רוסיה: נער הומו נחטף ע"י אביו ונכלא במוסד | הומופוביה

"אבא שלי אמר לי: 'אני מעדיף שתהיה נכה או צמח מאשר שתהיה הומו'. אלה היו 12 הימים הגרועים בחיי", אמר הנער, שנכלא במוסד ללא יכולת ליצור קשר עם העולם החיצון

(אתר כמוך מציין את היום הבין-לאומי נגד הומופוביה. לפרטים לחצו כאן)

ההומופוביה ברוסיה צוברת תאוצה: נער בן 16 ממוסקבה הצליח להיחלץ בסוף השבוע ממוסד לגמילה מסמים, לשם שלח אותו אביו לאחר שהנער יצא מהארון וחשף בפני אביו שהוא הומו.

הנער, איוואן חרצ'נקו, טוען כי היה כלוא במקום, לאחר שאביו דיווח כי הוא משתמש בסמים, וכי איש לא האמין לו שמדובר בעלילה. הוא כעת נמצא בחזקת אמו, שאמרה כי היא מקבלת אותו כפי שהוא.

בוצע בו טקס ל"גירוש ההומוסקסואליות"

במהלך 12 הימים בהם היה הנער במוסד, הפגינו בן זוגו, חבריו ופעילי זכויות להט"ב מחוץ למקום. עם המפגינים נמנה גם חבר הדוּמה (הפרלמנט הרוסי) השמאלני איליה פונומרב, שקרא להפסיק את הרדיפה ההומופובית והאנטי-דמוקרטית ברוסיה.

"הם שמו אותי במקום כנגד רצוני", אמר חרצ'נקו לכלי התקשורת ברוסיה. "סבתא שלי הביאה אותי בעורמה אל 'מכשפה' שביצעה בי טקס לגירוש 'הדיבוק ההומוסקסואלי'. כאשר 'המכשפה' נכשלה, הם החליטו לכלוא אותי במוסד מרשאק לגמילה מסמים, בלי אפשרות ליצור קשר עם העולם החיצון".

הנער הוסיף: "אבא שלי אמר לי: 'אני מעדיף שתהיה נכה או צמח מאשר שתהיה הומו'. אלה היו 12 הימים הגרועים בחיי".

"דחפו לי שם כמויות של סמי הרגעה"

לדבריו של חרצ'נקו, כשראה מהחלון את חבריו המפגינים, הוא התמלא בתקווה. "הצלחתי להצמיד פתק לחלון, בשביל בן הזוג שלי, והיה כתוב בו: 'אני אוהב אותך'".

בסופו של דבר, הסכימו במוסד לשחרר את הנער, לאחר התעקשות חוזרת ונשנית של עורכת הדין ויולטה וולקובה, שארגוני זכויות הלהט"ב במוסקבה שכרו את שירותיה. וולקובה הבהירה לאנשי המוסד כי הבאתו לשם היא בגדר חטיפה, והמשך אשפוזו הוא כליאה ומניעת חירותו של אדם ללא סיבה.

"המקום היחיד בו צרכתי סמים היה המוסד עצמו", אמר חרצ'נקו. "הם דחפו לי שם כמויות של סמי הרגעה, שאפילו לא הצלחתי לזכור את השמות של החברים שלי".

(מאקו, ח' באייר תשע"ב, 10 באפריל 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.