איש דת איראני: הומואים נחותים מכלבים וחזירים | הומופוביה

אייתוללה עבדאללה ג'באדי-אמולי אמר למאמיניו כי בעיות כמו איידס "לא היו קיימות בעבר" ותקף פוליטיקאים שפועלים להענקת לגיטימציה להומוסקסואליות. "אפילו חיות, כלבים וחזירים לא עושים דבר מגעיל כזה (משכב זכר), אבל הם (הפוליטיקאים) מחוקקים חוקים לטובתם בפרלמנטים שלהם"

(אתר כמוך מציין את היום הבין-לאומי נגד הומופוביה. לפרטים לחצו כאן)

לתשומת לב חברי הכנסת ניצן הורוביץ וזהבה גלאון ממרצ: איש דת בכיר באיראן כינה את הפוליטיקאים במערב שפועלים להענקת לגיטימציה להומוסקסואליות כנחותים יותר מבעלי חיים טמאים.

בנאום שנשא בפני מאמיניו בעיר הקדושה קום, אמר אייתוללה עבדאללה ג'באדי-אמולי כי הומואים נחותים יותר מכלבים ומחזירים. לדבריו, "אם חברה מבצעת פשע חדש, היא תעמוד בפני עונש חדש". הוא אמר את הדברים כפרשנות לסיפורו של לוט בקוראן שנענש על ידי אלוהים בשל מעשי סדום. "בעיות כמו איידס לא היו קיימות קודם", צוטט איש הדת הבכיר באתר האיראני "חבר אונליין".

האייתוללה האיראני ציטט את הקוראן ואמר כי הפוליטיקאים שמעבירים חוקים לטובת הומואים יותר גרועים מבעלי חיים. "אפילו חיות, כלבים וחזירים לא עושים דבר מגעיל כזה (משכב זכר), אבל הם (הפוליטיקאים) מחוקקים חוקים לטובתם בפרלמנטים שלהם". על פי האיסלאם, כלבים וחזירים נחשבים לבעלי חיים טמאים.

ברפובליקה האיסלאמית, העונש על משכב זכר הוא עונש מוות. לאחרונה עודכן חוק העונשין כך שמי שמילא תפקיד אקטיבי באקט המיני יקבל 100 מלקות, אם היחסים היו בהסכמה ואם אינו נשוי, ואילו מי שמילא תפקיד פסיבי יוצא להורג, ללא קשר אם הוא נשוי או לא.

חרף העונשים והדעות החשוכות על הומואים באיראן, מתחת לפני השטח משגשגת קהילה גאה בערים רבות במדינה.

(ynet, כ"ז בניסן תשע"ב, 19 באפריל 2012; עוד בעניין זה – ראו כאן)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.