול של כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים (ע"ר) אפשר להיות מרוצים מפעילויות ומהנִראות האישית והתקשורתית (בארץ וגם בחו"ל) שלנו.

דוגמות למסר המורכב: מצד אחד היא לא עצת נפש ומצד שני היא גם לא קהילה חילונית גאה. מצד אחד התפיסה היא שלא כל אחד יכול להשתנות, ומצד שני התפיסה היא נגד השתתפות וצעידה במצעדים ונגד השימוש במילה "גאווה" (לא שאנו מעודדים בושה. להפך).

העמותה בקשר רציף עם רבנים (הרב הראל, הרב בורשטין, הרב שרלו ועוד), ורואה בכך חשיבות ואף מקור לגאווה (כאן אפשר :-)).

* לחצו כאןכדי לקרוא מי אנחנו ומה תפיסת עולמנו.

* לחצו כאן כדי להבין טוב יותר מדוע הקמנו את כמוך

* לחצו כאן כדי להתרשם מתיק התקשורת שלנו, כלומר כל האזכורים התקשורתיים של כמוך בשנה החולפת באמצעי התקשורת השונים.

המיזמים המרכזיים שלנו

נוסף על הפעילויות השוטפות להומואים דתיים אורתודוקסים, כגון האתר והמפגשים החודשיים (ראו להלן) אנו פועלים בעוד כמה מישורים:

קבוצה לנשים סטרייטיות הנשואות לבעל הומו – מיזם חדש שקורם עור וגידים בימים אלו. ככל שעובר הזמן פונות אלינו עוד ועוד נשים במצב המורכב הזה ומחפשות לדבר עם מישהו במצבן. על כן אנו מנסים לעזור להן בדברים שונות, כולל ניסיון להקים קבוצה לאותן נשים.

אנחנו – מיזם שידוכים בין הומואים ללסביות – לא חשבנו שיהיה ביקוש אדיר כל כך למיזם, ושמחנו לראות שפנו ופונים אלינו אנשים רבים. אין שבוע שאנו לא מקבלים כמה בקשות להצטרף למיזם.
ולמי שעדיין לא יודע – עמותת כמוך והרב הראל הקימו יחד מיזם שידוכים ראשוני וייחודי בעולם: מיזם שידוכין המשדך בין הומואים שומרי מצוות ללסביות שומרות מצוות, ולהפך. והכול בברכת רבנים ובליווי אנשי מקצוע.

קרן סבסוד טיפולים פסיכולוגיים – אחת מעמדות הבסיס של כמוך היא "הכרה בזכותם של המעוניינים בטיפול פסיכולוגי בנושא נטייתם המינית לממש אפשרות טיפול זו, תוך הכרה בכך שאין מדובר בערובה בטוחה לשינוי וכי מדובר בתהליך שתוצאותיו ומידת הצלחתו לא הוכחו דיים". לשם כך הקמנו קרן שמסבסדת טיפול פסיכולוגי למעוניינים לבדוק ולברר אם אכן הם יכולים לנתב את משיכתם לנשים או שאינם יכולים לכך. המיזם בברכת רבנים.
מובן שמיזם כזה לא יכול לפעול בלי כסף, ועל כך ראו להלן.

האתר

כמוך הוא האתר היחיד שמיועד להומואים דתיים והמתעדכן מדי יום ביומו. באתר תוכן רב, כולל תוכן מקורי.

האתר כולל מדורים שונים לענייני דת ונטייה, ענייני תרבות, ענייני מחקר, דברים כלליים, במה לדברים שהגולשים שלחו, אפשרות להוספת תגוביות (טוקבקים).

כמו כן באתר יש גם מדורים מיוחדים וממוקדים, כגון מדור שפונה לאנשי חינוך (עשה ואל תעשה – מה לומר ומה לא לומר להומו דתי שמשתף אותך (רבו או חברו) בנטייתו), מדור שמיועד  לנשים המגלות שהן נשואות להומו (אני נשואה להומו – מה לעשות?), מדור מידע בנושא עצת נפש ואחרים – פולמוסים בהבטחת עצת נפש וחלק מהפסיכולוגים כי "כל מקרה פתיר", מדור הומוסקסואליות במקורות התלמודיים המציג עבודת תזה שכתבה ענת שרבט, ומדור דבר הסמוי מן העין שבו מופיע הקונטרס שקיבלו 250 ראשי ישיבות ופסיכולוגים.

התוכן המקורי כולל חשיפות בלעדיות וראיונות בלעדיים, כותבי בלוגים (גבר הולך לאיבוד, שחר אבקשך, גאות ושפל, או שכן או שלא), כותבי הדבר התורה השבועי, וכתיבת סיכום המפגש שהיה.

המפגשים והפעילויות

הייתה לנו שנה פורייה ומגוונת. ב"ה רשימת התפוצה הולכת וגדלה, ותהילות לא-ל בכל מפגש יש פנים חדשות.
כידוע, בכל חודש יש לנו מפגש דיסקרטי במקום "לא מסומן" ושאינו קשור "לקהילה", פעם בתל אביב ופעם בירושלים. תמהיל המפגשים הוא: הרצאה ופעילות. כלומר לעתים מפגש שכולל הרצאה ולעתים מפגש שכולל פעילות חברתית יותר.

בשנה החולפת ניסינו לשמור על התמהיל, והנה עיקרו לפניכם:
למפגשים הגיעו רבנים מכובדים (מדן, בורשטין, פוירשטין, הראל), אנשי במה, רוח ואקדמיה (מיכל בת-שבע רנד דיברה על סדנה שיש לה שמטפלת בהומואים; הבמאי לייזי שפירא דיבר על מאחורי הקלעים של הסדרה סרוגים; ד"ר בכיר מבית חולים הדסה דיבר על שאלת הנטייה "מולד או נרכש"; נציגות החמ"ד באו לספר על מדיניויות המשרד בישיבות התיכוניות וכדומה בסוגיה שלנו; פרופ' דבורה גילולה דיברה על הומוסקסואליות ביוון העתיקה), וגם היו מפגשים חברתיים במובהק (יצאנו לטיול עם מדריך מוסמך; ראינו סרט נוגע ללב; היינו בקומזיץ ואכלנו בטטות; השתתפנו בסדנת צחוק).

לרשימת הזו אפשר לצרף את השבת הראשונה של כמוך – בפעם הראשונה נבלה שבת שלמה יחד. השבת האביבית תהיה באחת ההתנחלויות באזור השומרון היפהפה. הלו"ז כולל שיחה עם רב, רב-שיח בנושאים שונים, סיור בהתנחלות, והרבה אוכל טוב.

* לחצו כאןכדי לראות את רשימת כל האירועים והמפגשים שהיו בשנה החולפת, כולל סיכום שחל כל מפגש ומפגש, כולל האירועים שעוד מצפים לנו בהמשך השנה.

* פנו אלינו אם יש לכם הצעות למפגשים:kamoha.or@gmail.com

אנו רוצים אתכם

נשמח לצרף לשירותנו עוד פעילים ומתנדבים (כן, הכול בהתנדבות).

אם אתם בקיאים בתוכנת וורדפרס ובתִכנות, אם את מבינים את חשיבות ההתמדה וההשקעה, אם אתם שופעים רעיונות יצירתיים, ואם "סתם" אתם רוצים לעזור במשהו – נשמח לשמוע ולהשמיע: kamoha.or@gmail.com

תודות

לכל מי שסייע ועזר, איש-איש בתחומו, ובעיקר לאנשים הללו:

לכותבי ד"ת השבועי – שמוליק, אייל, טוהר, עובד, ישי ועוז.

לכתוב הבלוגים – רן, שחר, מירון, זאביק.

לכותבי סיכומי המפגשים, ובראשם צחי.

לחגי, האחד והיחיד.

לאדם יקר החפץ בעילום שמו.

תרומות

כן, אי אפשר בלי זה.

רוצים לקחת חלק בפעילות החשובה של כמוך? נשמח לקבל מכם סיוע.

כזכור, אנו עמותה רשומה (מספר 580598676), והנה פרטי החשבון שלנו:

כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים

בנק הפועלים, 12

סניף 516

מספר חשבון 428519

קבלה תינתן לאחר התרומה.

אחרית דבר

אף על פי שהייתה שנה פורייה, כששואלים אותנו מה החזון שלנו לכמוך אנו עונים שהחזון הוא שכמוך לא תהיה עוד. שהעמותה תיסגר. שלא יצטרכו אותנו עוד כי באמת נבוא אל המנוחה ואל הנחלה.

שתהיה שנה טובה 🙂

עמית

יו"ר העמותה ועורך האתר

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.