מחקר: הומואים יעדיפו למות מוקדם בשביל גוף מושלם | כל-מיני

כמחצית מהנשאלים יסכימו למות שנה קודם בתמורה לגוף המושלם בעוד 10% ישמחו לקצר את חייהם ב-11 שנה כדי לזכות במחמאות. בכל, כמובן, אשמה התקשורת

(עוד בנושא: הרב זמיר כהן: "הומואים מתאבדים כי הם לא יפים")

על מה תוותרו בשביל הגוף המושלם? אחרי שנפרדם משעות בחדר הכושר ומכסף רק עבור הויטמינים ותוספי המזון למיניהם, מסתבר שגייז לא מעטים ישמחו לוותר ממש על שנים יפות בחייהם – כך לפי מחקר חדש שבוצע באנגליה.

המחקר, שנערך בשיתוף YMCA, המוסד להצלחה ומכון המחקר למראה חיצוני, בחן את האופן בו גברים רואים ומתנהלים ביחס לגופם: גייז וסטרייטים כאחד, ומעלה נתונים מדאיגים.

"הומואים נמצאים בלחץ בנוגע לגופם"

במסגרת המחקר, נשאלו בסוף שנת 2011 כ-394 גברים, ועלו הנתונים המדאיגים הבאים: כ-48 אחוז מהנשאלים יהיו מוכנים לוותר על שנה או יותר מחייהם בתמורה לגוף המושלם, בעוד כ- 10 אחוזים יסכימו למות 11 שנים מוקדם מהמתוכנן, בתמורת לגוף סקסי באופן מיידי.

נראה כי עודף המודעות למראה החיצוני משפיע פחות על גברים סטרייטים. לעומת הגייז, רק שליש מהגברים הסטרייטים במחקר מסרו, כי יסכימו לוותר על שנה מחייהם בתמורה לגוף המושלם.

באופן כללי, מדגישים החוקרים, כי הומואים הביעו דאגה ועניין רבים יותר ביחס לגופם כמו גם הצורך להשוות את גופם לאחרים – מאשר גברים סטרייטים.

"הומואים כיום נמצאים בלחץ רב בנוגע לדימוי גופם", אמרה רוזי פרסקוט, מנכ"לית YMCA, שהסבירה כי המחקר מוכיח את מה שרבים יודעים כבר שנים. "היעדר ייצוגים מגוונים בתקשורת – גם זו הגאה, בנוסף להתמקדות במראה החיצוני בלבד, עשויים להסביר חלקית את תוצאות המחקר".

(mako, ו' בטבת תשע"ב, 10 בינואר 2012)

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דוקא יש פה משהו מעניין.
  המחקר הזה בעצם מצביע על כך שיש אלמנט בהוויה הה"ס שנובע מחוסר קבלה של הגוף: מתשוקה נואשת להיות יפה יותר, מקנאה שחורה בחבר החתיך, מדחייה עצמית שמביאה לחוסר השלמה ולסדר עדיפויות מפתיע.
  טוב טוב לא צריך לקפוץ עלי
  אין בדברים האלה אף טענה על מקור הנטיה או על אפשרויות טיפול, אבל מחקר כזה בהחלט מאיר פן מסויים בנטייה ויכול להאיר בזרקור עדין על חוסר קבלה עצמית אצל הקוראים. דבר שמומלץ לטפל בו בלי קשר לאופי נטיה ולנסיונות המרה.
  ובשולי הדברים אני בכל זאת מעז ומוסיף,
  שאצל מי שמתנדנד בין משיכות שונות ורוצה מסיבותיו הוא להפחית את המשיכה בכיוון מסויים –
  יכול פשוט להעצים את חוסר הקבלה של עצמו כלפי הגוף והמראה החיצוני שלו, ולשקוע בפנטזיות על מראה גברי ומושך, תוך כדי התמקדות בהשוואה לגברים אחרים, מומלץ לשחקני קולנוע מפונפנים או לתמונת דוגמנים שעברו ריטוש…