ח"כ מיכאלי: באיזו זכות ערוץ 10 מעודד הומואיות? | כל-מיני

חה"כ מישראל ביתנו אמרה בוועדה לקידום מעמד האישה כי לדעתה "הומואים זה חבר'ה שעברו הטרדות מיניות בגיל צעיר". האזינו להקלטה מגל"צ

ח"כ אנסטסיה מיכאלי

ח"כ אנסטסיה מיכאלי מאשימה את ערוץ 10 כי הוא מעודד ילדים להפוך להיות הומואים. במהלך דיון בכנסת בנושא קידום מעמד האישה בישראל, העלתה חברת הכנסת מטעם ישראל ביתנו את סוגיית ההומואים.

"לצערי", אמרה ח"כ מיכאלי, "בערוץ 10 אני רואה תכניות עד כמה זה נחמד להיות הומו, ואני צריכה לראות את זה בבית עם הילדים שלי. אני חושבת שהומואים זה חבר'ה שעברו הטרדות מיניות בגיל צעיר. צריך לבדוק מאיפה לערוץ 10 יש את זכות לשדר את הדברים האלה".

מיכאלי הוסיפה גם כי אותם הומואים מתים בגיל 40, "הם מסכנים, צריך לטפל בהם עם אנשי מקצוע – פסיכולוגים". דבריה של ח"כ מיכאלי נחשפו הבוקר בגל"צ.

להאזנה לדבריה של ח"כ אנסטסיה – לחצו כאן

מערוץ 10 נמסר: אנחנו כמובן שמחים שגם ח"כ מיכאלי צופה בערוץ 10 בקביעות יחד עם ילדיה, אך איננו יודעים למה בדיוק היא מתייחסת. ערוץ 10 על פי הגדרתו דוגל בשיוויון זכויות לכל ובמתן ביטוי נאות לכל קבוצות האוכלוסייה, למיעוטים ולפריפריה".

מסיעת 'ישראל ביתנו' נמסר: "דבריה של ח"כ מיכאלי נאמרו על דעתה האישית ואינם מייצגים את דעת המפלגה".

(אייס, כ,ד בסיוון תשע"ב, 14 ביוני 2012)

בעקבות הסערה שחוללו דבריה, כתבה ח"כ מיכאלי בפייסבוק שלה כך:

בדברי בוועדת הכנסת לא הייתה כוונה לפגוע באיש, אלא להעלות שתי סוגיות על סדר היום הציבורי:האחת היא מצוקותיהם האמתיות של חברי הקהילה ההומו- לסבית בשלבים שונים בחייהם,השניה- חשיפת יתר של תכני אלימות ובוטות ככלל ותכנים מיניים בפרט במדיה הטלוויזיונית .

אני מכבדת את רצונו של כל אדם לחיות על פי דרכו, והמציאות של השונה כוללת לעיתים גם התמודדות יומיומית עם מצוקות קשות, אשר הביטוי החריף שלהן הוא תופעת האובדנות. קשרי השתיקה וההסתרה הנרקמים סביב הנושא יביאו רק להחרפת הבעיה.

דברי אלה התבססו על נתונים מחקריים אליהם נחשפתי לאחרונה:

מחקרו של דוקטור ג'רי לוינסון, פסיכולוג, ממייסדי הבית הפתוח ו"פסיכולוגיי"- ארגון ירושלמי התומך בקהילה הגאה. המחקר מראה כי בני נוער רבים בקרב הקהילה ההומו-לסבית בישראל סובלים ממצוקה נפשית קשה. הוא מביא נתונים שונים מהעולם, על-פיהם מעל 60% מכלל בני הנוער המתאבדים הם בעלי אוריינטציה חד-מינית.

מחקר נוסף שפורסם בסוף שנות ה-90 בחסות אוניברסיטת קליפורניה מראה כי שיעור ההתאבדויות וניסיונות ההתאבדות בקרב גברים הומוסקסואלים גדול פי 3 מאשר אצל גברים הטרוסקסואלים.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.