1,500 בני נוער גאים בלי בית ברחובות ניו יורק | הומופוביה

הסרט "יום בנעליים שלהם", המתאר את חייהם של 1,500 בני נוער הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים המסתובבים ברחובות ניו יורק, הוכרז כמועמד לפרס ה-Webby, פרסי הרשת המוענקים מדי שנה לפעילות יוצאת דופן באינטרנט

בין המועמדים לפרסי הוובי (The Webby Awards), הפרסים המוענקים בפעם ה-16 לפעילות מצוינת ויוצאת דופן באינטרנט, מתמודד השנה גם סרט על נוער גאה במצוקה בניו יורק של הרשת הגאה "In the Life".

הרשת זכתה במועמדות בעקבות סרט שהפיקה, המתאר את חייהם של 1,500 בני נוער חסרי בית מהקהילה הגאה המסתובבים ברחובות העיר ניו יורק.

סיפורם של צעירים גאים וחסרי בית

"יום בנעליים שלנו" (A Day in Our Shoes), המועמד בקטגורית "שירות לציבור ואקטיביזם", מתאר את סיפורם של בני נוער שנזרקו מבתיהם על רקע מיני ומגדרי, בהם הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, דרך סיפור אחד ומרגש של טיפאני "לייף" קוקו, צעירה ניו-יורקית נכה וחסרת בית, המתמודדת גם עם נטייתה המינית השונה.

מהסרט עולה המצוקה הרבה של בני נוער ברחובות, במיוחד של אלה בעלי זהות מינית ומגדרית אחרת. כך, מתוך כ-3,800 צעירים חסרי בית, כמעט מחציתם הנם חברי הקהילה הגאה. הממשלה בארה"ב מספקת רק כ-200 מיטות לאותם נערים שנפלטו מבתיהם, ממערכת החינוך וממסגרות אחרות – כך שרבים נשארים ברחובות ומתמודדים עם אלימות, סמים ובעיות רבות נוספות.

(מאקו, כ"ג בניסן תשע"ב, 14 באפריל 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.